Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » SOTE I. -en szültetek mostanáb...

Zulejkamagdolna kérdése:

SOTE I. -en szültetek mostanában császárral ( 2010. november), milyen tapasztalataid vannak általában? +A kórház elintézi az újszülött anyakönyvezését vagy magadnak kell?

Figyelt kérdés
2010. dec. 2. 15:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Egy kismama ismerősöm szült ott így 2,5 hónapja, és nagyon rossz tapasztalatai vannak szegénynek. Rutinvizsgálatra ment, és bent tartották császárra toxémia miatt, és ezt mondták neki szó szerint: "ki kell vágni a babát magából de biztosan retardált lesz". Emellett kosz van, nem volt elég adag kaja!!! Anyakönyvi kivonatért nektek kell bemenni majd az illetékes helyre, de azt majd elmondják a kórházban (plusz leírva is megkapod) remélhetőleg.
2010. dec. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Nekem sürgősségi császárom volt (2010 november), vidékről küldtek fel koraszülés miatt tehát ott nem volt fogadott orvosom. Az ellátás gyors és szakszerű, az orvosok nagyon kedvesek, a nővérek nagyon nem (ritka kivétellel). Műtét közben folyamatosan tájékoztatnak, hogy hol tartanak (ez kinek jó, kinek nem :-) ). Az őrzőben fél óránként (összességében kb. tízszer) végignyomkodják a hasadat, ami iszonyúan fáj (máshol ezt a szokást nem tapasztaltam) és nehéz párnaszerű zsákocskát is tesznek rá. A szobák tisztaságával vannak gondok, a fürdőével szintén. Az étel nagyon kevés, vizitek véletlenszerűen vannak különböző időpontokban, minden dolgozó nagyon leterhelt, ha problémád van, sokat kell várni, hogy segítsenek megoldani még akkor is, ha rámenős vagy :-) (pl. katéter v. branül kivétel, tejbelövellés). A lehető legkevesebb ideig tartanak bent mert kevés a hely. A koraszülött intenzíven és az utógondozóban az orvosok készségesek, a nővéreket nem tudom minősíteni, nagyon durvák. Anyakönyvet magadnak intézed, ha frissen műtötten nem bírsz levánszorogni az irodába, ami nincs közel a császáros kórtermekhez akkor családtag is intézheti, egyébként 5 perc alatt kitöltik a papírokat, amennyiben kinyitják a kopogtatásra az ajtót.
2010. dec. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, decemberben szültem ott, hasonló tapasztalatokkal, vagy talán a negatívumok még erőteljesebbek voltak számomra, főleg a gyermekágyas és csecsemős osztály, ami botrány! Az terhesosztályon és az intenzíven pozitívok voltak a tapasztalataim, de a mamivá válást nem segítette elő a gyerekágyas-csecsemős nővérek megdöbbentő szakmaiatlan és etikátlan hozzáállása...
2011. jan. 6. 13:55
 4/4 anonim válasza:
4 hétig feküdtem a várandós osztályon tavasszal,remek és gondos nővérek és orvosok dolgoznak ott.Nem is volt semmi gondom.A császár után a csecsemős osztály kritikán aluli volt.A kutyámmal szebben beszélek és többet törődők,mint ott valaki a babákkal és mamákkal.Számomra rejtély,ez hogy lehetséges.Még 1hétig bent tartottak,az jobban megviselt mint az 1hónap és a császár.Katasztrófa első babás anyukáknak.Persze a csecsemős nővérek közül tisztelet a kivételnek!
2011. jan. 30. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!