Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a szülésfelkészítő tanfolyamról? Ld. Lent.

Figyelt kérdés

Hogyan látjátok, jó? Megéri megrendelni? Ismeri valaki?

[link]


2010. dec. 10. 17:53
 1/10 anonim ***** válasza:
megvehetsz 100.000 könyvet, megnézhetsz kismillió szülésvideót, költhetsz ezreket a szülésfelkészítő "tanfolyamra", mégsem leszel egy picit sem felkészült a szüléskor, mert nem lehet rá felkészülni. Sem a fájdalomra, sem a folyamatra, eszedbe sem fognak jutni a különböző légzésgyakorlatok... majd ha már átélted egyszer, akkor felkészült leszel a következőre.
2010. dec. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Tökéletesen igaza van az Előzőnek. Évszázadokon át születtek gyerekek ilyen "úri hóbort" nélkül.Neked kell lelkileg felkészülnöd arra az "egyszerű" tényre, hogy fájni fog, és ez a természet rendje ( de csak a vajúdás. Maga a kitolás már kis Miska.Fájdalom nélkül nincs öröm, se siker élmény. Bármiről legyen is szó.) Nekem aztán hiába mondta a doki, hogy most így, vagy úgy lélegezzek..Kisebb gondom is nagyobb volt..., mégis 4 óra alatt kijött a baba. A párom is ott volt, de neki sem hiányzott a drága felkészítés.A csodára nem lehet felkészülni. Ami jönni akar, az jön.Ha balul, hát balul,erre vannak a dokik, és olyankor se Te, se a párod nem tehet semmit.Legfeljebb annyit, hogy nyugodtak maradtok, és tartalékoljátok az erőket.És ez a legtöbb, és legjobb. De ha Te, vagy a párod egy tanfolyamtól biztonságban érzitek magatokat, hát perkáljatok. De az tuti, hogy semmi sem úgy fog történni, amit befizetéskor garantáltak Nektek.Sok szerencsét!
2010. dec. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem értek egyet az előttem szólokkal,mert mi voltunk tanfolyamon 12 alkalom volt és fejenként 5ezer forint ami szerintem nem számít úri hóbortnak....Sok mindent elmondtak amit már előtte olvastam is,de nagyon sok dolgot bemutattak ami igenis hasznos dolog volt mint nekem mint pedig a páromnak(és ugyebár egy férfinek nincsenek anyai ösztönei...)Láthattam a szülőszobát ami így nem is tünt olyan rémisztőnek mint amilyennek gondoltam.Sok sikert
2010. dec. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is felsleges, erre nem igazán lehet felkészülni.
2010. dec. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nagyon sok helyen van ingyenesen is ilyen tanfolyam.

pl: [link]


de nézd ez is tök tetszik nekem, és ingyenes:

[link]

2010. dec. 11. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Bocsi, de azok, akik negatív véleményt írtak elolvasták egyáltalán a cikket? Mert benne vannak az érveik, írja, hogy úgy nem lehet felkészülni...
2010. dec. 11. 12:07
 7/10 A kérdező kommentje:

Kérek mindenkit, aki válaszol, előbb olvassa el a cikket!

Köszönöm!

2010. dec. 11. 12:08
 8/10 anonim ***** válasza:
hát én jártam szülésfelkészítőre,sokkal jobbnak gondoltam.egyedül az apás szülés ami ért valamit.
2010. dec. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szülésre nem lehet és nem is kell felkészülni máshogy csak egy módon: megkérdezed a kórházban ahol szülsz hogy mit vihetsz be, milyenek a lehetőségeik, fájdalomcsillapítás milyen, apa szerepe mi lesz bent, stb.

Magyarán: a szülés körülményeire fel lehet készülni, az adott kórházban mert annak van értelme, másnak nincs. Magára a szülsre ugyanis nem lehet tréningelni mert az ott és akkor jön majd.

2010. dec. 12. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

12-10 22:29

Kedves kérdező?


Ha még nem szültél, akkor kiért osztod az észt?

Akiik szültek (mint én is 2x), nem véletlenül momdják, hogy erre nem lehet felkészülni.

Majd meglátod.

2010. dec. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!