Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Érdemes benn lennie az apukána...

Érdemes benn lennie az apukának szüléskor, vagy jobb neki odakinn?

Figyelt kérdés
2008. jan. 19. 08:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Sokan támogatják az apás szülést.A párom is szeretne bent lenni.

De szerintem ha egy apuka nem akar,akkor jobb,ha nem erőltetjük rá.Tiszteletben kell tartani az érzését.Ez is valami olyan,h néhány férfi inkább visszafogja a szexuális vágyát,mert attól fél,h bajt okozhat ezzel a babának.

2008. jan. 19. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én párom nem igazán akart bejönni,de én szerettem volna,ezért bejött.Olyan jól érezte magát,hogy amikor varrták a gátamat,akkor úgy kellett kiküldeni,hogy most már nincs semmi nekivaló.Elment a babával,amikor megfürdették meg tartotta a hánytálat nekem,mert én folyamatosan hánytam az idegtől.Utána azt mesélte a családnak,hogy élete legnagyobb élménye volt és sose fogja elfelejteni.:-))
2008. jan. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom az elsőszolóhoz.

Nekem is bent volt a párom mikor afiunk született.Nem is tudom mi lett volna ha nem lett volna ott.Fizikailag nem nagyon tud mit segíteni de lelkileg annál inkább.Nagyon jó olyankor,hogy van ott valaki aki bíztat szeret és támogat.Ha besikerűl nekünk is a kistesó tuti,hogy ismét bent lesz velünk a szűlésnél is.

2008. jan. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A terhességem alatt mi is sokat dilemmáztunk a férjemmel, h bejöjjön vagy ne. Ő mindenáron nem ragaszkodott ahhoz, h bejöjjön, én meg bizonytalan voltam. Végül is úgy döntöttünk, h bent lesz és -ahogy a 3. válaszoló írta- nem is tudom, mi lett volna velem nélküle. Nekem a lelkieken túl fizikailag is nagyon sokat segített a vajúdás alatt (ablak nyitogatás, csukogatás 5 percenként, vizet hoz, borogatást cserél, stb.). Ezek nagyon sok segítséget jelentettek az adott helyzetben. Nem volt fogadott szülésznőm, az ügyeletes szülésznő a vajúdás alatt csak kb. fél óránként nézett be, h rendben van-e minden. Szóval nagyon egyedül lettem volna a férjem nélkül. Utólag értékelve ő is örül, h bent volt és egyáltalán nem zavarta a dolog "véres" része.
2008. jan. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes. Neked jó, mert nem vagy egyedül. Neki is jó, mert hatalmas élmény látni, ahogy a baba világrajön.
2008. jan. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem azért az jobb, ha egy nőrokon - pl. anyukád - van bent, aki már szült, és aki tudja, hogy mikor mi történik, az apukák hajlamosak idegeskedni, és ettől te is még idegesebb leszel. Persze ez is egyénfüggő.
2008. jan. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
74%

Az én véleményem:

A fiam születése minden fájdalmával együtt életem legszebb élménye. Egy férfi ilyet sosem tapasztalhat meg. Egyetlen lehetősége átélni ezt a csodát, ha ott van a gyermeke születésénél.

Szóval szerintem, ha bent van, az jó neki, mert részt vehet a gyermeke születésében, és jó Neked, mert van, akire támaszkodhatsz érzlemileg, van kinek összetörni az ujjait :)

2008. jan. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább az anyukámat kértem meg, hogy legyen majd ott velem. Én két ok miatt nem akarom, hogy a párom bent legyen: határozott alkat, biztosan belekötne idegességében orvosba, kórházba, nővérkébe, ráadásul ha nagyon fáj, szerintem én is beolvasnék neki, aztán szépen ott veszekednénk életünkben előszőr a szülőszobán. Kész kabaréjelenet lenne. Tehát ez a terv, aztán majd lesz valahogy. Fontos, hogy velaki ott legyen, mert nem érnek rá foglalkozni a szülő nővel egy félnapos vajúdás alatt és ha valamit ki kell harcolni, ne a szülő nőnek kelljen veszekednie vagy elintéznie.
2008. jan. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Miért lett 0%-os az, aki azt írta, hogy jobb, ha egy nőrokon - édesanya - van bent? Ez a válasz ugyan úgy hasznos, nem hülyeségből írtam és nem tudom megérteni, hogy azért, mert az egyik embernek ez a jobb, a másiknak meg az, attól az miért nem hasznos. Főleg úgy nem, hogy más is írta ezt a választ, és az 100%-os. Igenis nagy segítség tud lenni, ha a szülő nővel az anyukája van bent, mert jobban ismeri a folyamatot mint egy férfi, tudja, hogy mikor mi következik, stb. Velem az anyukám volt bent, és sokkal többet segített, mintha a párom lett volna bent, aki csak idegeskedett volna.
2008. jan. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én a nővéremmel voltam bennt amikor a kislányát szülte, de olyan élmény nincs mégegy!Ő azt mondta most ő szeretne velem bejönni, hogy visszaadja nekem a sok segítséget és támogatást!Nagyon jó érzés, ha tud az ember valakihez szólni odabennt!Bár most a férjem jön be, de megbeszélték tesómmal, hogy majd váltják egymást!

36 hetes kismama

2008. jan. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!