Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Vasárnap töltöm a 39. hetet...

Vasárnap töltöm a 39. hetet és még nem akar kijönni a baba, terhességi diabéteszem van, (de inzulint nem kapok) és emiatt hétfőn indítanak oxitocinnal. Érdekelne, hogy hogyan ez másnál, máshol is így zajlott-e, aki cukros? Milyen az indítás?

Figyelt kérdés
2009. jan. 23. 13:51
 1/8 anonim ***** válasza:

Infúziót kapsz, ami elméletileg beindítja a fájásokat meg a tágulást. Nem mindig szokott ez az indítás sikerülni. Ha nem indul be a szülés, akkor pár nap múlva megint kapsz egy infúziót.

Semmi gond nincs ebből. Ne idegeskedj.


Gyors és könnyű szülést kívánok!

2009. jan. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát én nem hinném, hogy ez nála így lesz. Amit te írtál, az a terhelés, de nem arról van szó, hogy nála be is indítják rendesen a szülést? Ez esetben pedig egyre növelni fogják az oxytocin adagot, ha pedig nem tágulsz a fájások hatására, akkor császár. Gyors lesz így a szülés, de állítólag fájdalmasabb.
2009. jan. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

De arról van szó, hogy megindítják, mert itt a protokol szerint, aki cukros annak nem várnak a kiírt időpontig, ami nekem j.hét csütörtök, hanem, ha nem bújik ki spontán, akkor indítják.... akkor lehet császár lesz a vége?

köszi

2009. jan. 23. 14:30
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia.Én oxitocint kaptam 2 ampullával, és 12óra vajúdás után spontán szültem!Nem volt vészes, simán kilehet bírni!Fokozatosan szépen tágultam, és jöttek a fájások!
2009. jan. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én cukros vagyok. Nekem nem mondták, hogy megindítanák majd, de a császárt már említették, mert nagyon nagy a babám. A tiéd mekkora?

33 hetes

2009. jan. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem is volt terhességi cukrom, mégsem indították a szülést. Pedig riogattak a baba méretével.

4 nappal hordtam túl, természetesen lett meg 4000 gr, 61 cm.

2009. jan. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én is cukros vagyok, de nekem nem indítják előbb, csak nem hagyják túlhordani.

33 hetes

2009. jan. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Engem is riogattak indítással és azzal, hogy nagyon nagy a baba. Végül 40+1 voltam amikor beindult magától, kaptam erősítőket, az sajna eléggé fáj, de sajna az egész napos vajúdás után köldökzsinortekeredés miatt lett végül császár.
2009. jan. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!