Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ma volt nálunk a védőnő, és...

Ma volt nálunk a védőnő, és mondta hogy a kórházban majd a 3. napon látogat meg, mert az első 1-2napban úgy is csak sírni fogok a hormon változás miatt?

Figyelt kérdés

Nálatok ez hogy volt,tényleg ennyire depisek voltatok az első pár napban?Vagy csak túlzott?!


35heteske


2009. jan. 27. 15:54
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Minek látoghatna meg a védőnő a kórházban???

Ilyet még nem is hallottam.

2009. jan. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Hozzánk akkor jött a védőnő,amikor hazamentünk a kórházból.Hát igen,én is szinte mindenen bőgtem a kórházban.Más ismerősöm is ezt mondta.valószínű a hormonok.:)majd elmúlik...
2009. jan. 27. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Minket sem látogatott meg a védőnő a kórházba. Amikor hazajöttünk akkor viszont még aznap kijött megnézni.

Amúgy én egyáltalán nem voltam depis, és nem is sírtam.

2009. jan. 27. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül leszel depressziós, ez van akinél előjön, van akinél nem. Fontos, hogy az első időszakban ott legyen veled a párod és sokat tud segíteni az anyósod és édesanyád is. Az anyák egy része ilyenkor meg szokott ijedni a nagyobb felelősségtől és a kétségbeesést csökkenteni tudja egy tapasztaltabb jelenléte, segítsége. Egy megértő és segítő család ripsz-ropsz elfeledteti veled a depressziónak még a gondolatát is.

A kérdésedre a válasz: van akinél ilyen mértékben jelentkezik a depresszió, de ez nem mondható gyakorinak.

2009. jan. 27. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Tévedés, hogy az aki a szülés után egy pár napig esetleg 1-2 hétig sírósabb, érzékenyebb az depressziós. Ez a baby blues, ami a hormonváltozás miatt jön elő. Nagyon sokunknál szülés után előjön, mint ahogy nálam is. Aztán ahogy jön, olyan hirtelen el is múlik. A kórteremben ahol feküdtem 5-ből 3-nál volt. Ez természetes, el fog múllni. A védőnőt én sem értem miért megy, hozzám mikor hazajöttem akkor jött csak. Könnyű szülést!
2009. jan. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
75%

Ha jót akarsz magatoknak,talán segít elkerűlni a túlzott depressziót ha:

- a párod mellettetek lesz és segít neked mindenben

- az anyósod jó messzire elpaterolod,h ne akarjon mindent olyan jól tudni és hagyjon titeket megbírkozni a baba körüli teendőkkel.

A védőnő pedig a kórházba nem szokott bemenni,nem is értem...

Mondjuk elég bunkó h így az arcodba vágta h 2 napig csak bőgni fogsz.

Minden jót

2009. jan. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem értetted félre? Nem a hazamenetel utáni 3. napon látogat meg? A kórházban neki semmi dolga, ott amúgy is van védőnő. De én egyáltalán nem voltam depis, inkább pörögtem ezerrel, lebegtem a boldogságtól. Én úgy a 3-4. hónap után lettem depis.
2009. jan. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem törvényszerű a sírás-rívás. Sajnos ez a belső bizonytalanság eredménye.

Fő szabály: Nem kell minden tettünket és gondolatunkat megkérdőjeleznünk. Természetesek a félelmek és a negatív gondolatok is ! Jönnek és elmúlnak . A síron túl is tanulunk.

Majd megszületik a kisbabád és megtudod, hogy mi az igaz szerelem.

Hogy a védődő minek menne a kórházba, azt nem tudom.

Otthonodban kellene felkeresnie a kórházból történő távozás után a kb. 3. napon.

2009. jan. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Én az utolsó másfél nap sírtam volna az unalomtól-fura, mert ott volt az ujszülöttem, de egyágyas szobában voltam, a pici aludt, én meg baromira unatkoztam, már nagyon kívánkoztam haza.

Nem mondom, hogy néha nem kapott el az érzékenység, nem pottyant egy-két könnyem, hogy de fura, van egy babám, és ez milyen csoda, de depibe nem esel, ne félj:-)

2009. jan. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Ilyet még nem hallottam. Minek megy be a kórházba hozzátok? Van ott elég egészségügyis, rá nem hiszem, hogy szükség lesz. A sírás-rívás pedig erős túlzás. 4 gyereket szültem, de szerencsére sem engem, se pedig a környezetemben lévő kismamákat se ütötte annyira.
2009. jan. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!