Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi az oka, ha valakinél...

Mi az oka, ha valakinél először a magzatvíz megy el és még nincs is szülés? El lehet kerülni?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék emiatt megindított szülést?
2011. jan. 16. 12:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán értem a kérdést.

A szülés megindulhat fájásokkal, és megindulhat úgy is, hogy elfolyik a víz. Ha elfolyik, akkor már nem indítják, hanem megindult.

Esetleg az fordulhat elő, hogy fájásgyengeség miatt adnak gyógyszeres rásegítést, de ez nem egyenlő a megindítással.


Indított szülés akkor van, ha már teljesen túllépted a terminust, és nem indult meg.

2011. jan. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hát,nem tudom mi lehet ilyenkor a gond.Az első szülésem ilyen volt.Este 10-kor víz megindult.Fájások semmi,méhszáj teljesen zárt.Reggel 8-kor indították,úgy tudom,hogy ilyenkor kötelező.Amúgy kiírás előtt 5 nappal voltam.
2011. jan. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
ha elfolyt vagy szivárog a magzatvíz, az egyértelműen a szülés megidulása. az lehet, hogy fájások csak később indulnak, de biztosan szülni fogsz. én a három gyerekemből kettőnél mentem magzatvíz folyással a kórházba és most a harmadiknál nulla fájásom volt. csak 6 órával később kezdőttek a fájások, de a lényeg, hogy azonnal kórház, ha folyik a magzatvíz.
2011. jan. 18. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igazából csak attól félek, hogy ha elmegy a magzatvíz, és bemegyek a kórházba, ha nem indul be a szülés bizonyos időn belül, akkor megindítják. Ezt szeretném elkerülni.

Az is érdekelne, vajon csak a szülés kezdetét jelezheti -e a magzatvíz elfolyása, vagy valamiért el is folyhat előbb?

2011. jan. 18. 12:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!