Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A sote 2-re mit kell vinni a...

A sote 2-re mit kell vinni a szülőszobára és mit kell utána?

Figyelt kérdés
2011. jan. 17. 20:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szülőszoba: hálóing, törülköző, tusfürdő (ha úgy alakul van lehetőség tusolni, illetve az egyik szülőszobába van kád is), Tena betét, ásványvíz, valami rágcsi (szülés utánra).

Gyerekágyas osztály: alap felszerelés: tisztasági csomag, ezen kívül amiben kényelmesen el vagy három napig, pizsama, hálóing, vagy melegítő, póló. (Én ragaszkodtam a gombos pizsama felsőhöz a szoptatás miatt, de a szobatársaim nagyon jól elvoltak sima pólóba is, és igazuk volt.) Tena betét, vagy éjszakai eü. betét, eldobható bugyi, vagy amit nem sajnálsz.

Babónak: pelus, popsitörlő kendő és popsikenőcs. A köldökcsonk ápolásához adnak mindent.

Most novemberben szültem ott; ezek jutottak eszembe, de ha van még kérdésed, írj nyugodtan.

2011. jan. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

AMit az előttem szóló leírt, plusz én kiegészíteném:


szülőszoba: zokni- én fáztam, köntös- mikor sétáltam vajúdás közben jól jött

kamera AKSI FELTÖLTVE, fényképező ELEM!!!!!! :-)

egy üveg ásványvíz-én majd meghaltam szomjan+ én vittem egy kis szőlőcukrot, a " végén" jól fog esni, kimerült leszel

nejlon szatyor- én a használt hálóinget, véres butyit....ebbe összeszedtem és hazaküldtem.

hajgumi, hajpánt


gyerekágyra: én reggel felvettem 1 hálóinget+ este egy újat, őszesen 6 darab, de én küldtem haza, és hozták tisztán

papucs 2 darab, egy a fürdőbe, hajszárító- jól fog esni egy hajmosás- , mellszívó- előbb beindul a tej- sterilizáló folyadék- ennek egy nagyobb műanyag edény, amibe bele tudod tenni a mellszívót szívás után, és a 2 l víz ellepi Akkor engednek haza, ha beindult a tejed, ezért jó a mellszívó.

-kaja: felvágott vákumos, sajt, vaj, zöldség, a kaja menza jellegű, de kevés, na az nem csinál tejet . ÁSványvíz, üdítő,csoki, keksz.

Könyv, újság

én vettem mini törölközőket és azokat vittem , minden napra volt egy amit aznap használtam a 2 tusoláshoz a nunimnál.

kés, kanál, kistányér, műanyag poharakat vittem, így nem kellett mosogatni, hanem csak dobáltam ki.

wc papír ülőke, domestos törlőkendő a wc-hez.

babónak: kis pléd, pár textíl pelus a peluscseréhez 1 db, meg a válladra büfikor, én napi 1 darabot vittem+1 db a pelenkázóra, hazahozós ruha itthon összekészítve, azt elég utolsó nap behozatni, pelust kapsz 4 darabot,de egy kis csomagos newbornot vigyél be, popsitörlő

én vittem be cumit, meg egy üveget.



ennyi jutott eszembe, én májusban szültem ott.

nyugodtan kérdezz, ha eszedbe jut valami

2011. jan. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

2009. októberben szültem és most februárban fogok újra. Minden amit leírtak oké, kiegészíteném azzal hogy

-kiskönyv

-irataid

-telefon és telefontöltő

-wc papír és papírzsepi

-2 papucs, egy a járkáláshoz, egy a zuhanyzáshoz.


Én mellszívót vittem, de nem használtam bent, mert 3. nap lövellt be a tejem, előtte nem kellett. Esetleg otthon kikészíted, és ha kell, valaki beviszi.

Én is mindig hazaküldtem és most is fogom ami nem kellett, vagy piszkos lett, igaz akkor vittem másikat, most nem fogok annyi mindent bepakolni, inkább mindig hozatok be tisztát.

2011. jan. 17. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem ami jól jött meg az a wc papír és a fertőtlenítő kendő, mivel nem tudtam ugrálni kezet mosni amikor kellett volna a varratok miatt. És a popsikenocs mert én nem vittem és a babám popsijat nem kentek be, rajta maradt a magzatszurkos kaki meg otthon is egy hétig kentem sudocremmel mire elmúlt neki a kipirosodas. és krém magadnak, mert nekem kiszáradt a bőröm szules utan, ja és sok ásványvíz, mert amit adnak inni az kevés a tejtermelodeshez meg sokat kell inni.
2011. ápr. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szülőszobára PÁRNÁT mindenképpen vigyél be. (ott nem tudnak adni, esetleg a köntösödet hajtják össze, de az lecsúszik, nem kényelmes) Sokkal kényelmesebb, ha esetleg feküdnöd kell.


Mellszívót vigyél mindenképp, nekem másnap reggelre tejlázam volt, a férjem ment el venni.


Gyors, könnyű szülést kívánok!


Gyors, könnyű szülést kívánok!

2011. ápr. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A baba kap a kórházban ruhát, de vigyél neki egy váltóruhát, rugit meg bodyt, amikor sikerült a kisfiamnak telekakilnia a bentit, nemigen örültek, hogy másikat kérek. Ha a sajátba folyik ki a pisi, kimosod és kész, napközben lehet abban, este, mielőtt viszik fürdetni, visszaöltözteted.
2011. ápr. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hálóinget a szüléshez is kell vinni? Mert van ahol arra adnak kórházit. köszi
2011. nov. 18. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!