Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Farfekvéses a babám. A szülés...

Farfekvéses a babám. A szülés másmilyen lesz ettől?

Figyelt kérdés
Kilencedik hónapban vagyok, és farfekvéses a babám és azt szeretném kérdezni hogy a szülés ugyan olyan mint a természetesen ugy értve hogy jönek a fájások lesz vérzés vagy hogy ez az elsö babánk 19éves vagyok kérem meséjen hogy veszem ?élsze hagy elkezdödöt mert császáral lesz meg kérem segitcsen iron és bogy mikor érdemes a korházba menI?
2007. máj. 31. 19:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Kórházba indulással kapcsolatban a védőnő és a szülésznő információi alapján több eset lehetséges:


- élénkpiros vérzés esetén = AZONNAL MENTŐT HÍVNI ÉS BEMENNI


- magzatvízfolyás kétféle lehet:

* egyszerre sok (alul lyukadt): be kell menni (nem kell rohanni)

* épp csak szivárog (felül lyukadt): be kell menni (nem kell rohanni)


- fájások esetén:

* ha testhelyzet változtatásra, csak bármi hatására múlik, akkor nem kell bemenni

* ha erősödik és egyre gyakoribb, akkor mérni az időt és 5 percenkénti ismétlődés esetén már mindenképp bemenni (ez nyilván függ a kórház távolságától is)

* ha már rögtön igen gyakoriak a fájások (értsd kevesebb, mint 5 perceknént), akkor nagyon GYORSAN BEMENNI

2007. jún. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
87%
Én azt gondolom, hogy NST vizsgálatra így-is úgy-is menni kell, tehát amikor nézik a baba szívhangját. Ez az, amikor rátesznek egy övet a pocakodra és félig-meddig feküdni kell. Ha ez megvan, akkor ezt kell, hogy megnézze, ellenőrizze a Te orvosod, ha van saját fogadott orvos. Ha nincs /ez általában nagyon ritka eset/, akkor sem kell elkeseredni, akkor is meg lehet mutatni valakinek, aki szakember és ért hozzá. Ezt a vizsgálatot mindenkinél egyéni eltéréssel ismétlik, vagyis nem lehet tudni milyen rendszerességgel kell menni. Ott meg úgyis kiderül, hogy mi a helyzet, és még az is lehet, hogy már előre befektetnek a kórházba, tehát nem kell aggódni, én is nagyon izgultam, nekem is első babám született, de minden rendben volt. Egyébként aki farfekvéses babát hordoz, arra is különös óvatossággal figyelnek, legalábbis nálunk. Félni nem szabad, ez nagyon fontos, és izgulni sem, mert a baba rögtön megérzi! Egyébként a fájásokra visszatérve, teljesen ugyanazok az alternatívák léteznek, ahogy az előbbi hölgy leírta, mikor mit kell csinálni. Ha elfolyik a magzatvíz, akkor is be kell menni, ha fájásaid vannak/attól függ hány percenként jelentkeznek/, akkor is!
2007. jún. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A különbség annyi, hogy faros babánál nem tudnak segíteni a tolófájásoknál mert nem nyomhatják a baba fejét lefelé. Amúgy a faros babáknak sokkal szebb az arcuk mert nekik a vér nem a fejükbe hanem a popsijukba tódul.
2007. jún. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én az első hozzászóláshoz annyit tennék még, hogy ha elfolyik a magzatvíz, célszerű lefeküdni és mentőt hívni. Az elfolyó magzatvíz ugyanis elősodorhatja a köldökzsinórt, ami életveszélyes állapot lehet a babádra nézve.
2007. aug. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj!A fájások alhasi görcsökkel kezdödött nálam elöször 2 óránként majd sürüben és már akkor kellene állitólag menni ha már 5perces a fájás.Én igy is csinálta ,de azt mondták ezek nem fájások!Bent tartottak.Saját felelőségemre hazamentem rá 2-3óra mulva jöttek a tóló fájások és onnan 50perc és meg lett a bubukám.Ne félj gyönyörü érzés.
2007. aug. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!