Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen a Pécsi Nőgyógyászati...

Milyen a Pécsi Nőgyógyászati Klinika (Édesanyák Útja) szülészete?

Figyelt kérdés
Gondolok itt az orvosok és szülésznők hozzáállására, fájdalomcsillapításra, az új szülőszobákra (miben más, mint volt), alternatív szülési módszerekre stb. Köszike. 38 hetes kismama
2009. febr. 3. 18:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia. Én két hónapja szültem ott. A szülőszobán mindenki nagyon kedves volt, igaz nekem fogadott orvosom volt. A csecsemő osztályon volt egy két kedves nővérke, de én nem vagyok kibékülve az új rendszerrel. A babámat nem tudtam szoptatni az első két napban, és vészesen lefogyott, az intenzívre került. Nem adnak a babának enni-inni, mert az új szabály értelmében nem lehet. Van egy-két arrogáns nővér, aki szembe röhögött, mikor kérdeztem a baba ellátásával kapcsolatban, mert neki természetes, nekem nem volt az. Ez inkább a csecsemős növérek között tapasztalható. Azért a többség rendes. Ja az alternatív szülést nem választhattam, mert úgy indították a szülést, ezért infuzión voltam végig, de nagyon szépek az új szülőszobák. Szép szülést!
2009. febr. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én augusztusban szültem, és 12 napig élveztem a Klinika vendégszeretetét. Voltam a szülőszobán, az intenzíven (császár után), a gyermekágyas osztályon, illetve a lányom 9 napig az újszülött intenzíven. Az orvosokkal, szülésznőkkel teljesen meg voltam elégedve (nem volt fogadott dokim vagy sz.nőm), a nővérek nagyon rendesek, és tényleg csak a csecsemősök között van egy-két furcsa stílusú. A szülőszobák szépek, és a gyermekágyon az első szobában voltam, ami tök szép saját fürdőszobával. Én nagyon féltem a kórháztól, mert még sosem voltam, de ennyi idő alatt csak pozitív dolgokat tapasztaltam, és a legfontosabb, hogy a gyerek is itt volt a legjobb kezekben.
2009. febr. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Második vagyok: a fájdalomcsillapítási lehetőségekről részletesen tájékoztatott az ügyeletes doki, minden van, ami ma Magyarországon elérhető, és itt nem kell külön aneszteziológus az epidurálhoz, mert a legtöbb szülész beadhatja. Az alternatív szobába csak bekukkantottam (teljesen felszerelt), de amikor én szültem, bár sokan voltunk, tudtommal senki nem használta.
2009. febr. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!Én november. 19-én szültem ott,ügyeletes orvosnál akivel 100%-ra meg voltam elégedve!Spontán szültem de PDA--val és oxitocin infúzióval mert nem tágultam!Óránként bejött a doki megvizsgálni!A szülőszobák tényleg szépek!Én a bejárattal szemben voltam!A szülésznő is aranyos volt! Lent a gyermekágyon én abban a szobában voltam ami a csecsemőszoba mellett van,tehát ne tudd meg ott milyen hangzavar volt!A nővérekkel volt egy kis összetűzésem,de ezt hosszú lenne leírni!Néha fel várról veszik az embert!A csecsemős nővérekkel viszont semmi bajom nem volt,segítettek mindenben amit kérdeztem!5 napot voltam bent!A babát akkor hozták amikor kértem!

Van fogadott orvosod?ki?


2,5 hós kicsilány anyukája

2009. febr. 4. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én is itt fogok szülni a napokban (remélem). Kíváncsian várom a válaszokat!
2009. febr. 4. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
December elején szültem. Mivel már elöző nap fájásaim voltak bementem, bennt kellett maradnom. Folyamatosan néztek, de nem tágultam. Az éjszakát a terhespatológián töltöttem, majd másnap reggel vittek fel újra a szülőszobába. Nem volt fogadott orvosom, de folyamatosan figyelemmel kísért az aktuális ügyeletes orvos. A szülésnél két orvos volt bennt, akikkel teljesen megvoltam elégedve. A szülésznők is aranyosak voltak. Én kértem epidurálist, teljesen korrekten elmondták a lehetőségeket. A szülőszobák nagyon barátságosak, az alternatív szülőszoba is, de annak elég kicsi a kihasználtsága, mint megtudtam. Abban a szobában van sarok kád, két személyes ágy, éjjeliszekrények, komód, bordásfal, labda, hintaszék és egy modern talán szülőágy- az amire fel kell feküdni ha vizsgálnak- nemtudom mi a neve. Az osztályon teljesen jó a légkör. Én az 1-es szobában voltam, nekem is az tetszett, hogy bennt volt a fürdő. Nekem egyik nővérrel sem volt gondom, mindegyik segített, ha kérdeztem valamit, pedig sok kérdésem volt.
2009. febr. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszokat.

Igen, van fogadott orvosom, Dr. Veszprémi Béla. Nála szültem az első gyermekemet is öt és fél éve, de azóta a válaszokból ítélve nagyon sok minden változott a Klinikán. Még kb. másfél hetünk van, de ilyenkor már bármikor jöhet Bébike.

Szóval az alternatív szoba nincs is kihasználva? Biztos mindenki fél az ismeretlentől, vagy talan fizetni kell érte külön???

A dokim azt mondta, hogy ha megindul a szülés menjek be, ott az ügyeletes doki megvizsgál és ha már olyan "állapotban" vagyok, szólnak a fogadott orvosomnak és végül ő fogja levezetni a szülést. Akkor ez azt is jelenti ugye egyben, hogy nem csak a fogadott orvosom adhatja be az epidurális érzéstelenítőt? Remélem az ügyeletes is beadhatja majd, ha itt az idő. Valahogy egyenlőre úgy érzem, hogy ragaszkodom hozzá, az első is így szültem, sokkal egyszerűbb és gyorsabb is volt (bár ekkor oxitocint is kaptam). Szívesen várom a további hozzászólásokat, akár priviben is.

Orsi

2009. febr. 4. 13:13
 8/8 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


2 hete szültem itt, leírom a friss tapasztalataimat, sokaknak nyújthat támpontot.


Még szülés előtt 3 napot feküdtem lent a terhespatológián, teljesen rendben volt minden, nagyon kedvesek voltak a szülésznők, látogatók jöhettek többen is be, szobatársakat ha nem zavarja, akár a szobába is be lehet jönni. Ki lehet menni sétálni is.


Nekem indították a szülést farfekvés, meg túlhordás miatt, volt dokim is. Kedd reggelre volt megbeszélve az indítás, előtte hétfőn befeküdtem szintén a terhespatológiára, dokim többször odatelefonált, mindenki tudott róla, hogy másnap indítanak nálam. Előtte este borotválás, illetve eldönthettem, hogy akarok-e beöntést, kérdezgettem a szülésznőket, hogy ők mit tanácsolnak, segítőkészek voltak nagyon.


Másnap kicsit várni kellett az indításra, sok volt a spontán szülés. Amikor eljött az én időm, felkísértek a szülőszobára, rám rakták a szívhangfigyelőt, bekötötték az oxi injekciót, utána bejöhetett a párom. Sokszor rám néztek, az orvosom is, de amúgy békén hagytak. A műtőben is mindenki nagyon kedves volt, utána felkerültem az intenzívre, itt szintén nagyon rendesek voltak, pár óra múlva felhozták a babát, aztán 10 perc múlva elvitték.


Másnap le a gyerekágyra.... A nővérek nagyon kedvesek, segítőkészek, a csecsemősök viszont... Nekem első babám volt, császároztak, abszolút nem volt tejem, hiába kérdeztem őket, csak nevettek, hogy majd megindul, meg ez így természetes. 0-24 nálad a gyerek, amíg ebédelsz vagy fürdesz, addig vigyáznak rá, de amúgy veled van végig. Utolsó éjszaka kértem, hogy had adjam be pár órára a picit, mert nagyon fáradt vagyok, csak húzták a szájukat, hogy max. 2 szopi közötti időre... Engem nagyon megterhelt a bent eltöltött idő, nyilván nem számítottam luxusszállodára...


A látogatást nagyon szigorúan veszik, egy anyukához egyszerre csak egy hozzátartozó jöhet be, kiküldik a többieket simán, kórterembe nem lehet bemenni, csak a társalgóban lehettek, ami nem is gond szerintem. Ha jön hozzátartozó, szól a nővérpultnál, hogy kihez jött és majd a nővérek szólnak az anyukának. Babát ki lehet hozni a látogatókhoz, kézbe lehet adni nyugodtan.


Még annyit, hogy kedden császároztak, fél 4kor volt meg a baba és pénteken jöhettünk haza.


Hát kb ennyi jutott eszembe... :)

2014. júl. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!