Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császárral szült anyukák, mi...

Császárral szült anyukák, mi az hogy homokzsákot tesznek a hasra? És mitől függ hogy tesznek e rá vagy nem?

Figyelt kérdés
Tegnap volt egy kérdés,hogy mit tesznek a császármetszés után a hasra. Én is császárral szültem,de nekem semmit nem tettek a hasamra,de a velem lévő kismamáknak sem. Nem is hallottam még erről.
2011. jan. 29. 18:26
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a kórház gyakorlatától függ, ahol szülsz. Van, ahol raknak, van, ahol nem.
2011. jan. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekem tettek rá homokzsákot, hogy lenyomja a pocakomat. De tényleg kórházfüggő a dolog.
2011. jan. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

én is császáros voltam, nekem sem tettek rá semmi

de a barátnőm 7 évvel korábban szült ugyanabban a kórházban, ahol én, és neki még tettek a hasára

2011. jan. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Kórház függő a dolog. Ugyanúgy, mint hogy méhösszehúzó injekciót adnak vagy méhösszehúzó cseppeket.

ÉN mindkét alkalommal kaptam homokzsákot, és eleinte fel sem tűnt, de ahogy ment el az érzéstelenítő hatása úgy éreztem egyre nehezebbnek. Amikor leették megkönnyebbültem, megnyomogatták a hasamat majd visszarakták, hát az nem volt valami kellemes. Mintha egy 200 kilós ember ült volna rám. Nem tudom, hogy ennek köszönhető-e, de nekem a gyermekágyi vérzés csak 1 hétig tartott.

2011. jan. 29. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Én alig véreztem.
2011. jan. 29. 23:10
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem is tettek rá, kb. 2 órát volt rajta. AZt mondták, így hamarabb összehúzódik a méh.
2011. jan. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Régen valóban tetettek homokzsákot a hasra, hogy visszanyomja a méhet, segítse a visszahúzódásban. Ma már azt igazolták a felmérések, hogy ez csak árt, mert nem természetesen húzódik össze tőle a méh, sőt inkább elernyeszti azt, és lógós has marad utána.

2011. jan. 31. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem csak 2 órát volt rajta valami (nem tudom mi, nem biztos, hogy homokzsák, de valami nehéz dolog volt). Ezzel még nem ártottak szerintem. Amúgy utána kaptam méhösszehúzó szurikat is. Úgyhogy tényleg kórháza válogatja.
2011. jan. 31. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem is volt homokzsák,meg méh összehúzódást elősegítő injekció is. Tavaly szültem márciusban a Mávban.

Most olvasom, hogy lógós lesz a has, hát szerencsére az enyém nem lett olyan, és csak egy hétig véreztem.Bár nem tudom van e összefüggés a kettő között.

2011. febr. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Én is tavaly márciusban szültem a Jahn Ferencben,ott nem adtak homokzsákot.
2011. febr. 1. 16:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!