Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Egy kicsit belezavarodtam....

Egy kicsit belezavarodtam. Hogy kell kitölteni a TAJ kártya igénylőt?

Figyelt kérdés
Először be kell X-elni, hogy újszülött. Azután a Taj számot igénylő neve. Ilyenkor már a baba nevét kell írni, vagy az enyémet? Az alján ott van, hogy igénylő aláírása. Azt meg mindenképpen én írom alá, ezért kavarodtam meg. Egy kicsit ciki tudom:) A többi nyomtatvánnyal nem volt gond:)
2011. febr. 16. 13:42
 1/6 anonim ***** válasza:

A baba nevét kell beírni, mert ő igényli:)

Alá is neki kellene írnia, de mivel nem tudja, így a gondviselője is aláírhatja:)

De attól még ő igényli:)

2011. febr. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen. Van benne logika:) Kösz!
2011. febr. 16. 13:56
 3/6 anonim ***** válasza:
Miért töltögetsz ilyesmit? Az OEP automatice kipostázza az okmányirodák anyakönyvi nyilvántartása alapján a taj kártyákat. Igaz, lehet pár hét az átfutási idő.
2011. febr. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Azt hittem nekem kell igényelni.
2011. febr. 16. 14:28
 5/6 anonim ***** válasza:

Mi is tavaly magunknak szerettük volna intézni, de elhajtottak. Rákerestem, mások okulására is, a pontos ügymenetre:


TAJ szám/kártya igénylése újszülöttek részére


2009. június 28-tól megváltozott az újszülöttek részére kiállított TAJ igénylése, azt már nem kell a szülőknek

kérni.

A személyi adat- és lakcímnyilvántartás (okmányirodák) az újszülött adatairól hivatalból tájékoztatják

az illetékes egészségbiztosítási pénztárat. Az újszülöttek TAJ igénylése során nem érvényesül az országos

illetékesség, fő szabály szerint az újszülött lakóhelye szerinti REP az illetékes, de a szülő kérheti,

hogy a gyermek születési helye szerint illetékes egészségbiztosítási pénztár állítsa ki a TAJ kártyát.

A személyi adat nyilvántartó szervnek az újszülött adatairól való adatszolgáltatása teljesítését követően

az egészségbiztosító hivatalból soron kívül, de legkésőbb öt munkanapon belül kiadja, és a gyermek

lakóhelyére vagy a szülő kérelmében meghatározott címre postán megküldi az újszülött TAJszámát

igazoló hatósági igazolványt.

2011. febr. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Akkor nem is bajlódom vele tovább. Csak előre el szerettem volna rendezni mindent, hogy ne a férjemnek kelljen.
2011. febr. 16. 14:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!