Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Gátmetszés utáni korrekciós...

Gátmetszés utáni korrekciós műtét?

Figyelt kérdés
Van közületek olyan, aki átesett ilyesmin? Finanszírozza az OEP vagy magánklinikákon csináltattátok? Mi volt a problémátok? Megoldódott?
2011. febr. 22. 00:38
 1/6 anonim ***** válasza:

Miért kel ilyen?Neked kellett?Hogyhogy?

Nekem mind a kettőször maradéktalanul gyógyult. Ki se tudom tapintani a heget.

2011. febr. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
bocsi, "kell"
2011. febr. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egy ismerősöm szülés után több év múlva szánta rá magát, mikor már tönkre ment a házasságuk is. Ill. a maxi méretű tampon is simán keresztbe fordult a hüvelyében... Eü-ben dolgozott így TB támogatással meg tudta oldani ismerősökön keresztül. Szerintem ez amúgy is ingyenes korrekciós műtét, hiszen nem divatból/hóbortból csináltatnád.
2011. febr. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia én pont most lábadozom egy ilyen műtétből :)

Szerencsére nem volt vészes a helyzet, a hüvelyfalhoz nem nyúltak, csak a bemenethez. Ahogy én nézegettem a tükörben, szerintem a dokim rosszul varrt össze.

Éreztem, hogy megváltoztam, bár a férjem nem érzett különbséget, engem zavart hogy bemegy az uszodában a víz és lépcsőzésnél a levegő. Egy éves múlt a lányom amikor rákszűrésen szóltam az orvosomnak, hogy nem stimmel, megnézte, ő is látta, hogy a vágás helyén kicsit nyitva maradt a bemenet. Fél évbe tellett mire rászántam magam a műtétre.

Két éjszakás bent tartózkodás, és kicsit jobban fájt és lassabban gyógyul, mint szülés után. De legalább lehetett fájdalomcsillapítót szednem, mert nem szoptatok :)

Ez teljesen TB alapon megy, hiszen plasztikának hívják ugyan, de nem szépítő beavatkozás, hanem életminőséget javít tulajdonképpen.

Kérdezz nyugodtan még, ha kérdésed van!

2011. febr. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, köszönöm, nekem is hasonló problémáim vannak, de én még nem voltam dokinál ezzel, valahogy nem mertem. Utoljára a szülés utáni kontrollon látott a dokim, és vissza se akarok hozzá menni többé. Két éve szültem.

A párom nekem sem mondta, hogy változást érezne, de én is olyan... nyitottabbnak érzem magam, ugyanazokkal a kellemetlenségekkel, amiket te írtál. És a látvány se szép a tükörben. Mintha két centit elfelejtett volna bevarrni, és bizonyos szövetek ki akarnának türemkedni kicsit. Pedig úgy örültem régen, hogy milyen gyorsan gyógyult, és hogy jééé ez a gátmetszés dolog nem is olyan vészes...

Hogy megy ez? A nőgyógyászod megállapítja hogy szükség van a műtétre, és aztán? Beutaló? Vagy hogyan tovább?

Magánnőgyógyásznál voltál és az küldött az OEP-es műtétre?

És jól sikerült a műtét? Meg vagy elégedve az eredménnyel?

Köszönöm hogy válaszolsz!

2011. febr. 22. 23:18
 6/6 anonim ***** válasza:

Akkor téyleg hasonló lehetett nekünk. Tükörben nagyon csúnya volt nekem is, mint egy tölcsér, úgy nyitva volt az első 1-1,5 centi.

Én a dokimhoz magán úton járok, a magánrendelésén voltam nála, és mikor leültünk a rákszűrés előtt, hoyg na mi újság, elmondtam neki ezeket, és megnézte. Nem kellett beutaló, hanem elmondta hogy kb mire számíthatok, és hogy hívjam majd fel ha rászántam magam. Ez szeptemberben volt. A műtét meg két hete :D

Januárban felhívtam (ez volt az egyik újévi fogadalmam) elmondta hogy milyen leletek kellenek, belőttük a kb műtét időpontot. Menszesz utolsó napját követően 10 napon belül meg kell lennie a műtétnek, tök nehéz belőni, de szerencsére időben megjött, úgyhogy a betervezett febr 9 pont jó volt.

Januárban megcsináltattam a leleteket, teljes vérkép, vizelet, RH negatív vagyok, úgyhogy nekem kellett ellenanyag szűrés, de vércsoport mindenképp kellett volna amúgy is. Aztán..EKG, és mellkasrtg. Mikor minden leletem megvolt mennem kellett a kórházba aneszteziológiai konzíliumra. Ez ebben a kórházban bejelentkezéses alapon ment, a dokim adta meg a számot. SOTE II egyébként.

Mikor ez is megvolt hívtam a dokit, hoyg akkor mi a teendőm? Mondta hogy előző nap reggel 8ra menjek, akkor kell befeküdni. A műtét tök TB alapon ment, én egy huszast adtam a dokinak borcsiban a varratszedésnél a magánjában.

Igaz, hogy valószínűleg ő cseszte el, de hát úgy voltam vele, hoy emberek vagyunk, nálam a hiba nem is volt ilyen égbekiáltó, és én attól még megbízom benne, és mind ember is egy nagyon szerethető szimpatikus valaki. Szóval nem váltottam.

Felavatni még nem tudtam, de ránézésre máris látszik, hogy nagyon jól fog festeni, ha meggyógyul :) És a levegősség is elmúlt. Én azzal is szenvedtem, hogy ha pukiztam, egyenesen bement az egész a hüvelybe. Nem tudom, hogy a fenébe, de nagyon kellemetlen volt. Ez a dolog teljesen megszűnt!

Érdemes magad rávenni, rosszabb kicsit mint a szülésnél, de úgyis altatnak, és utána klassz a végeredmény.

Ha akarsz írj prvit nyugdtan!

2011. febr. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!