Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Első babások! Ki menyire fél...

Első babások! Ki menyire fél a szüléstől? Rémálmok, történetek, hogyan befolyásolnak titeket?

Figyelt kérdés

Én azét tettem fel ezt a kérdést, mert aki még nem szült az nem is tudhatja hogyan zajlik, mit fog érezni,hogy lesz a dolog.én azért félek és ha még nem is annyira a fájdalom,hanem a tudatlanság és az uj dolog miatt.csak ennyi lenne.remélem megosztjuk a véleményeinket minél többen.hiszen nem ugy zajlik a szülés mint a filmekben, hogy (elfolyik a magzatviz, zsity zsuty nyom kettőt és már kin is van egy kb 2.hónaposnak megfelelő baba)


ja és


boldog baba várást és könnyű szülést mindenkinek


18 hetes kismami


2009. febr. 19. 19:33
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%

Szia Kismami!

Kicsit korán kezded az aggódást? Én a terhesség utolsó hónapjában kezdtem foglalkozni a szüléssel, volt bennem is félelem, ez természetes. De amikor egyik hajnalban éreztem, hogy itt az idő, eszembe sem jutott félni. Minden történt magától. A kórházban vigyáznak ránk, mindent mondanak, ha nem, akkor pedig kérdezni kell. Manapság lehetőség van szülés előtt egy kórházi látogatásra is, ahol felkészítik a szülőket, megnézhetik a szülőszobát. Ha tanácsolhatom, most inkább a gyermekvárás örömeit élvezd!

Üdvözlettel: egy 4 hónapos kisfiú anyukája

2009. febr. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt mondom neked, hogy még ráérsz ezen aggódni. Én is annyira féltem, még a sima nőgyógyászati vizsgálattal is annyira, hogy volt, hogy be se mertem menni, hazamentem. Mikor terhes lettem mondtam is a dokinak, hogy én tuti nem fogok tudni megszülni egy babát. De igazából csak az utolsó hetekben gondoltam rá. Aztán mikor eljött az idő, eszembe se jutott félni, inkább kiváncsi voltam, hogy na sikerül? És "csodák csodája" nem maradt bennem a gyerek. Gyönyörű élmény volt, nagy önbizalmat adott, hogy meg tudtam csinálni. Azóta egyfolytában szülni akarok, minden nap eszembe jut a szülés, pedig már 2,5 éves a lányom.Én azt mondtam a szülőszobán magamnak, hogy más is megcsinálta, nekem miért ne menne.Azóta már a nőgyógyásztól sem félek.
2009. febr. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is szoktam a szülésen gondolkodni, bár egyelőre nem félek tőle! :)

Nagyon szeretnék úgy szülni, ahogy anyukám! 3x is nagyon könnyen szült. Nővéremmel és öcsémmel épphogy beértek a kórházba és már ki is csusszantak, én pedig otthon bújtam ki. Már nem mertek a mentővel elindulni. Bár hozzáteszem, 6 nappal lettem túlhordva! :) Én kis ráérős! Viszont a magzatvíz elfolyásától kezdve 10 perc múlva apukám a kezében tarthatott!

Szóval bár ezt a könnyen szülést is örökölném!

Nem lehet előre kiszámolni, hogy ki hogyan fog szülni, mert ez sok mindentől függ! Éppen ezért nem is tervezek semmit! Majd ahogy jön! Nagyon jó érzés, ahogy itt van a pocimban, de már nagyon várom, hogy a kezemben tarthassam!

25 hetes kismami

2009. febr. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ez teljesen természetes, mármint, hogy félsz. Azt szokták mondani, hogy aki még nem szült, az azért, aki pedig már szül, az pedig azért fél:)) van benne igazság, de ne aggódj, ha eljön azidő, eszedbe sem jut félni, ugyanis teljesen más dolgokkal leszel elfoglalva:))Türelem és kitartás! Boldog babavárást és könnyű szülést!

És ne felejtsd el: valahogy ki fog jönni!

5 hetes kisfiú anyukája

2009. febr. 20. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 zseska ***** válasza:
100%
Szia. Én legalább annyira félek,de a szülés még nem jut eszembe,addig nagyon sok időm van,sok minden lefolyhat a dunán... Én még nagyon az elején járok 5-6 hetes lehetek,és teljesen arra koncentrálok,hogy megmaradjon a babukám... Első terhesség,30vagyok.
2009. febr. 20. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is sokszor gondoltam arra, hogy milyen lesz a szülés,mennyire lesz számomra fájdalmas,hogyan fogom én kibírni?:-)

De amikor eljött az idő,eszembe sem jutott,hogy féljek.Olyan gyorsan történtek az események,jöttek a fájások,hogy csak arra tudtam figyelni.

Én egyébként azon izgultam sokat, hogy hogyan jutok be a kórházba. Napközben a párom dolgozott, azon aggódtam, hogy mentővel kell majd mennem,akkor mi lesz velem?:-)

Amikor bent vagy a szülészeten ,a szülésznő és a doki akik ott vannak melletted,figyelnek rád.Elmondanak mindent,ami fontos,és amire figyelned kell.

Ne félj,hanem abban a pillanatban inkább arra gondolj, hogy végre itt az idő,hamarosan a kezedbe foghatod a babád!

Boldog baba várást,és könnyű szülést kívánok neked!

2009. febr. 20. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szia pocakos! Természetes, hogy foglalkoztat és izgulsz ezzel mindenki így van. Én is terveztem kórház látogatást, szülés felkészítő tanfolyamot, terhes tornát, hogy minden pikk-pakk menjen, de egyszerüen lemaradtam ezekről. DE... minden szupi volt és szülés után közvetlen mondtam, hogy jöhet a 2. bébi. 18:15kor értünk be a szülészetre és 20:30kor a kezembe volt a 3820g-os manócskám. Hidd el segíteni fognak, ha kérdésed van tedd fel nekik nyugodtan. Nálam bennt volt a férjem és elmondhatatlanul jó dolog volt ahogy hallottam a férjem bíztató hangját. Az orvosom azt mondta valószínű azért is szültem meg ilyen könnyen, mert (normális kereteken belül persze) nem hagytam el magam és várandóság alatt is "pörgös" életet éltem. Ne hagyd el magad, ne a láblógatásról szóljon a 9 hónapod, de persze vigyázz magadra nagyon. Sétálj sokat! Jó baba várást! Üdv egy 1,5 hónapja anyuka!
2009. febr. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia.

Én nem féltem,és nem nagyon foglalkoztatott a dolog így az elején,amikor már közeledtem a vége felé,akkor már többször gondoltam rá,hogy milyen lesz,de nem féltem tőle.Amikor elfolyt a magzatvíz,na akkor esett le igazán,hogy itt már nincs visszaút,és akkor már kicsit féltem az ismeretlentől.16óra vajúdás után megszületett a fiam,de már a születése pillanatában elmúlt az összes fájdalom és fáradtság:).Ne gondolkodj még ezen,élvezd ahogy mocorog a babád,és használd ki míg még kettesben vagytok:).Boldog babavárást:)

6hós baba anyuja

2009. febr. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Helló csajok, én pár éve szültem, de akkor nem féltem. Bár azóta eltelt lassan 8 év, de arra tisztán emlékszem, hogy akkor megfogadtam, hogy soha többet. És most elérkeztem ahhoz az időhöz, amikor tervezzük a bébit, tehát bármikor. Szívem mélyén nagyon vágyok egy babára, így is elég nagy lesz a korkülönbség a kettő között (hozzáteszem hogy közben váltam, és ezért). De a szüléstől azt mondhatom, rettegek... És én a mai napíg azt mondom, hogy a nők életében a LEGFONTOSABB pillanat a szülés, és boldogság a bébi, de hogy iszonyatos kínnal és fájdalommal jár, az egyszer biztos. Csak bízom benne, hogy a következő könyebb lesz... :) :)


Pár éve volt ha emlékeztek rá Kandász Andi műsora, ami valós eseteket mutatott. Ha néztétek, ott tényleg "hús-vér" nők szültek.

Rendes filmek jeleneteiben olykor mutatnak szüléseket, de az azért nem teljesen olyan. (ott inkább az orditásé és a hisztirohamoké a főszerep, azt meg a dokik nem nagyon szeretik a valós életben, ami érthető, teljesen felesleges, attól még nem lesz könyebb a dolog.)


A tapasztalatokat meghallgathatjátok, de mindenkinek más és más élményt jelent. Kívánom, hogy Életetek legcsodálatosabb pillanata legyen.

Jó Babavárást!

2009. febr. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia!Elso babat varom,most vagyok 22 hetes.Multheten jottem ide fel eloszor a szuleses kerdesekhez eddig a terhessegest latogattam de most mindkettot.Szoval a multhet ota elkezdtem felni,de nagyon.En is azzal biztatom magam ha ennyi nonek sikerult akkor nekem is fog.Es hidd el neked is.:)

Csak tenyleg inkabb a tudatlansag rossz.Hogy nem tudjuk mire szamithatunk.

2009. febr. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!