Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akinek egyáltalán nem volt...

Akinek egyáltalán nem volt előteje szülés előtt, annak hogy indult be a tejtermelés? Nehezebb volt vagy nincs különbség?

Figyelt kérdés
Köszönöm a válaszokat.
2009. febr. 24. 13:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekem egyáltalán nem volt előtejem, szülés után 1-2 órán belül már a fiam szoptattam, de hogy mennyit evett nem tudom. Másnap már simán szoptattam, sőt, 1 hétre rá már tejlázam volt, úgy jöttem haza a kórházból! Azóta is szoptatom a most már féléves kisfiam.

2009. febr. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az előtejnek nincs semmi szerepe a későbbi szoptatásban. A valódi tejtermelés a méhlepény leválásakor bekövetkező hormonális változásokra indul be. Nekem sem volt előtejem, de több mint 6 hónapja szoptatok.
2009. febr. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekem sem volt előtejem! És van egy 8,5 hónapos cicifüggő babám! Ha egy mód van rá, szoptasd minél hamarabb, minél többet a babádat a szülés után. Én csak másnap szoptathattam először miután megszületett, és szerintem emiatt nehezebben indult be a tejcsim!

Minden jót!

2009. febr. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem függ össze a kettő. Nekem nem volt előtejem,- mármint a terhesség alatt-, mégis lett tejem rendesen.
2009. febr. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem fugg ossze. Nekem volt elotejem kb felidotol, a baba megszuletese utan egybol cicire kerult es ott is maradt velem vegig, folyamatosan rajtam volt. Ennek ellenere nem indult be a tejem.

Ket hettel szules utan tavozott belolem egy tenyernyi nagysagu placenta darab, akkor azt mondtak, hogy ez nem valt le, nem tavozott, igy nem termelodott szules utan az a hormon, ami meghozta volna a tejemet. Ugyanugy csak elotejem volt meg ekkor.

Ket nappal a tortenet utan elertem azt, hogy eletemben eloszor lattam, hogy tej jon a mellembol, de baromi keves volt, egy nap alatt osszesen 50-100 ml, ez is ugy, hogy kb napi negy orat fejtem osszesen es epp ennyit volt a baba cicin. Meg negy hetig probalkoztunk, de teljesen elapadt, mar annyi sem volt, mint amennyi terhesen latszott.

Szoval ez tenyleg nem az elotejtol fugg, hanem attol, hogy hogyan valik le a placenta, illetve a hormonhaztartastol, legalabbis nekem azt mondtak, hogy emiatt nem tudok szoptatni.

2009. febr. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!