Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy a kórházban az éjszakás nővérek alszanak? Erről tudnak hivatalosan?

Figyelt kérdés
Azután ha pont akkor jut eszedbe segítséget kérni - tisztelet a kivételnek - , hát jól nézel ki, hogy az álmos nővért ébresztetted. Lehet ez ellen valamit tenni? Amúgy ez minden osztályra jellemző.
2011. márc. 26. 18:45
1 2 3 4 5 6 7
 1/66 anonim ***** válasza:
97%
Minden ágy mellett ott a nővérhívó. Ha gond van, csengethetsz, ha tudsz kimehetsz szólni. Nem várom el a nővérektől se, hogy amíg a betegek békésen alszanak, ők ne pihenjenek.. Ha baj van, hidd el, azonnal ugranak.. aki nem, az nappal se készséges.
2011. márc. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/66 anonim ***** válasza:
89%
Ők is emberek.
2011. márc. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/66 A kérdező kommentje:

Szerintem ennek nem így kéne működni. És más tapasztalataim vannak az ugrásról is, és nálunk nem volt nővérhívó. Amúgy ez lenne az ügyelet, egy álmos, felébresztett nővér nem tud ugyanúgy teljesíteni. Én most a beteg szemszögéből tettem fel a kérdést, biztos, hogy az ő oldalukról is meg lehet világítani a problémákat, de ez a pácienseken most nem segít.

Szerintem, ő akkor azért kapja a fizetését, hogy ügyeljen és fent legyen. Én próbáltam már ,hogy éjszaka bajom volt, és órákig kerestem a nővért.

2011. márc. 26. 18:53
 4/66 anonim ***** válasza:
71%
Hát hidd el, hogy ha alszik és felébreszted jobban el tudja látni a problémát, mintha egész éjjel fent van.
2011. márc. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/66 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nem így van. Az éjszakás nővérek felosztják, mikor ki alszik, és ki van ébren (keresztrejtvényt fejt, stb...) Volt, hogy éjjel kimentem, és elbeszélgettünk, ha baj volt, másodperceken belül jött a nővér, mindig váltották egymást, így megvolt a pihi is, munka is.
2011. márc. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/66 anonim ***** válasza:
31%
Miért nem éltél panasszal a kórházban?
2011. márc. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/66 A kérdező kommentje:
Akkor lehet, hogy csak nekem voltak rossz tapasztalataim...? :(
2011. márc. 26. 18:57
 8/66 A kérdező kommentje:
Ha tényleg úgy látjátok, hogy minden rendben ezzel, akkor a kérdésem tárgytalan.
2011. márc. 26. 18:59
 9/66 anonim ***** válasza:
96%
Azokon az osztályokon, ahol van esély arra, hogy eseménytelen lesz az éjszaka, miért ne aludhatna a nővérke? Az orvos is alszik olyankor. Tizenkét órás műszakban, szerintem alhat, ha belefér. Eseménytelen napon, tök mindegy, hogy széken ülve pilled el (mert elnyomja az álom), vagy pedig ledől egy kanapéra. Én egy hónapig feküdtem benn a szülészeten, de nagyon kevés eseménytelen éjszakája volt a nővérkéknek. Ám ha volt is pár óra alvásra lehetőségük, akkor is ötkor már hozták a lázmérőt, végezték a hajnali teendőjüket. Nálunk nem hallottam, hogy a nővérek megharagudtak volna az ébresztésért. Viszont lehet, hogy én elfogult lettem a hosszas benntartózkodáskor, mert szinte mindenkit nagyon megszerettem. Tartották bennem a lelket.
2011. márc. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/66 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem akkor is aludtak mikor én szültem. Egy éjszakára beadtam én hülye, hogy tudjak kicsit aludni, reggel 6kor már ott toporogtam az ajtóban, hogy kérem a kicsin ( nem is aludtam jól nélküle) erre jön ki a nővér begyógyult fejjel, gyerekem összebukta magát mindenhol, rá volt száradva a fejére és kipisilt a ruháján is. Mondanom sem kell többet nem adtam be.
2011. márc. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!