Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ballonos tágítás- Milyen? Fáj?

Ballonos tágítás- Milyen? Fáj?

Figyelt kérdés
Holnap elvileg így tágítják majd ki a méhszájamat szülés előtt, nem hallottam még soha ilyenról... nektek volt már ilyen?
2011. márc. 29. 13:52
 1/5 anonim ***** válasza:
nekem volt. Reggel mikor befektettek, dokim feltette, semmit nem éreztem belőle, ezért meglepődtem, mikor végzett és láttam, hogy egy vér körülöttem minden! Mikor felrakta, felengedte valami folyadékkal, 2 napig lógott a lábam között a cső. Semmit nem tágultam tőle , tehát semmit nem ért! De egyáltalán nem fájt, ne izgulj!
2011. márc. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem reggel feltette a dokim, plusz oxitocin, úgy emlékszem, 9-12ig volt fent. Halálra untam magam, mozogni nem szabadott, nehogy kirántsam a ballon csövét, és a végén már nagyon kellett pisilnem. Amikor kivették, az furcsa volt, de fájni nem fájt.
2011. márc. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem is volt, nem fájt mikor feltették, csak hát az rossz hogy feküdni kell vele, és elvileg ha eléggé kitágultál akkor kijön magától. Nálam igy történt. (bennem halott volt a baba ezért kellett hisz korábban inditották, de nem értem akinek időben van annak miért van rá szükség? Nem elég az oxi? Nekem ezenkivül 2-őt inditottak oxival és gyorsan meglettek, bár igaz 1 ujjnyira nyitva voltam.
2011. márc. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Eni83 válasza:

Sziasztok!

Nekem is ballonnal indították a szülést éppen 1 hónapja.

Igazából egy gumicső, aminek a végén (méhszájnál) van egy kis üreg, amibe aszem vizet fecskendeztek.

Az volt a terv, hogy bemegyünk este, a párom hazamegy, nekem felteszik a ballont, mindketten alszunk egyet, és reggel kezdjük a szülést burokrepesztéssel.

Na hát nálam picit máshogy volt, mert a ballon munkálkodása alatt beindultak a fájások, így én semmit nem aludtam, és 5 és fél órával a fejhelyezés után repesztett burkot a szülésznő.

(egyik sem volt vészes egyébként, kibírható, inkább csak kellemetlen picit).

Nem kell félni egyiktől sem!

2014. dec. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 szathmary89 ***** válasza:

Sziasztok!

Hasonlóan jártam én is múlthét hétfőn.

Egy héttel már túlléptem a kiírt napot, így indítani akartak. Teljesen zárt voltam, kaptam oxitocin terhelést, de maradtam zárt, fájásaim (összehúzódásaim) voltak. Végül hétfő este felhelyezték a ballont és mondták, hogy aludjam ki magam, mert reggel hatkor indítanak. Hát egész éjjel nem bírtam aludni mert ahogy tágult a lufi úgy jöttek a fájások is. Reggelre 1 ujjnyira kitágított, ez volt a cél. Burokrepesztés, oxitocin terhelés és 7 óra múlva megszületett a kislányom. Mindent összevetve túlélhető volt. =)

2016. jan. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!