Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 30 hetes terhes vagyok, de...

30 hetes terhes vagyok, de már most nem alszom, mert mindig a szülésre gondolok. Nagyon félek tőle. Mi van akkor, ha nem tudok erősen nyomni, vagy ha a fájdalmat nem bírom ki?

Figyelt kérdés
Folyamatosan ilyen gondolataim vannak, már bekattanok.
2008. febr. 8. 10:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Azért ne aggódd halálra magad!! :-) Én nem féltem, arra gondoltam, ááá,nem lehet olyan rossz. Aztán persze jobb lett volna felkészülnöm, mert sokkal rosszabb volt, mint amire számítottam. Nekem iszonyúan fájt, de persze túléltem. Azért szerintem jó, ha az ember felkészül, hogy igenis fáj, meg kell szenvedni, akkor azt hiszed, hogy belehalsz, de megéri. Biztos fogsz tudni erősen nyomni, az ösztön segít ebben, lesz elég erőd, hidd el! Ott lesz az orvos, a szülésznő, segíteni fognak, mert biztos ott lesz a párod (ha így izgulsz, akkor én mindenképpen javasolnám). Próbáld elterelni a gondolataidat, mert ha szorongasz, akkor azt a baba is megérzi! Fel a fejjel,könnyű szülést kívánok! :-))
2008. febr. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ne aggódj annyira emiatt. (Persze könnyen beszélek). Azt hiszem beszélgetned kellene erről olyan valakivel, aki már szült (barátnő, szülő, stb.). Kicsit lehet másképp látnád a dolgokat. Ok, természetes, hogy félst tőle, de gondolj arra, hogy annak a babának úgyis ki kell jönnie valahogy és ezen nem tudsz változtatni. Tehát próbáld meg elfogadni a dolgot. Könnyen beszélek, mert még nem szültem, de azt hiszem, minél nyugodtabb és bátrabb vagy, annál "könnyebben" fogod venni az akadályokat.Ha meg parázol, görcsölsz, megnehezíted, a saját és a baba dolgát is. Olvassgass születéstörténeteket például (anyaleszek.hu), hogy lásd kinek milyen élménye volt, és hogy utólag visszagondolva nem is volt olyan nagyon kibírhatatlan. Kitartás és bátorság...
2008. febr. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem ne stresszeldd magad feleslegesen,mert árthat neked,és a babának is.Ha eljön az idő,tudni fogod mit kell csinálni,és mondják is.Próbálj meg nyugodt,higgadt maradni,és figyelj majd arra amit az orvos,vagy a szülésznő mond.Ha azt teszed,és nem hisztizel,minden rendben lessz hidd el.Pszihésen is vissza lehet tartani a szülést,nagyon árthat a negatív hozzáállás.Arra törekedj,hogy minél természetesebb szülésed legyen,mert az a legjobb mindkettőtöknek.Hidd el tapasztalatból beszélek,az első gyermekem születése nagyszerű élmény volt,a másodiknál sajnos komplikációk adódtak,és császár lett a vége,na ezt ne kívándd magatoknak.Sokkal rosszabb,mint a normál szülés.A gyermekedre koncentrálj,ha igazán vágytál rá,és fontos neked,bármit kibírsz érte.

Szerintem aki valóban felkészült a gyerekvállalásra,az nem saját magára gondol csak,nem a fájdalomtól fél,hanem csakis a kisbabájára koncentrál:-))Tedd ezt te is,meglátod nem lessz semmi baj.

Könnyű,komplikációmentes szülést kívánok neked,és remélem mindketten jól lesztek.

Üdv:Egy 3-ik babás kismama

2008. febr. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Maximalisan meg tudlak erteni,de feleslegesen aggodsz.Gondolj abba bele,hogy hany no valall ujra es ujra babat.Ha annyira kibirhatatlan lenne,valoszinu nem szuletne annyi baba.Nekem az elso szulesem 3 napig tartott.A fiammal nagyon megszenvedtem es a 3.-ik napon azt mondtam,nincs erom,nem birom.Erre az orvosom 13:00 orakkor kozolte,hogy latja a fejet.Ne tudd meg,mekkora erore kaptam,elkezdtem nyomni,abban a remenyben,hogy nemsokara a karjaimban tarthatom a fiamat.Igy is lett,du.16:05 ora a vilagra jott.A masodik gyermekemmel mar sokkal konnyebben ment a szules,du.19:00 orakkor jottek a fajasok es 23:55 ora mar a karjaimban tartottam a gyonyoru kislanyomat.Mar rutinosabban nyomtam is,errol jut eszembe,egy jo tanacs,mert az elso babamnal nekem ez is gond volt,amiert olyan sokaig tartott.Nem tudtam,hogy hogy nyomjak.Aztan amikor raereztem,akkor mar pillanatok alatt kint volt a fiam is.Most rutinosan egybol ugy nyomtam,mintha nagyveceznek.Ne essel panikba es szabalyosan vedd a levegot.Hidd el,nem olyan rossz,hamar tul leszel rajta.Most beszelgess minnel tobbet a babaddal,olvassal neki meset,hallgassatok zenet,tancoljatok.Elvezd ki a kismamasag minden pillanatat!Konnyu szulest.

Egy 14 hetes kismami!

2008. febr. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
en mikor a lanyomat szultem nagyon nehez szules volt vele! de a szuleszno mindig csak azt mondta egyre gondolj EZ A BABA KIFOG JONNI semmi masra ne gondolj :))
2008. aug. 27. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
nincs meg egy olyan fajdalom a vilagon mint a szules, de mindennel jobban megeri,foleg mikor kibujiiikkk ahhh nagyon jooo en a lanyommal 18 orat vajudtam most 15 honapos a lanyom de mar legszivesebben szulnem a kovetkezo kis bebimet:))
2008. aug. 27. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!