Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha külföldön járok terhesgondo...

Ha külföldön járok terhesgondozásra, megkapom magyarországon az anyasági támogatást?

Figyelt kérdés
Németországban élek, és itt is fogok szülni. Állandó lakcímem Magyarországon van, magyar állampolgár vagyok stb. csak kint élünk.1 éve.
2011. ápr. 2. 11:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kapod meg,hisz nemhogy nem itt jársz terhesgondozásra ráadásul nem is itt fogsz szülni Magyarországon.

Szerintem nem lenne fer.

A németországi biztos anyasági biztos több,kérd ott!

2011. ápr. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hiszen az anyaságihoz 4 alkalommal meg kell jelenni a terhesgondozóba (nődokinál vagy védőnőnél). A magyar anyaságihoz, magyar terhesgondozás kell. Gondolom én.
2011. ápr. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia! Én angliában élek és itt szültem, nem kapsz Magyarországról semmit. A családi pótlékot és a gyest ki lehetett volna bulizni, de mint megtudtam itt ellenőrzik hogy Magyarországról kapok e valamit, és ha kiderül hogy igen, akkor megbüntetnek mert csalásnak számit. Nem is nagyon érdekel hiszen itt azért valamivel jobb a támogatás mint otthon.
2011. ápr. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Sógornőm nemrég szült Olaszországban. Én érdeklődtem meg neki a dolgokat.

Anyaságit ő kaphatott volna (szüléstől számítva 6 hónapon belül kell igényelni), mert Olaszo.-ban ilyen jellegű ellátás nincs.

Először magyar születési anyakönyvi kivonatot kell csináltatni a kicsinek, ezt az állandó lakcím szerinti anykönyvi hivatalban csinálják a külföldi anyakönyvi kivonat alapján, a szülők együttes megjelenésével ha nem házasok.

Utána TAJ-számot kell kérni a kicsinek. Ha ez is megvan, akkor lehet igényelni a juttatásokat.

Abban igaza van az előttem szólóknak, hogy ugyanolyan jellegű juttatást (pl. családi pótlékot) nem lehet mind a két országban kérni, érdemes a többet válsaztani. Valószínűleg ez nem Magyarország. Bár én kíváncsi lennék más országok adataira! Egyeztetnek a hatóságok!!!! Eleve egy nemzetközi formanyomtatványt kell kitölteni!

Az anyaságihoz kell orvosi igazolás, de jó a külföldi is. Azt mondták nekem, hogy nem is kell az olaszt lefordíttatni, az ő kötelességük megérteni, intézkedni ezzel kapcsolatban.

A sógornőm sajnos elfelejtette hazahozni az olasz anyakönyvi kivonatot, így a 6 hónapból kicsúsznak, mire legközelebb jönnek.

De az állampolgárságot és a TAJ-számot akkor is érdemes megcsináltatni, mert akkor egyszerűbb a gyermek orvosi ellátása. El kellene fogadniuk a EU-s egészségbiztosítási kártyát is, de ez nagyon döcögősen megy még itt Mo-n. Ezt is a sógornőm példájából tudom. (Hamarabb felírja a nőgyógyász a 70 éves mama TAj-számára a fogamzásgátlót, mint az EU-sra.)

2011. ápr. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!