Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Indított szüléssel kapcsolatba...

Indított szüléssel kapcsolatban lennék kíváncsi a tapasztalataitokra?

Figyelt kérdés
Ha csütörtökig nem indul meg a szülés akkor reggel kell jelentkeznem a kórházban és megindítják. A méhszáj már 2222 és a homeós bogyókat is szedem. Nektek ilyen értékekkel mennyi idő alatt lett meg a baba és mennyire volt könnyű ill. nehéz szülésetek?
2011. máj. 10. 13:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Csak 1 ujjnyira voltam nyitva, és túlhordtam a babát. A magzatvíz már zavaros volt, ezért burkot repesztettek majd bekötötték az oxitocint. (40 hét 3 naposan)

Rögtön 2 perces fájásaim lettek, erre mondta a doki, hogy ez nagyon jó, így hátha hamar meglesz a baba, de sajnos 8 óra múlva még mindig csak 1 ujjnyira voltam nyitva, mert nem tágultam, így a doki megcsászározott. (Homeós bogyóztam én is, hát nem segített.)

Te már most 2 ujjnyira nyitva vagy, így szerintem jobbak az esélyeid. Egyrészt még be is indulhat magától (az lenne a legjobb), másrészt ha indítják reméljük jobban reagál majd rá a tested.

2011. máj. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nekem 2 ujjnyinál indították oxitocinnal! 3 és fél óra alatt meg lett a fiam! Kibírható volt!
2011. máj. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod!
2011. máj. 10. 13:56
 4/14 anonim ***** válasza:

sztem ez egyénfüggő. ki hogy reagál az oxira. én egyrészt jól reagáltam, mert miután beadták, kb. 3/4 óra alatt kibújt a kislányom. viszont elmondhatatlan milyen fájásokat generált......

amúgy én 2 nappal túlhordtam, végül vajúdtam 20 órát, és alig tágultam, úh ezért kaptam oxitocint.

2011. máj. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Magától indult a szülésem, de csak a burokrepedésig. Ráadásul nem is alul repedt, csak valahol felül. Utána semmi fájás. Ez éjfélkor volt. Hajnali 5-kor a dokim kicsípte a burkot alul, és bekötötték az oxitocint. Na akkor voltak fájásaim rendesen, csak épp nem tágultam tőlük... Kétszer tágított kézzel, meg kaptam méhszáj lazító injekciót. Majdnem császár lett belőle, annyira nem tágultam. Végül délre lett meg a lányom. A kitolás viszont már pikk-pakk megvolt, és nem is volt vészes. Kb. fél óra volt az egész kitolás. Utána a varrás viszont baromi sokáig tartott, mert a baba könyöke az arca előtt volt, és szétszakadt mindenem. :(

A méhszájam szülés előtt 2100-as volt. Szedtem a homeós bogyókat is vajúdás közben 10 percenként. De kb. 8-9 órakor mondtam a szülésznőmnek, hogy már hánynom kell tőlük... Inni nem lehetett, azok meg ugye édesek, mint a fene. Fúj... soha többé. :)

2011. máj. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nekem a harmadik szülésem volt inditott.

Szintén 2 újjnyi méhszájjal.

Nagyon erős fájásaim voltak az utolsó 30-45 percben,de azért kibirható volt.

6-kor inditották oxitocin infúzióval,de nem igazán éreztem meg.

7-kor burkotrepesztett a dokim,és csak 8 korül kezdett el,úgy igazán fájni.

Nagyon sokat segitett,hogy labdán vajúdtam és nem fekve.

Végülis 8.53-kor született meg az én kis drágám 4100grammal.

2011. máj. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Szia nekem is indították.16 00-kor bekötötték és 19 20 perckor meg is lett.Én labdán vajúdtam nekem nagyon jó volt nem is igazán voltak nagy fájdalmaim.
2011. máj. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nekem pénteken volt 2222 a méhszájam, aznapra voltam kiírva. Szombat este behívtak nst-re, akkor 1 ujjnyira voltam tágulva, mondták erre már meg lehet szülni. Burkot repesztett az orvosom kb 10 kor és 2:45 re lett meg a Babám. Oxitocint is kaptam kb 12 kor. onnantól éreztem csak a fájások erősödését, nagyon gyorsan zajlottak az események. Én a kád meleg vízbe éreztem magam a legjobban, majdnem elaludtam két fájás között, de a labda is bejött, na meg a mászkálás! Sok sikert!
2011. máj. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ! Gratulálok a babákhoz.
2011. máj. 11. 08:57
 10/14 anonim ***** válasza:
Engem is indítottak,de 53óra vajúdás után megcsászároztak,nagyon hosszú és nehéz szülésem volt!
2011. máj. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!