Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van olyan, aki epidurális...

Van olyan, aki epidurális érzéstelenítés nélkül szült?

Figyelt kérdés
Vagy esetleg semmilyen érzéstelenítőt nem kapott?
2011. máj. 13. 12:33
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem sokan vannak, akik nem kaptak, ugyanis nem mindenhol van rá lehetőség. Én gázt kaptam, de semmit sem ért.
2011. máj. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%

Èn epidurális nélkül szültem.

DE mikor már nagyon fájt könyörögtem érte, de a bába azt javasolta hogy elöször egy sima fájdalomcsilla´pitással próbálkozzunk, és az kb 20 perc múlva segített, és nem kellett epidurális.

2011. máj. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
Négyet szültem simán, az utolsó volt picit rázósabb az oxitocin adagolás miatt, de ott sem volt rá szükségem.
2011. máj. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
48%

Én semmit nem kaptam!

Előre leszögeztem, hogy nem szeretném, mert ugye az a babába is átjut és ők is kábák tőle!Bár abban maradtunk a szülésznőmmel, hogy természetesen ha szülés közben kérek akkor kapok, hisz nem tudtam mi vár rám!De nem szerettem volna!


ÉS hát eljött a nagy nap...éjjel kezdődött fél kettőkor rögtön 5 perces fájásokkal,és fél hatra értünk be 3 percesekkel a kórházba!Fél hétkor folyt el a víz, utána lett durva!8-kor mehettünk be a szülőszobára 8:45-re ki voltam tágulva teljesen, pedig az akkori vizsgálat előtt mondtam a szülésznőmnek, hogy adjon valamit, mert ezt nem bírom így tovább!Közölte, hogy nem is kell, mert hoggyek neki, rohan telefonálni a dokimnak, mert kb 2 fájás és nyomnom kell!ÉS igaza lett 9:25-re meglett 9-kor ért oda a dokim!

3950 gramm volt és 61 centi a lányom sajna vágásom az lett, de ekkora első babánál ez nem csoda!


Maximálisan pozitív élmény a szülés számomra, akár már aznap délután újracsináltam volna, ha nem lennénk előtte 9 hóig terhesek :)


Nálunk az volt nagyon komplikált, de kaptam cserébe egy csodás majdnem 100%-ban természetes szülést!



17 hós a kislányom

2011. máj. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
67%

szia,


én gáz és epidurális nélkül szültem és büszke is vagyok magamra, mert a fájdalom küszöböm a béka popsija alatt van!! még egy apró vágás vagy sérülés is úgy fáj, hogy meghalok :))) szülés előtt megbeszéltem az orvosommal, hogy EDA-t tervbe vesszük, de amikor már nagyon szerettem volna már nem lehetett, de így utólag nem is bánom, mert így is megcsináltam!!!!! :) és úgy emlékszem rá vissza, mint életem legcsodásabb élménye!! 8 órát vajúdtam, a kitolás 15-20 perc volt. a legnagyobb "fájdalomcsillapító" a férjem volt, akik velem lehetett bent.


Ági

2011. máj. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
40%

Ja én még oxit sem kaptam :)

12:42 volt

2011. máj. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
82%

Kétszer szültem, fájdalomcsillapítás nélkül. Nálunk nincs eda, gázt sem adnak, csak vizes ruhát a homlokodra.

Nyilván minden szülés más. Szerintem simán ki lehet bírni.

2011. máj. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
83%

Én nem terveztem EDA-t, de a szülésznő azt mondta, ha nem bírom, szóljak, hív egy aneszteziológust, és beadják.

Amikor szóltam, hogy na most már aztán kell valami, röhögve kérdezte, hogy minek? Perceken belül nyomnom kell:) Így is lett, 15 perc múlva már a kezemben volt a fiam.


Abszolút viselhető volt eda nélkül is.

2011. máj. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
85%
Mindenféle érzéstelenítő nélkül. Az oxitocin 3 órán át ment mire 17 óra vajúdás után kibújt a lánykám. Azt hittem, ott halok meg a fájdalomtól:(
2011. máj. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

Én is anélkül szültem. Aztán vajúdás közben megkérdeztem a szülésznőmet, hogy van-e valami lehetőség, ha esetleg eldurvulna a helyzet? Erre mondta, hogy nincs, mert nálunk nem engedik a gázt se, mert sokan hánytak tőle.

Annyi "kedvezményt" kaptam, hogy mivel nem tágultam az oxitocintól sem, kaptam egy méhszáj lazító injekciót -nagyon fájdalmas-, és annak a mellékhatása, hogy kicsit enyhíti a fájásokat. De az kb. 10 percig tartott csak.

2011. máj. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!