Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akinek volt már abortusz, mi...

Akinek volt már abortusz, mi oka volt rá?

Figyelt kérdés
2011. máj. 28. 12:17
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
73%
Fél évvel a szülésem után védekezés mellett lettem terhes de nem mertük bevállalni
2011. máj. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 Budkáné Szakonyi Szi válasza:
62%
VOLT EGY DE SAJNOS A PÁROM SOKKAL FIATALABB ÉS NEM MERTÜK BEVÁLLALNI MÉG AKKOR!
2011. máj. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 Tinker Bell ***** válasza:
54%

Kedves Budkáné Szakonyi Szi!


Kérlek kapcsold ki a billentyűzeteden a CapsLock gombot, mert nagyon zavaró, hogy kiabálsz! A kérdésed is ezért lett törölve!


Bocsi az Offért!


Az egyik ismerősömnek volt abortusza és azért vetették el a babát, mert megromlóban volt a kapcsolatuk és nem akarták, hogy a gyerek kárára menjen. Azóta el is váltak. Ennek ellenére nem támogatom az abortuszt.

2011. máj. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
71%
Védekezés mellett lettem terhes. Nem tartottuk meg, mert a párom gyógyszert szedett, ami mellett tilos volt megtartani.
2011. máj. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudtam, hogy terhes vagyok, vesekővel sokszor röntgeneztek, és elindult a vetélés. Mondták, hogy nagyon kicsi az esélye, hogy egészséges legyen, vagy egyáltalán megmaradjon.
2011. máj. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Valószínűsíthető maradandó egészségkárosodás,vagy életmentés miatti terhességmegszakítás....hűűű kemény dolgok ezek,csak az tudja igazán mit jelent,aki már átélte.Ezek mind szomorú, tragikus esetek.Ez nem vita tárgya.

De milyen meg ítélés alá esik az, aki hiúságból,hogy fizikai mivoltát megőrizze ,nem vállalja a terhességet?Mit gondol róla a társadalom?

2011. máj. 28. 14:30
 7/23 Tinker Bell ***** válasza:
55%
Szerintem nem lehet a társadalom véleményét egyként emlegetni. Megoszlik. Akik hasonló gondolkodásúak, azok nyilvánvalóan egyetértenek, akik meg nem azok mélységesen elítélik(mint én). Nálam abortusz, csak és kizárólag a következő esetekben jöhet szóba: erőszak általi terhesség, betegség az anyára vagy a babára nézve.
2011. máj. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Megnyugtató,kevesebb kétely van olyankor az emberben ,ha meghallgatod a társadalom véleményét és megegyezik a többség válasza a saját véleményeddel.Akkor valószínű ,hogy helyesen gondolkozom....,vagy nem.Ezért szoktam a társadalomtól,vagy polgártársaktól-vagy éppen mikor minek nevezem- kérdezni.
2011. máj. 28. 15:24
 9/23 sumergo ***** válasza:

Kedves Kérdező! Ne az nyugtasson meg, ha a "társadalom", vagy a környezeted egyetért veled, hanem az, ha tiszta lelkiismerettel hoztad a döntésed úgy, hogy később ne legyen okod megbánni.

Ha a baba egészséges, és nincs egyéb súlyos körülmény, akkor egyáltalán nem támogatom az abortuszt.

2011. máj. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim válasza:
64%

Szia!

Én 2 pici gyermek anyukája vagyok. Nos ha most becsúszna 1 ujjabb baba nem tudnám megtartani. Nyílván ezért elitélne sok ember, de nem érdekelne, mert én arra kell hogy gondoljak hogy ok míg pici addig csak pelus, de ha nagy akkor egyetem lakás autó stb. A mai világban meg kell ezt jól gondolni. De ha nyernék a lottón akkor még simán vállalnék vagy 2-t.

De a Te "problémádra visszatérve: amennyiben Te fontosabbnak tartod magad, mint egy pici életet, akkor benned még az ego szomjúsága dolgozik, és szerintem nem lenne jó hosszútávon sem Neked sem a babának. Ami persze nem feltétlenül elitélendő, de nyílván nem is helyes, hisz (ha helyes lnne Te magad sem kérdeznéd) akárhogy is de egy már megfogant életről beszélünk.

Azonban én hiszem, (az elején is ezért kezdtem saját személyes tapasztalással), hogy igenis sok sőt rengeteg körülményt figyelembe kell venni egy gyermek vállalásánál, mert nem viheted vissza a kórházba hogy Te ezt nem akarod, ez az a dolog amit egész életedre vállalnod kell. És tudom (hisz 2 van) hogy ez a legcsodálatosabb és egyben a legnehezebb feladat is a világon.

Összegzésül: Ha nem érzed magad egy ilyen feladatra késznek (és itt lehet kifogás a tested, vagy bármi egyéb), akkor ne vállald! De tudd rengeteg olyan nő él aki másra sem vágyik mint arra hogy kisbabája legyen és mégsem lehet, Neked megadhatja az Ég hogy legyen és mégis eldobnád?

Na ebből bogozd ki mit gondolok, mert már magam sem tudom.

De egyet tudok: Neked magadnak kell a döntést meghoznod, és úgy, hogy a döntésed következményével együtt is kell élned!

Sok sikert az életben! És ne haragudj ha összezavartalak!

Szia

2011. jún. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!