Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Egy 3650 grammos újszülött...

Egy 3650 grammos újszülött baba nagynak számít?

Figyelt kérdés

Amikor megszültem, a férjem aznap boldogan újságolta a családtagoknak a hírt. Amikor az egyik "kedves" rokon meghallottta hogy a kisfiam 3650 gramm-al született, akkor ezt nagyon soknak találta és ezt mondta a férjemnek:

-Legközelebb nem kell terhesvitamint szedni és akkor nem lesz ilyen nagy súlya a gyereknek.


Hát nekem ez nagyon rosszul esett. Amúgy szerintem se nem nagy, se nem kicsi, hanem átlagos súllyal született a babám. Én nagyon büszke vagyok rá, hogy alacsony termetem van és világra hoztam természetes úton a kisfiamat.


2011. máj. 28. 18:12
1 2 3
 1/25 Tinker Bell ***** válasza:
88%

Abszolút nem nagy! Ez a normál súly!


Ne hallgass az irigy emberekre!

2011. máj. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
74%

Én büszke voltam a nagy babámra. ugyanekkora volt, mint a tied, (mondjuk valóban szedtem terhes vitamint az utolsó percig), aztán az osztályon ő volt a legkisebb baba. Akik kisebbek voltak 36. hét előtt születtek. Még a 4kilós babám sem fért volna be a top-ba. Hatalmas pocakom volt, azt vártuk, hogy nagy baba legyen, aztán a nővérek is legyintettek, mégsem lett valami nagy.

Úgyhogy átlagsúly szerintem, sem nem kicsi sem nem nagy, pont tökéletes.

2011. máj. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
90%
Ez teljesen átlagos. Nagynak 4 kg felettit mondanék.
2011. máj. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
92%
Így-így!Ne hallgass senkire ez pont jó a súlya a picinek!Minden jót!Örömteli babázást!
2011. máj. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Nektek is gratula a babákhoz!
2011. máj. 28. 18:23
 6/25 anonim ***** válasza:
86%
Nekem 3880grammal és 57cm-el született,dokik is azt mondták,hogy nagy baba,én büszke voltam/vagyok rá!(nem szedtem vitamint) Ne hallgass senkire normál súlyú a babád!
2011. máj. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
86%
4400 és 3950 gramm az már nagy (fiam és lányom)
2011. máj. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
11%

szerintem igen!

persze a hossza is számít.

ha pl. 48 centi, akkor dagadt is.

2011. máj. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
87%

Gratulálok a babához!

Szerintem nem számít nagynak!Akkor az én gyerekeimre mit mondtak volna?Mindkettő 55cm volt,a lányom 4300grammal,a fiam 4500grammal született.És senki nem mondott semmi rosszat rájuk.A lányom most 10 éves,a fiam 7 éves és egyiken sem kövérek vagy nagyok a saját korosztályukhoz képest!De tudod sok irigy ember van! :)

2011. máj. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
71%

Nem! A 4kg felettieket mondanám én is nagy babának. Egyébként kérdeztem anno a dokit, mitől függ, h mekkora lesz a baba (vitamin, vagy hogy én mit és mennyit eszem). Konkrétan mondta, h babafüggő!

Az ilyen emberekkel meg ne foglalkozz, nem kell rájuk időt pazarolni.

2011. máj. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!