Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha a Házzasági kivonatomat...

Ha a Házzasági kivonatomat nem viszem a baba a leánykori nevemre kerül? Milyen, ha Valakinek 3 hosszú neve van?

Figyelt kérdés

Két kérdésem volna:

Ha a szüléshez nem viszem a Házzasági kivonatomat, akkor a baba az én leánykori nevemre kerül?

Az milyen, ha Valakinek 3 hosszú neve van? Azaz a vezetékneve 3 szótag, első keresztnév 3 szótag és a második keresztnév 4 szótag???


2011. jún. 3. 16:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Az első kérdésedre igen,az utóbbira az enyém ilyen,és akkor tud csak kellemetlen lenni,ha valamit 10 példányban kell aláírni.
2011. jún. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az én másodszülöttem,első neve 3,a másik 2 pedig 4-4 szótagból áll. Jó a hangzása,de ha majd le kell írnia a nevét... Az aláírást le lehet rövidíteni,nem lesz gond :D
2011. jún. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia! Kérlek ne tedd ezt a gyerekeddel!!!! Nekem is hosszú nevem van, bár csak egy de az se fér bele a banki aláírás keretbe!! :)))) Mindenki akinek két neve van és ismerek, átkozza a szüleit h nem tudtak dönteni, úgyis csak az egyiket fogja használni, viszont ha valami hivatalos iratról lefelejti a második nevét....NE TUDD MEG!!! :)

Az első kérdésre a válasz sztem igen, de én ebben az esetben tuti a saját nevemre iratnám a gyereket (ez csak én vok) mert nekem különleges és szép, és ritka nevem van, amit őszintén, nagyon kevés pasi tudna űberelni :) Bocs az offért

2011. jún. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mi egyedi módon mind a 2 keresztnevét használjuk a lányomnak- össze vonva (Aniza-vagyis Anasztázia Izabella)

2. voltam.

2011. jún. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kicsit melegem van,és csak most olvastam el rendesen a kérdést,így már nem vagyok biztos a válaszomban.Tehát házasok vagytok,és asszonyneved van?Vagy házasok vagytok,és megtartottad a neved?

Mert így már nem biztos a tiedet kapja.A házassági anyakönyvi kivonatban mi szerepel a születendő gyermekek családneve rovatban?Úgy tudom az a mérvadó,tehát nem tudok egyértelmű igennel válaszolni.

2011. jún. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én sem vittem a kivonatot. nálunk az van ha itt a városban volt za esküvő akkor nem kell kivonat.

nekem is 3 nevem van, plusz hozzá a férjem neve -né képzővel. azaz szótagokban: 4-2-2-3


a második keresztnevemet mióta az eszemet tudom, egyetlen egyszer kellett leírnom a bankban. se a jogsiba, se a személyibe nem kérték. nekem nem volt gondom belőle.

2011. jún. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Lehet h nem kérték a személyidbe, de bele kellett vna írnod, mert így pl ha vmiért össze kell hasonlítani az anyakönyvi kivonatoddal, akkor semmisnek nyilvánul. De nem tudom pontosan, mi meg hogyan, de le KELL írni, és az útlevélben is, persze lehet h soha nem lesz belőle problémád de ha egyszer igen....

Nálunk az volt ilyen probléma, h amikor még érettségiztem, akkor az egyik osztálytársam anyukájának elírták a nevét, jó akkor hozzák az anyakönyvi kivonatot(az osztálytársamét)...kiderült ott is el van írva csak másképp...:/ Szóval anyukájának kellett KÉT irattal plusz a húga anyakönyvi kivonatával plusz az anyuka saját anyakönyvijével igazolni az eredeti nevet... Képzeld el, ha még az ő saját iratain sem egyeztek volna a nevek...

Így is nagy volt a balhé elhiheted!!! Szóval jobb ezzel nem játszadozni. És ez is milyen bagatellnek tűnik egy érettségi, és véresen komolyan veszik!!!

2011. jún. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!