Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Apás szülés? Nálatok hogy...

Apás szülés? Nálatok hogy zajlott?

Figyelt kérdés

Igaz, még csak 12 hetes vagyok, már beszélgettünk róla. A párom azt mondta,hogy bejön, de csak ha nem kell odalent "nézelődnie", a fejemnél áll végig. Nem szeretne így alulról látni és őszintén valahogy én sem!

Egy ismerős viszont nemrég volt bent a feleségével, és mondta,hogy ő mindent telibe látott, mert ő tologatta a felesége lábát, meg látta,hogy jön ki a baba feje és még azt is hozzátette,hogy bár nem bánta meg, azért reméli,hogy nem fog ez a kép beugrani majd a szexnél.

Egy másik ismerős viszont azt mesélte,hogy a férjének el sem kellett mozdulnia a feje mellől!

Most akkor hogy van ez? Meg lehet beszélni a dokival,hogy apa csak a kezemet szeretné fogni a fejemnél? Nem szeretném ráerőltetni a férjemre, azt meg pláne,hogy ott közben odahívják a lábamhoz, szegény meg a végén összeesik!:)


2011. jún. 7. 09:11
1 2
 11/14 anonim válasza:
32%

Soha soha nem engedném be a párom a szülőszobába. Lehet lepontozni, de szerintem ez abszolút magánügy. Igen, lehet mondani, hogy neki is ugyanannyi köze van a babához, mint nekem. Igen, ugyanannyi. De nem tudhatod előre milyen fájdalmad lesz ott és akkor és hogy hogyan fogsz viselkedni. Ezenkívül azt sem tudhatod mik jönnek ki belőled és mit fog meglátni esetleg a férjed akár akaratlanul is.

Bár lehet, hogy a legtöbb esetben szép és jó az apás szülés és maradandó élmény, én azért nem kockáztatok.

2011. jún. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
utolsónak: ha jó kezekben vagy és pl. még érzéstelenítőt is kapsz nem fogsz félni, nem fog fájni, viszont lehet, hogy órákig ott leszel egyedül, az jobb, mint ha a párod kezét foghatnád egy fájás alatt? te tudod, de hidd el a szülés nem feltétlen olyan mint a filmekben, nem ordít az ember torka szakadtából, stb.
2011. jún. 7. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó előtti:

fogadjuk, hogy nem szültél még?:) egyébként ha bemegy az apuka és úgy gondolja, hogy mégsem akarja, akkor kimehet bármikor, szóval nem kötelező ám ez:)


Csak azért sejtem, hogy nem szültél még, mertén is ugyanezt gondoltam, mint Te, amikor még nem voltam anyuka.

Amikor terhes voltam, megtiltottam a férjemnek, hogy még gondolni se merjen arra, hogy bejön velem, mert a szülés nem egy férfinek való, amúgy is én ott fogok szenvedni, lehet, hogy hányni fogok meg magam alá kakilni meg egyáltalán fújj, na ne, nem akarom, hogy kiábránduljon belőlem...


Aztán amikor masszív fájásokkal vittek be a szülőszobába, megkérdezték, hogy apás szülés lesz-e, a férjemmel összenéztünk és rávágtuk, hogy igen! El sem tudtam volna akkor és ott képzelni, hogy ne legyen velem és ne szorítsam a kezét! Izgultunk mind a ketten nagyon, mert a férjem elég rosszul levős, utálkozós típus...


Aztán a férjem teljesen átszellemült, nem akart ám a fejemnél ülni, jött-ment ott a műtős szerkójában mint valami kórházi dolgozó, tett-vett, hozta a vizes ruhát, masszírozott, nézte a fájásokat, pörgött össze-vissza, tiszta extázisban volt, majdhogynem levezette a szülést:)

CSODÁS élmény volt mindkettőnknek, még csak 10 hetes a babánk de naponta kérdezi, hogy mikor lesz már kistesó mert ő újra át akarja élni a szülést! És azóta jobban imád mint előtte bármikor!

2011. jún. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

két apás szülésen vagyunk túl mi is, és az én férjem is a fejemnél állt, mellettem ült- látta azért amikor bújtak ki a fiai, de ez nem volt horror a számára. EGyébként apuka válogatja, ki meddig megy el. A fejnél kezdenek általában, utána meg valamelyik egészen felbátorodik, valamelyik marad szépen hátul. Valaki részt is vesz a szülésben, fogja anya lábát, vagy a fejét a kitolásnál... kinek hogy tetszik.

Amikor a varrás volt, akkor a szülésznő egy széket rakott az ágyam mellé, és apa velem ült szemben, láttam az arcát és ahogy fogja a kicsikénket. Így a dokinak háttal ült- de ez így pont tökéletes volt. :)

2011. jún. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!