Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan éltétek meg a szülésete...

Hogyan éltétek meg a szüléseteket? ( császáros sima első illetve az összes szülésedet? ) Jó és negatív élményeket várok.

Figyelt kérdés
2011. jún. 14. 14:07
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Sima szülésem volt 2,5 éve. Első gyerek. Könnyűnek mondható, 4,5 óra alatt lezajlott az első fájástól számítva. A szülőszobán kb. 40 percet voltam. Tehát az enyém pozitív, egyértelműen :)
2011. jún. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Császáros szülésem lett, mert túlhordtam, zavaros volt a magzatvíz, ezért indították a szülést, rögtön 2 perces fájásaim lett, ez ment 8 órán át, de ezalatt egy ujjnyit nem tágultam, így elvittek császárra. Nekem negatív élmény maradt és nehezen is dolgoztam fel, hogy nem ment jól a dolog. Most már eltelt 8 hónap és talán már kevésbé rosszul gondolok vissza arra a napra.
2011. jún. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

Sokkal rosszabbra számítottam.

Nekem indított szülésem volt, a burokrepesztéstől számított 6 órán belül meglett a fiam. Az utolsó 20 perc volt a kritikus a kitolás előtt, akkor azt hittem, meghalok. Meg a varrás, a doki nem győzött kérni, hogy tegyem már le a fenekem az ágyra:)

De próbáltam úgy hozzáállni a szüléshez, hogy ezen túl kell esni, minden oké lesz, szép lassan, mintha hegyre másznék.

2011. jún. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:

Első szülés:

majdnem 15 óra vajúdás. Beszorult a szülőcsatornába. 3 orvos, 2 csecsemős, 3 szülésznő a szülésnél. Szülés után inkubátor szerencsére csak egy pár órára. Borzasztó volt, hogy nem tudom mi van vele. 3 nap sírás.. Most 4 éves, kutya baja.

Második szülés:

Előző terhességből kiindulva és téraránytalanság és faros fekvés miatt császár. Hideg műtő, epidurál, nem érzel semmit, csak hogy rángatnak, aztán elviszik a kicsit. Nehéz megérteni és felfogni. Most 13 hónapos. Jól van.

Remélem a harmadikat majd tarthatom is egy kicsit szülés után. Olyan jó lenne egy sima szülés.

2011. jún. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:

életem legszarabb élménye: veszélyeztetettként fél év fekvés, hogy elég ideig bent maradjon, erre 2 héttel a kiírt ip után indítani kellett. első burokrepesztés nem sikerült, kellett egy második. oxitocin infúzió, a legnagyobb adag, mégse tágultam 6 órán át egy centit sem, annál "jobb" volt viszont utána fél óra alatt 4 ujjnyira tágulni (a falat kapartam). aztán majd egy óra tolófájás után elakadt, sürgősségi császár. akkor már nem érdekelt semmi, csináljanak velem amit akarnak, csak szedjék ki egészségesen.

a legpozitívabb élményem az egészben a személyzet, annak ellenére, hogy nem volt fogadott orvosom, maximális odafigyelést és kedvességet kaptam, nélkülük most nem lenne gyerekem.

2011. jún. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
25 óra vajúdás után rásegítettek oxitocinnal mert nem tágultam, onnantól kezdve 3 és fél óra alatt született meg a fiam! Azt a 25 órát kihagynám mert nagyon elkeserítő volt...
2011. jún. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

számomra egyik legszebb élmény volt az életemben, amikor kibújt a kis Ficánka!

összesen 1 napos "program" volt (azért írtam így, mert mert a védőnőm megmondta, hogy az eleje még nem volt ám szülés...). erős fájásoktól számítva 3,5 óra alatt kint volt. hihetetlen ügyesen bújt ki! semmi gondot nem okozott, pedig 3,5kg-os baba volt, én meg elég kicsi vagyok.

2011. jún. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
Előzetes nagy méh-műtét miatt(csecsemő-fejnyi!!!mióma)tudtam hogy csak császárral szülhetek,így "csak" erre a verzióra kellett felkészülnöm lelkileg,de féltem tőle rendesen így is.Elsőnél az ismeretlentől való félelem,az elképzelhetetlennek tűnő érzés hogy ébren leszek....miközben a méhem "nyitva", spinális érzéstelenítés beadása stb.Másodiknál pedig már tudod mi vár rád :) félelem.A végeredmény két,maximálisan pozitív műtét,(minden fázisában,az előkészítéstől kezdve az őrzőig)A műtét maga is érdekes élmény volt,jól viseltem a felkeléseket,második nap már volt tejem(a babák végig velem,amíg nem kellhettem fel ,24óra addig maximális ellátás és segítség nekem és babának)a férjem végig velem lehetett,a műtő ajtajában állt,ő kapta meg a babát végig fényképezte az ellátását,öltöztetését,tehát még "így" is közös,és meghatározó élményünk lett!Egy majdnem 3 éves,és egy 7 hónapos fiúk anyukája
2011. jún. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim válasza:

Életem legeslegjobb élménye volt! Nem azért, mert megszólalt bennem az anya, vagy ilyesmi... egyszerűen nagyon jó volt! Apás szülés volt, sokat viccelődtünk és nevettünk. Persze fájt nagyon, de egy fül- vagy fogfájás rosszabb, mert értelmetlen.

Túlhordás miatt indított szülés volt, burokrepesztéssel és oxitocinnal. (Fájdalomcsillapítás nélkül, mert először nem kértem, később meg már nem kaphattam. De nem bánom!) Reggel 6-kor mentünk be, 1-kor megszületett a kisfiam. :) A varrás tényleg nagyon-nagyon rossz, ráadásul akkor már nem lehet bent senki, hogy erőt adjon...

Később azt mondta a szülésznő, hogy ritka az ilyen jó hangulatú szülés, pedig nagyrészt csak a hozzáálláson múlik (persze csak ha nincs semmilyen komolyabb komplikáció). Az orvosom ritka "jófej" doki és a szülőszoba is első osztályú volt: színes falak és járólap, teljesen normális ágy (átalakítható), sarokkád, plazmatévé, hifi, külön wc, zuhanyzó. Mindez alap, ingyenes! (Szt. János Kórház)

Kisfiam most egy éves elmúlt, és decemberre várom a kistestvérét. :)

2011. jún. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
51%
Borzasztó élmény volt! Indított szülés a 41+4.héten burok repesztés és oxitocin....1óra múlva 2perces fájások majd 1percesek nem tágultam 24óra után császár!Na az már jó volt mert végre nem értem a fájdalmakat!A vajúdás közben vért hánytam nem is egyszer amire azt mondták hogy normális!Borzasztó volt!A császár meg már maga a megváltás!Nem is tervezek újabb terhességet mert nagyon rossz élményem van! :(
2011. jún. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!