Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy mondjam meg finoman a...

Hogy mondjam meg finoman a rokonaimnak, hogy szülés után sem kórházban, sem otthon az első pár hétben nem akarok látogatókat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A helyzet a következő:hamarosan (kiírás szerint két hét múlva) szülni fogok,első baba lesz.Nem olyan hatalmas a rokonságom,de azért akad egynéhány.Nincs tesóm,tehát elsősorban távolabbi rokonokról van szó.Náluk bevett szokás az,hogy a szülés után kapásból megrohanják a frissen szült anyukát és a babát a kórházban,otthon is már látogatnak az első hetekben,sőt a pár hetes babát is már ide-oda cipelik.Ne essék félreértés,én nem szeretnék senkit sem elítélni,mindenki egyébként meg azt csinál,amit akar,de én ezt máshogy szeretném csinálni.

A mi családunk alapból zárkózattabb természetű emberekből áll,nem szeretjük annyira a felhajtást magunk körül,mint ők.Én nem szeretném,ha ők engem közvetlenül a szülés után a kórházban,ill.otthon az első pár hétben úgymond "lerohanánnak",meg már a kórházban fotózással bombázni meg stb..Mi nem vagyunk az a tipikus társaságkedvelő család.

Hogyan lehetne ezt sértődés nélkül a tudtukra adni? Nem szeretnénk veszekedni velük,de eléggé erőszakosak sajnos.Ahogy magamat ismerem,ezt szeretném előre letisztázni velük,nem utána.Nem szeretném,ha beállítanának,mert én nem szeretek "jópofizni" (és nem is tudnék egy szülés után) a rokonoknak,mert mi hármasban szeretnénk lenni.

Mi erről a véleményetek? Ti hogy voltatok ezzel? Történetek és vélemények is érdekelnének,de kizárólag hasznos,nem beolvasó meg leoltó válaszok.Köszönöm szépen előre is!

Dióhéjban a fő probléma:a mi családunk zárkózott,az övüké meg pont gyökeres ellentét:mindenkit lerohannak,függetlenül attól,hogy milyen távoli rokonról van szó!


2011. júl. 6. 16:19
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
90%

Teljesen megértelek, bár én pont az ellenkezőjét szeretem.

Most várom a harmadik babámat és én kifejezetten szeretem ha már a kórházban nem vagyok egyedül.

Persze kell, hogy az embernek legyen ideje pihenni meg csak a babával gügyörögni de én eléggé társasági ember vagyok ezért szeretem ha a családom mellettem van ilyenkor.

Hozzáteszem, hogy nekünk nincs nagy családunk.

De megértelek és szerintem ezt úgy tudod megoldani,hogy közlöd azt amit leírtál kérdésként!!!!:,,szülés után sem kórházban, sem otthon az első pár hétben nem akarok látogatókat!"

Szerintem ez a legkorrektebb mint kibúvokat keresni!

Aki ezt nem érti meg az meg mennyen a sunyiba!!:)))-pléne ha nem vagytok amúgy se olyan jóban.


jó egészséget!

Könnyű szülést kívánok!

2011. júl. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
57%

szia! Tanécsot ugyan nem tudok adni, de családügyileg nálunk is ilyen a família, és nekem nagyon jólesett, hogy a férjem rokonsága 1 hónappal szülés után testületileg más városból levonult hozzánk, 2 autóval, rengeteg kaját és babaruhát hoztak. Nem számítottam rájuk, megleptek, de nagyon jólesett.

Egyébként az elején én is próbáltam mindenféle kikötéseket, határokat szabni, de rájöttem, hogy sokkal hamarabb szabadulok, ha engedek.

2011. júl. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
90%
én még csak az sem teljesen biztos, hogy terhes vagyok de már most irtózom attól, hogy az anyósom vagy apósom egyáltalán a kezébe veszi majd a gyerekemet. ha egyszer megszületik biztos, hogy 3-4 hónapos koráig látni sem fogják. lehet, hogy önző vagyok de szörnyű emberek és nem akarom, hogy ilyenek legyenek a gyerekem közelében.nem akarom, hogy fontoskodjanak, jópofizzanak(mikor tudom, hogy utálnak), kioktassanak. biztos megfognak sértődni de nem érdekel.
2012. márc. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!