Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Volt már olyan eset, hogy...

Volt már olyan eset, hogy indokolatlanul végzett császármetszés vagy egyéb beavatkozás miatt pereltek be valakit? (és szerintetek is kevesebb lenne a császármetszés, ha sok ilyen per lenne? )

Figyelt kérdés
Ha igen, le tudnátok írni az esetet, vagy írnátok róla linket?
2011. júl. 7. 15:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenről még nem hallottam, inkább fordítva, el nem végzett császármetszésből kifolyólag, legutóbb például akinek 107 millióforintot ítéltek meg. ( [link] Hiszen ha őt megcsászározzák időben, nem sérült volna a gyerek.

És rengeteg ilyen százmilliós nagyságrendű kártérítés van elmaradt császármetszés miatt, ügyvédjük is nyilatkozta volt már több ilyen per, ahol hasonló nagyságrendű kártérítést kapott a család és van is folyamatban jó pár.

Hiszen rengeteg kár éri az országot és az egészségügyi rendszert is. És kimondottan károsnak tartom az ilyen kérdés felvetést is, hiszen pont az ilyen miatt nem mernek császározni az orvosok és rengeteg pénz megy el erre. és hasznot nem hoz, hiszen például az a gyerek kap havi félmilliót az államtól, amíg csak és és sem az anyja sem ő nem lesz adófizető, dolgozó állampolgár.


Úgyhogy én remélem, hogy több ilyen százmilliós kártérítési per hatására, több lesz a császármetszés és az orvosok nem a statisztikát nézik, hanem a szükségességet.

2011. júl. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát azért, hogy indokolatlan volt e a császár igen nehéz megmondani, mert ha leesett a baba szívhangja akkor az már indokolt meg ha fájásai az anyának gyengék. Inkább legyen rajtam egy vágás mint, hogy a lányomnak bármi baja legyen.
2011. júl. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenről Magyarországon még nem hallottam, ezek a fajta perek inkább Amerikára jellemzőek. Én azt mondom, azt, hogy szükséges-e a beavatkozás, ne egy laikus döntse már el, hanem az az egészségügyi szakszemélyzet, aki akkor ott van. Tudod, utólag más mindenki lehet okos, de hogy akkor, mijkor épp baj van, hogyan döntenek, azon akár életek is múlhatnak. Akárhogy is gondoljuk, a szülés veszélyes üzem...
2011. júl. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

sajnos ez így igaz ahogy az első írja ha engem azonnal császároznak most egészséges lenne :(

sajnos 14 órát vártak és nem is foglalkoztak velem

perelni nem tudok, mert egészségesen hagytuk el a kórházat papíron... csak 6 hósan derült ki mikor nem csinálta a mozgásokat...

2011. júl. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!