Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Terhességi cukor esetében...

Terhességi cukor esetében milyen következményei vannak a babára és mamára nézve a szülésnél?

Figyelt kérdés
33 hetes vagyok, gesztációs diabéteszem van, nem diétázom, csak nagyon odafigyelek az étkezésemre, hogy semmi cukros, és csak értékes tápanyagok sokszor kevés kerüljön a szervezetembe. A baba is a doki szerint szépen fejlődik, korának megfelelő most is, mégis aggódok...
2008. febr. 27. 18:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom kell mérned étkezés előtt, és utána 1,5-2 órával. Ha az étk előtti érték 5 alatt, az étk utáni 6,2 maximum, akkor nem lesz semmi gond. Rengeteg cukros ismerősöm van, és mindenki simán meg tudott szülni (gesztációs cukros, és olyan is, aki már terhesség előtt cukros volt).

Szép szülést! :o)

2008. febr. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Étkezés után egy órával mérem: 6.5 körüli érték az átlag, étk után két órával visszaáll az étkezés előtti értékekre, aminek 5 az átlaga. Köszönöm a bíztató választ!!!
2008. febr. 27. 19:50
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha a leírt értékeknél nem szokott feljebb menni a cukrod, akkor semmi baj nem lesz! Akkor lehet baj, ha rendszeresen magas a cukrod, mert a baba szervezete azt hiszi normálisnak és ahhoz megfelelően termel inzulint. Tehát többet, mint normál vércukornál kellene. Amikor megszületik, megszűnik az anyától származó magas vércukor, mert a sajár vércukra már normális. Ehhez képest a megszokott mennyiségű (tehát sok) inzulint termeli és ettől veszélyesen leeshet a baba vércukra, akár kómába is eshet. Ez a veszélye szülésnél a rendszeresen magas vércukornak.

De Nálad nincs ilyen, úgyhogy nincs miért aggódnod!

2008. febr. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
22%
ÉN EGYÁLTALÁN NEM ÉRTEM,HOGYAN TUDOD ELDÖNTENI MIKRE KELL ODAFIGYELNED.UGYANIS NEKEM KEMÉNY 3 HÓNAPOT KELLETT DIÉTÁZNOM ÉSPEDIG AZÉRT MERT AZT MONDTA A DIETETIKUS HA NEM FIGYELEK RENDESEN ODA,HOGY MIKET ESZEK AKKOR A SZÜLÉSNÉL A PICINEK KOMOLY BAJA ESHET.NAPLÓT KELLETT VEZETNEM ÉS ÍRNOM,HOGY MIKOR MIT ETTEM ÉS 2 HETENTE MÉRTÉK A CUKROM.REGGEL ÉHGYOMORRA,UTÁNNA REGGELIZNEM KELLETT MAJD 2 ÓRA MÚLVA ISMÉT VÉRVÉTEL.A 6 ALATTI ÉRTÉK VOLT A JÓ.TÉGED NEM VILÁGOSÍTOTTAK FEL A DIÉTA FONTOSSÁGÁRÓL?
2008. febr. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A magas vércukorral kihordott babák általában nagy súlyúak lesznek.
2008. febr. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Én teljesen fel vagyok világosítva, de nem kell szenvednem, méricskélnem, agyonszúrkálnom magam! Ezt senki nem mondta, és étkezés után két órával az én értékem 5 körül mozog, nem megy 6ig soha...

Visszaáll szépen az étkezés előtti értékre. Ezekszerint jól táplálkozom, igaz? A belgyógyászom szerint teljesen rendben van minden, csak nem kérdeztem meg eddig a következményeket. Egyébként a terheléses magas cukor nem cukorbetegségre utal, hanem csökkent glükóztoleranciáról, ami azt jelenti, hogy a cukros ételt dolgozza fel nehezen a szervezet. Nyilván komoly dolog, mert későbbi cukorbetegség esélye fennáll.. Na de vigyázunk. Ezek szerint téged nem világosítottak fel eléggé, te meg szenvedtetted magad...

2008. febr. 28. 13:00
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van a kérdezőnek, sokan nem diétáznak, csak odafigyelenek és ez elég. A komoly diéta akkor kell, ha a cukor magas, és nem megy 7 alá.

Amígy 7 alatt van, minden rendben!!

Én sem diétázom, odafigyelek, 3 hetetne úgyis ellenőriznek, kontrollra kell mennem, ha gond van, akkor jöhet a diéta!

2008. febr. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!