Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy zajlott indított szülésetek?

Hogy zajlott indított szülésetek?

Figyelt kérdés
Akinek volt ilyen is olyan is,az is írjon,nagy érdekelnek a tapasztalatok! Köszönöm! Valószínű,hogy nem úszom meg:S
2011. júl. 14. 20:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
reggel felballagtam a szülőszobára.beöntés,borotva,majd zselét raktak fel.folyamatosan ellenőrizték a méhszáj állapotát,nst.aztán császár lett,mert nem tágultam.neked miért indítják?
2011. júl. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Nekem zavaros magzatvíz miatt kellett megindítani.

A fent leírtak alapján előkészítés (borotválás ha nem csinálod meg magadnak, beöntés) nekem utána burkot repesztettek és vártunk egy órahosszát, hogy kiderüljön kell-e oxitocin. Nem jöttek a fájások kellet oxitocin azután egy órára rá jöttek a fájások kb.

Én epidurális érzéstelenítéssel szültem közben azt is bekötötték.

kb. 10 körül repesztették meg a burkot és 16 órára született meg a kisfiam.

Ja és azt elfelejtettem, hogy olyankor végig a hasadon van az nst.

2011. júl. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Előkészítés,burokrepesztés, 4és fél óra kétperces fájások,aztán kitolás. Egészséges 4kilós fiúgyermek,boldog apuka.

Második indítás nélkül császárral.

2011. júl. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Mert már a 41.hetet is betöltöttem és lassan a 42.is:S Úgy érzem nekünk már nem jó együtt,sokat aggódok hogy nehogy baja legyen a babának,pedig eddig minden vizsgálat jó volt,de x időnél többet nem várnak és nem is baj.
2011. júl. 14. 20:55
 5/16 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is indították volna, csak zavaros volt a víz, így császároztak. Beöntés, zuhanyzás, katéter, sok-sok várakozás, mert volt még 1 császár előttem. 12-kor vittek be, 12:14 kor született meg a fiam.
2011. júl. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Beöntést kaptam, majd miután hatott lezuhanyozhattam. Az orvosom burkot repesztett, infúzióba kaptam oxitocint. Nst a hasamra volt kötve, néha az orvos megnézte mennyire tágulok. Nem kellett végig feküdnöm, felkelhettem. Ez nem volt egyszerű, mert a magzatvíz folyamatosan csordogált, és az infúzió is be volt kötve. Ücsörögtem labdán, és a kádba is bele ültem. A meleg víz valamennyire enyhítette a fájdalmat, és állítólag a tágulást is segítette. Enni és inni viszont nem lehetett. A burokrepesztéstől számolva kb. 8 óra múlva született meg a fiam.
2011. júl. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Mindkettő az volt, de csak a 2.at írom le:)


9kor kaptam tablettát, 2 órán át NSTn voltam majd mentem vissza a szobámba. Fél 2re kellett visszamennem a szülőszobába. Dél körül már jöttek a fájások is, de csak a megbeszélt időre mentem vissza. Méhszájvizsgálat, kis NST, majd 2kor beöntés, fél óra wc, majd 45 perc tusolás:)

Fél 4kor méhszájvizsgálat, kis NST, 3:40kor burokrepesztés, jöttek a tolók de csak 4:05kor nyomhattam, addig vissza kellett tartanom. 4:13kor felsírt a babám:)


Az elsőt azért nem írom le, mert ott nem éreztem még a fájásokat sem, csak a doki diktált és az első furcsa érzéstől a felsírásig összesen 2 óra telt el, ebből az utolsó 15 perc volt a kitolás. Tolás előtt fél órával volt burokrepesztés. Előtte meg csak furcsát éreztem lent, de az nem fájás volt:)

2011. júl. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Kiírt napon csináltak oxitocin terhelést.majd másnapra beindultak a fájások,2nap vajúdás után kitágultam 2 ujjnyira akkor burkot repesztettek majd 6óra múlva sajnos császározni kellett!
2011. júl. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

1. nap: reggel 8-kor felrakták a zselét, beindultak a fájások, de leálltak. Délben vissza az osztályra.


2. nap: Délelőtt 10 felé le a szülőszobára, rám rakták a ctg-t, de a baba nem nagyon mozgott, így felmerült a császár. Vártak még két órát, mikor látták, hogy eleget mozog felrakták ismét a zselét. A fájások ekkor be sem indultak. Délután 4-kor vissza az osztályra.


3. nap: Ekkor már nem zseléztek, mert úgy gondolták nincs értelme. Beöntés után burokrepesztés(du. 2-kor), és kaptam oxitocin infúziót is. Feküdnöm kellett végig, még pisilni sem mehettem ki, ágytálat kaptam. Kb este 8 felé kelhettem föl, amikor már beékelődött a baba feje. Persze csak az ágy mellett toporoghattam, mert rajtam volt a ctg. Este fél 11-re lett meg a lányom, de úgy, hogy negyed 10-kor még nagyon császár felé húzott a dolog, mert nem tágultam. A doki kézzel rásegített (na az egy brutál dolog), magyarán kitágított annyira, hogy utána szinte azonnal megindultak a tolófájások. (Itt megjegyezném, hogy alig két ujjnyira voltam kitágulva és ugye 4 ujjnyinál indulhat a kitolás.) Nem emlékszem pontosan, de legalább 3-4 fájás alatt tágított a doki.


Persze minden szülés más,volt olyan akinek a zselétől igen intenzíven beindultak a fájások. Reggel 9-kor felrakták neki, du. fél 2kor burkot repesztettek és 10 perc múlva meglett a baba. Azt mondják az számít, hogy hányadik szülés. Aki még nem szült (nekem is az első volt), annál sokkal lassabban megy a dolog.


Remélem neked kellemesebb lesz és szép emlékként marad meg az emlékezetedben.

2011. júl. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem a 4.gyerekem volt csak indított,az előző három spontán megindult.Mivel a 4.szülésem volt,így a kiírt dátum után elindították 3 nap túlhordás után.S elég nagy is volt.4300 és 62 cm.Reggel bementünk a kórházba adatokat felvettek,megvizsgáltak,beöntést kaptam s bekötötték az infúziót.

Ez volt reggel 9 körül,az igazi fájdalmak 11 után kezdődtek,de akkor kőkeményen.Végül is csak fél óra volt maga a pokol.11:50-kor meg is született a kisfiam,aki ma már 19 hónapos nagyfiú.

Nekem az a tapasztalatom,hogy at indított szülés sokkal gyorsabb,viszont fájdalmasabb.

Ne aggódj,minden rendben lesz!


Könnyű szülést!


4 gyerkőc anyukája

2011. júl. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!