Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Gátmetszés nélkül szülni?...

Gátmetszés nélkül szülni? Utána a hüvely vissza nyeri eredeti méretét, vagy valamivel nagyobb lesz?

Figyelt kérdés
2011. júl. 15. 13:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ha úgy látják, hogy vágni kell, úgy is vágnak. Inkább mint hogy repedj nem? Nekem volt gátmetszés, de ugyanakkora a hüvely, sőt még szűkebbre is varrta a doki:-)
2011. júl. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Az eslő gyereknél volt gátmetszés, az maga volt a pokol, még rá 7 héttel is alig tudtam leülni.

Szexelni a szülés után 8 hónappal tudtam.

A műsodik gyereknél gátvédelem volt, de repedtem, amit összevarrt a doki, picit fájt, 6 hét után jó a szex...

(nem fáj)

Szóval ég és föld nálam. Nekem az inkább repedj kicsit jött be....

2011. júl. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
50%
Engem nem vágtak, nem repedtem, 3* szültem, a szexuális életünk fergeteges ;-) Biztos nem vagyok túl nagy ott lent, mert a férjem mérete nem extra, mégis jó... ;-)
2011. júl. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
első vagyok. Kedves2. Akkor nálad valamit nagyon eltoltak. Én már 2. napon vígan sétálgattam, ülni is simán tudtam, nem volt gondom vele.
2011. júl. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Szerintem készülj rá, masszírozd a gátat, kérj rá olajat/krémet, de ha vágni kell vágass, mert ha repedsz, akkor az sokkal rosszabb lesz!
2011. júl. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nekem volt gátmetszés és repedés is. Mi 5 héttel a szülés után szexeltünk, már nem fájt. Én egy picit nagyobb lettem ott lent.
2011. júl. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

A gátmetszést mindaddig nem végzik el, amíg a baba feje már majdnem készen áll arra, hogy megszülessen. Ekkorra a medencefenék izmai már teljesen kitágult állapotban vannak. Ráadásul a medencefenék meggyengülését gyakran pont az agresszív szülésvezetés és a kedvezőtlen testhelyzet okozza :( Szóval ha fekve engednek csak szülni, valószínűleg tényleg jobb, ha vágnak, bár a mély repedések a gátrepedés továbbterjedése miatt keletkeznek. lehet, hogy az orvosnak egyszerűbb összevarrni egy egyenes vágást, de nem hinném, hogy ez esetben nekik kellene kedvezni.

Én külföldön élek, itt fel sem merül a fekve "szülesztés" és a gátmetszés általánossága, itt mindenkit arra buzdítanak, hogy függőleges testhelyzetben szüljön.

2011. júl. 15. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Helyesbítés: mély repedések a GÁTMETSZÉS továbbterjedése miatt keletkeznek.
2011. júl. 15. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Olvasd el ezt. Orvosként és kétgyermekes anyaként ad szakvéleményt a doktornő. Mellesleg nála fogok szülni :-)


[link]

2011. júl. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm Mindenki válaszát!
2011. júl. 19. 09:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!