Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha korábban indul a szülés,...

Ha korábban indul a szülés, mint ahogx kéne (tehát mondjuk betöltött 37 hét előtt), akkor is meg kell várni az 5 perces fájásokat mielőtt kórházba indul az ember?

Figyelt kérdés
Nekem azt mondta az orvos anno, hogy 5 percessel induljak csak, előbb nem érdemes, persze ha nem folyik el a magzatvíz. viszont azóta felmerült, hogy hátha előbb jön, megrövidült méhnyak, sokat kéne feküdnöm, de nem igazán tudok, van mellette még egy 2,5 éves kislányom. pénteken töltöm a 34. hetet. ráadásul jelenleg még medencevégű a babám....majd megkérdem őt is, de ez ma merült fel bennem ez a kérdés....
2011. júl. 19. 13:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát ha korábban jón, én nem várnék.
2011. júl. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én sem várnék. Mi már betöltött 34. után vagyunk pár nappal, de izgulok mert a frontokat egyre nehezebben viselem. Szerintem az első gyanús jelre indulunk azonnal... inkább feleslegesen. De azért remélem még 3 hétig kihúzzuk.
2011. júl. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én sem várnék. Amikor terhességem alatt bent feküdtem, elég sok kismama volt visszatartáson. Nem tudom pontosan mit csinálnak, gondolom valami gyógyszert adnak ilyenkor.
2011. júl. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem,akkor azonnal be kell menni,és ha tudják leállítják a szülést. Én is voltam bent 6 hónaposan! Egyik ismerős csaj egész éjjel otthon vajúdott,mert nem hitte el,hogy ez már az és mire bementek nem tudtak mit csinálni megcsászárázták,így koraszülött lett a babája!
2011. júl. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
ok köszi! remélem azért nem indul hamarabb.
2011. júl. 19. 15:24
 6/8 anonim ***** válasza:

Én nem vártam meg 35 hetesen a fájásokat. Mondjuk nekem a víz kezdett szivárogni. Vagyis csak én gondoltam hogy az, mert nem tudtam visszatartani, de fájásom egy deka nem volt. Mindez éjjel kezdődött, és fel is hívtuk az ügyeletet, ahol azt mondta egy hozzá nem értő valaki, hogy ha nincs fájás, akkor nem lehet magzatvíz. Csupán vizelet tartási probléma, ami teljesen normális az utolsó hónapban...

Azért reggel bementünk, mert meg tudtam különböztetni, hogy melyik lyukon is folyik az a valami... A dokim megvizsgált, tényleg magzatvíz volt! Engem már nem próbáltak visszatartani, ctg-re raktak, és elkezdték felvenni az adatokat. Aztán kaptam oxitocint, mert továbbra se voltak fájásaim.

Az oxit is hiába adták, este már a műtőben voltam, mert leesett a szívhang is.

Szóval ha hallgatok az éjszakai ügyeletesre, és várom a fájásokat, akkor most nem biztos, hogy anya vagyok...

Én semmiképp nem várnék fájásokra, ha úgy érezném, hogy valami nem oké.

2011. júl. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Adnak visszatartó gyógyszert (ezt most nem neked mondom kérdező:o) Barátnőmnek is kellett 34 hetesen beindult a szülést; aztán olyan sokat adtak neki, hogy mire 4 hét múlva tényleg szült, hát egy centit sem tágult. Persze lehet nem ettől (de előtte 2 lánnyal tágult), szerinte igen.


Neked pedig: menni kell akkor azonnal; inkább feleslegesen minthogy gond legyen ^^ Én is mentem bár nekem 38.héten indult el.

2011. júl. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!


nekem 31 hetesen volt Fél óránként fájásom, mi úgy melegítőben rohantunk cucc nélkül a kórházba!


Vissza is tudták tartani hál istennek, de teljesen megrövidült a méhnyak és 2 ujjnyira kinyíltam és elment a nyákdugóm is!

Mégis 39+4-re született a lányom végül!

Pedig a 35. héttől már nem pihentem, mert azt hitték elszámolták, és azt mondták ha beindul az sem baj!Már akkor 3 kiló volt!


Ha bármit érzel indulj azonnal, hogy vissza tudják tartani!


Remélem időre jön, és minden rendben lesz! :)

2011. júl. 20. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!