Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülhet még utána valaki...

Szülhet még utána valaki gyereket ha egyet elveszít? Vagy már kevesebb az esély?

Figyelt kérdés
Ha valaki kb elveszti a gyereket 2-3 hónaposan és ki kell kapartatni, utána már csökken a teherbeesés %-a? és mi a veszélye annak ha már 2 hete halott a gyerek a hasban?
2011. aug. 22. 10:55
 1/8 anonim ***** válasza:
A vetélések számának növekedésével sajnos növekszik az esély az ujjabb vetélésnek!De még nyugodtan szülhetsz! Én szültem egy babát majd volt egy vetélésem,és most újra várandós vagyok,ma töltöttem a 30ik hetet!
2011. aug. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

persze hogy teherbe eshet még.

ha pedig már hetek óta halott a baba az anyuka hasában akkor gondolom hullamérgezést lehet kapni, de ez nem biztos csak én így gondolom

2011. aug. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

1. a halott magzat mérgezést okoz, ami az anya halálához vezethet

2. a nagynéném 7 babát veszített, mire sikerült megszülnie az elsőt... A második aztán gond nélkül, rögtön jött. Kitartás!

2011. aug. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

[link]


első terhesség esetén 5%

ha az utolsó terhesség élveszületéssel végződött 5%

ha mindegyik terhesség élveszületéssel végződött 4%

egy vetélés után 20%

két vetélés után 28%

három vetélés után 43%

abortusz után

2011. aug. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Itt vagyok, mint élő példa :). Előttem sajnos több elveszett baba is volt, de anyukám annyira szeretett volna már kicsiket, hogy utána még két kisebb tesóm is lett.

"Ha a magzat 2-3 hétnél régebben halt el, akkor anyai véralvadási rendellenességek léphetnek fel, amit halott magzat szindrómának nevezünk. A halott magzatból olyan anyagok szaporodnak fel, amelyek megnyújtják a vér alvadási idejét, illetve ismételt vérzések lépnek fel, komplikációt okozva a szülésnél, vagy a lepény leválása után. A gondos laboratóriumi vizsgálatokkal a veszélyállapot kiszűrhető az időben elkezdett megfelelő kezelés a rizikót csökkenti."

Kérdező, te most attól tartasz, hogy elveszíted a babádat?

2011. aug. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
semmiféle mérgezést nem lehet kapni ennyire pici magzattól. nálam is vártak egy hetet amikor kiderült, hátha elvetélek magamtól. és akkor kb 3-4 hete már nem élt a magzat. ekkor voltam 11 hetes terhes. én is megijedtem mert a körzetim is ilyesztgetett a hullamérgezéssel, a nőgyógyászaton meg szabályosan kinevettek, hogy ez nem így működik, és nem ilyen kis terhességnél. most van egy egészséges kislányom.
2011. aug. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nálunk úgy volt,hogy: 1.gyermek,2.vetélés,3.gyermek,4.vetélés5.gyermek. Roppant hamar babás lettem a vetélések után! (vártunk fél évet,majd 1. próbálkozásra)


Én azt gondolom,hogy minden érzelmi kérdés! Ha valaki retteg egy rosszul végződött terhességtől,akkor nehezebben esik teherbe.

2011. aug. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Férfi vagyok és csak utána szerettem volna érdeklődni ezeknek. Köszönöm szépen a válaszokat :)
2011. aug. 22. 12:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!