Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Pécsi Klinikán milyen az...

Pécsi Klinikán milyen az ellátás? (szülés után)

Figyelt kérdés
Csecsemő osztályra,ápolókra,gondozókra,körülményekre gondolok.
2011. aug. 31. 09:09
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Az Édesanyák útján lévő klinikára gondolsz?? Én is ott fogok szülni. Lefektettek a kórházba, mert kiszáradtam, közben a szobatársam(legyen M.) megszült, és a másik szobatársammal(B.) mi voltunk fent nála. A szülőszobát nem láttam, de amíg M szült, B mesélte, hogy ő is majdnem megszült, azt mondta,nagyon nagyon rendes volt mindenki, mindenki odafigyelt rá, a szülőszoba szép, tiszta. A körülmények nagyon jók voltak a terhes-patológián is, ugyan az van fent a baba-mama szobákban is, tényleg odafigyelnek a tisztaságra. Amikor először meglátogattuk őket a babával egy üvegajtóhoz tolta ki a picit, ő kijöhetett. Elég tiszta, szép kórház:) Mikorra vagy kiírva?? Akik visszatartáson vannak és esetleg megszülnek, vagy otthon marad a baba cucca, biztosítanak nekik mindent, sőt az anyukának is(betétet, eldobható bugyit, a babának pelust, kis ruhát stb.).
2011. aug. 31. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Igen az Édesanyák úti klinikára gondoltam.Október 1-re vagyok kiírva.

Annyit tudok,hogy a babának pelust és popsi törlőt kell vinni,ruhát ott adnak.Te viszel be a babának is ruhát,amiben ott lesz?És ha elkeverik?

Magamnak persze mindent viszek,már majdnem teljesen kész a csomagom.

Az ápolók modorára,segítőkészségére volnék kíváncsi.

Hogy bánnak a babával,mennyire tiszta a gyerekágyas osztály.Remélem csak ott leszek,szóval,hogy itthonról megyek szülni!

Hol adnak beöntést,és onnan milyen messze van tusoló,wc,stb...Vigyek-e mellszívót?

Milyenek a szülésznők?Nekem fogadott orvosom van,de szülésznőm nincs (az már luxus lenne) :(

Te mikorra vagy ki írva?Kislányt vagy kisfiút vársz?

Én már nagyon türelmetlen is izgatott vagyok!:)


Boldog Babavárást neked!

36hkm

2011. aug. 31. 11:01
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

1 hónapja szültem ott (másodszor)és részben cáfolnám sajnos az előttem válaszolót. A szülészet tényleg rendben van, de a csecsemő osztály már nem annyira. A csecsemős nővérek többsége elég bunkó. Utálják, ha beadod a babádat és a fülem hallatára szidtak egymás között egy anyukát, aki éjjelre bent hagyta a gyerkőcöt. Engem vasárnap délután császároztak, hétfő délben állítottak fel először és rögtön lekerültem a gyerekágyas osztályra. Aznap este a csecsemős közölte, hogy ha bent hagyom a babát, ő mindig ki fogja hozni ha sír és hajnali 5-től mindenképpen kihozza nekem. Persze nem adtam be, mert voltak ugyan fájdalmaim, de elég jól bírtam. Viszont volt olyan kismama aki a császár utáni harmadik napon is alig tudott felkelni. Az hogy lássa el a babáját? Szóval eléggé utálják végezni a dolgukat. Kivétel volt ez alól egy Timi nevű hölgy, aki órákig segített nekem és a szobatársaimnak is mellre tenni a babát és végül sikerült mindenkinek a szoptatás. A nővérek akik az anyukákért voltak felelősek, viszont nagyon rendesek voltak. A csecsemős orvos is. Mindig elmondta, milyen vizsgálatok várhatók és milyen eredmények vannak.

Van pár szoba, amihez tartozik saját fürdő. Azok nem tudom milyenek lehetnek, mert sajnos én mindkétszer 6 ágyasba kerültem, amihez nem volt, így a folyosón lévő közös zuhanyzót használtam. Az maga a horror. Penészes zuhanyfüggöny, ezer felé spriccelő zuhanyrózsa, de azt a pár napot ki lehet bírni.

Annak viszont örültem, hogy nagyon hamar hazaengedtek. Császáros voltam, de nem egészen 3 napot töltöttem csak bent.

2011. aug. 31. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

A babát már nem lehet kivinni,hogy megfogják a látogatók?

A megyeibe még lehetett,amikor barátnőm szült.

Nem bánnám,ha nem tapogatná össze mindenki 1-2 naposan.

2011. aug. 31. 11:03
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Ki lehet vinni, de egyszerre csak egy látogató jöhet be.
2011. aug. 31. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

09:31 vagyok!:)

Nem hiszem, hogy elkeverik, de kitudja:) Mondjuk én viszek ruhát a babának, mert hozzám nem fognak tudni minden nap bejárni, hol ezért, hol azért, úgyhogy én mindenre fel kell, hogy készüljek:)

Ki a fogadott orvosod?? Én januárban fogok szülni Dr. Várnagy Ákosnál. a terhes-patológián gyönyörű volt a fürdő, a wc már kevésbé... Másodikán megyünk Pécsre, akkor tudom meg a nemét is:) Te kisfiút vagy kislányt vársz?? Első baba?? Neked is Boldog Babavárást és könnyű szülést!!!!:)

2011. aug. 31. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Én tavaly szültem a klinikán, az én véleményem:

- szülészet szuper, tiszta, rendes mindenki (nem volt fogadott szülésznőm, de le a kalappal, gátvédelemmel sikerült szülnöm)

- beöntést kérhetsz, ah kérsz, akkor a vizsgálóból nyílik (nem a folyosó felé) a zuhanyzó és a wc, szóval nem kell rohanni sehova :-)

- a csecsemős rész tényleg gáz

Péntek este szültem, hétfőn engedtek haza. Volt olyan csecsemős csapat, akik kedvesek voltak, volt oylan, akik bunkók.

- Ha nem kérdeztem/jártam utána, nem mutattak meg semmit a baba ellátásával kapcsolatban.

- saját babaruhát lehet vinni, de szüléskor úgyis a kórházit adják rá, utána adhatod rá a sajátodat

- csak popsitörlőt és pelust kell vinni a babónak, de mivel én hétvégés voltam, szépen elfogyott a kórtermünkben a köldökápoló, a köldök ápolásához való vattaszerűség és a poipsikenőcs, rimánkodni kellett, hogy hozzanak újat

- a babát bárki megnézheti, nincs semmilyen üvegfal stb., a gyerekágyas részleg étkezőjében lehet látogatni, de egyszerre csak 1 látogató lehet benn,a kórterembe senki látogató nem mehet be

- én zuhanyzós szobában voltam, az rendben volt szerintem, de a hétvége miatt a minimál felmosástól eltekintve semmi extra takarítás nem volt. Úgy értem, hogy péntek estétől hétfő reggelig a pelenkázót semmilyen takarító sem törölte át 1x sem, se a wc-t vagy a zuhanytálcát (pedig ilyenkor mindenki vérzik még, jó kis fertőzésveszélyes)

- kaja tűrhető

- a gyerek anyakönyvezéséhez az adatokat minden hétköznap az anyakönyvi hivataltól érkezik valaki és írja össze, de hétvégén nem jön, így péntek-hétfő viszonylatban felgyűlt a "meló", és már a záró is a kezemben volt, de órákig arra kellett várni, hogy az anyakönyves végre hozzám is elérjen és felvegye a kislányom adatait (állítólag hétköznap ez pikk-pakk)

2011. aug. 31. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó anyuka!

Köszönöm a bőséges és részletes tájékoztatást.

Te hogyan intézted,ha többen is jöttek hozzád?Vagy szóljak előbb,hogy ne csapatostul jöjjenek,ugye?

Nekem második gyerek,a nagyobb már 13 éves,Ő még a Dischkában született.:)

Kislányt várunk Kinga lesz a neve.

Remélem nem kell sokáig bent lennünk a kórházban.

Elvileg tapasztalatom már van,csak rég volt már,hogy az első csemetém született.

Tök jó,ha még az ember a problémáin kívül bunkó csecsemősökkel is foglalkozhat!

Mindenkinek könnyű szülést,utolsó anyukának jó babázást kívánok!

2011. aug. 31. 14:56
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Csak kiegészíteném az előttem szólókat, mindennel egyet értek.


- A szülőszoba fullextra, mindenki figyelmes és kedves.

- hétvége valóban ügyelet, én még az ágyneműmet is magamnak cseréltem, mert semmit sem csináltak, hétfőn aztán napi 2x is jöttek már már furcsa volt a kiszolgálás!!!

- Ételt hozass mindenképp, sajnos nem valami jó a kaja :(

- Csecsemősök között én pont kifogtam 2 tündért, 1 órát masszírozta a belövellt mellem és így elkerültem a gyulladást, a másik pedig óránként rám nézett, hogy megy-e a szopi. Megtanított használni a szopipárnát és mindent. Nincs is gond a szoptatással.

- Ha minden rendben 72 óra után elengednek. A babámat már hétfőn kiadták volna, de nekem nem volt meg a 72 órás megfigyelés, így kedden mehettünk.

- Én is 6 ágyasban voltam, a közös fürdő és a wc kritikán aluli...

- Amúgy azt a 3 napot fél lábon is ki lehet bírni, csak készülj fel lelkiekben. Úgyis csak a babáddal leszel elfoglalva! :)


3,5 hetes kislány anyukája

2011. aug. 31. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
13:06-s vagyok, hozzám ha jöttek, mindig 2-3 ember jött egyszerre, és kint vártaka folyosón egyenként, hogy bejöhessenek látogatni, de érdekes módon volt olyan többször is a 3 nap alatt, hogy alig volt látogató, és akkor egyszerre bejöttek mind és nem szólt érte senki, de volt olyan is, hogy tényleg sok látogató volt és akkor mondták, hogy csak 1 valaki jöhet be mindenkihez
2011. szept. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!