Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mik a tapasztalatok a szülés...

Mik a tapasztalatok a szülés utáni dauer-ről?

Figyelt kérdés
Terhesség alatt nem javasolta a fodrász, de szülés után minden további nélkül. Szoptatás alatt nincs nagyon "lelakva" az anyuka? Bírja a hajunk a strapát?
2011. szept. 8. 11:57
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
Szülés után általában mivel visszaáll a hormonháztartás,hullhat az ember haja.Várandóság alatt azért nem ajánlják,mert káros lehet a babára a be lélegzet vegyszer gőze.Nekem szülés után romlott a hajam állapota,már két éve szültem,és most kezd magához térni.
2011. szept. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%

Nekem is tök gáz lett a hajam szülés után, úgyhogy nem vállaltam volna be semmi erős fodrászati eljárást, pl. dauert.

A festést is csak pár hónap után vállaltam, de az sem lett igazi. Más lett a színe, mint szokott.

A hajam nekem is hullott, pár hónap kellett míg nagyjából rendeződött a dolog.

2011. szept. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%
Lehet, hogy a haj bírja a strapát, mindenkinek más állapotban van, de általában hullik, és szülés után, szoptatás alatt egyszerűen nem marad meg benne a dauer. Nem hittem a fodrászomnak, így csak azért is megcsináltattam vele, így viszont kidobtam egy csomó pénzt, mert maradt szögegyenes a hajam. :)
2011. szept. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én ellen példa vagyok. Nekem már terhesség alatt is dauerolva volt a hajam, most szoptatok, de most is megcsináltattam. Teljesen jó, 3-4 havonta járok fodrászhoz vele. Amúgy azon kívül, hogy tényleg elkezdett hullni a hajam, más változást én nem vettem észre rajta.
2011. szept. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

A hullás azért van, mert terhesség alatt az elhalt hagymák is ent maradnak, nincs hajhullás. Szóval nem a szoptatás kellemetlen melékhatása, csak kijön aminek 9 hónap alatt kellett volna :)

Ezt leszámítva is romlik a haj minősége (száraz, szálkás, fakó, gyenge stb)?

2011. szept. 8. 14:24
 6/9 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Rövid vagy hosszú hajad van?
2011. szept. 8. 14:25
 7/9 anonim ***** válasza:
84%

Igen romolhat a minősége, és mellékhatásként még akár pluszban hullik is valakinek!

Van akinek hónapokig hullik, akár csomókban is, úgyhogy az már a szoptatás mellékhatása, nem a terhesség miatt van. De ne járj így persze!


Nekem szárazabb lett a hajam és semmi esése nem volt. Mint egy kaki úgy állt a fejemen. Jó pár hónap alatt lett normális.

2011. szept. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Tőlem kérdezted, hogy hosszú vagy rövid-e a hajam.

Mikor a második gyermekemmel voltam terhes, akkor kezdtem daueroltatni. Akkor még fülig érő hajam volt. Most a harmadik gyermekemet szoptatom már, kicsivel rövidebb a hajam mint a hátam közepe. Gyakorlatilag, 2009 májusában kezdtem daueroltatni azóta nőtt meg ekkorára. Nekem semmilyen más mellékhatása nem lett. A fodrász még nagyon vágni sem szokott a végéből (szerinte nem igazán töredezik be a hajam) én szoktam kérni, hogy nyisszantson ej jókorát belőle, mert baromi nehéz tud lenni.

2011. szept. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én is daueroltattam terhesség alatt, az elején (4. hónap) még megfogta, de a vége felé (8. hónap) már nem, "kirúgta" a hajam. A szülés után 6 héttel mentem legközelebb, olyan szuperül megfogta, mint még soha.
2011. szept. 10. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!