Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi történik, ha második...

Mi történik, ha második babával beindul a szülés, és a nagyobbik gyerekedet hirtelen nem tudod kire bízni?

Figyelt kérdés
Jó, nyilván vinném magammal a kórházba, de van ott valaki, aki pesztrálja addig, amíg szülök, vagy odaér valaki hozzátartozónk? Volt már valaki hasonló helyzetben?
2011. szept. 22. 19:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
76%

Nincs ott senki. szervezd úgy, hogy legyen egy barát,rokon akit bármikor riaszthatsz a gyerek mellé.

Nem 1 napig leszel a kórházban, napokig mit csinálnál ott vele?

2011. szept. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nyilván nem egy hétig, de ha mondjuk egy-két óra kell, míg odaér valaki. Nekem amúgy senki nincs, akit riaszthatnék, mindkettőnk rokonai messze laknak, és dolgoznak is, nemrég új városba költöztem. Szerencsére párom a környéken dolgozik, hamar hazaér, ha menni kell, na de biztos volt már valaki ilyen helyzetben. Csak puszta kíváncsiságból kérdezem, hogy hogy lehet ezt megoldani?
2011. szept. 22. 19:49
 3/14 anonim ***** válasza:
91%
Nyilván senki nincs ott aki pesztrálja. A szülésznők, csecsemősök, gyerekosztályos nővérkék így is halálra dolgozzák magukat, túl vannak terhelve. Nem örülnének ha egy gyerekkel mennél szülni meg a gyereknek is elég nagy trauma lenne szerintem. Én vészhelyzetben rábíznám a szomszédra, mondjuk Ő itthon van szinte mindig mert nem dolgozik és ovis a gyereke. Persze ha nincs más vinni kell a gyereket de hát...az nagyon nem lenne jó.
2011. szept. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Tegnap este ezen gondolkoztam én is. Nagyon erős fájdalmaim voltak, azt hittem mennem kell idő előtt (35.hét). Meg volt a tökéletes forgató könyv, hogy kit hívok stb., nade nem ennyivel előbb. Tegnap egy olyan nap volt, amikor a férjem vidéken dolgozott (3 órára tőlünk), anyósom külföldön, tesómék Balatonon, szüleim messze laknak. És mindez hajnali 3-kor. A szomszédok maradtak volna azt hiszem egyedüli értelmes megoldásnak. Szerintem, ha a kórházba magaddal viszed, akkor tuti van valaki, aki annyira emberséges, hogy segít, amíg jön érte egy családtag.
2011. szept. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Igen, valószínű, hogy ha minden kötél szakadna, valaki csak segítene. Ezen gondolkodom napok óta, remélem nem leszek ilyen helyzetben, mert én tényleg senkire nem tudnám hagyni a fiamat. Két hónapja költöztünk egy idegen városba, még a szomszédokat sem ismerem, épphogy egy-két szót váltottam eddig velük. Nem tudom, mit csinálnék, ha menni kéne...
2011. szept. 22. 20:04
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Akkor még maradék időben próbálj haverkodni a szomszédokkal neked lesz könnyebb úgy szülni indulni, hogy tudod a gyerek jó helyen van. A gyereket nem viheted magaddal a szülőszobára.
2011. szept. 23. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha a párod hamar hazaér, akkor meg van oldva a probléma. Mi így maradtunk le az apás szülésről.

Vagy fogadj egy babysittert, aki ugrik, a szomszédokat is megkérdezheted, direktben ha volt aki elsőre szimpi volt. De én a helyedben csak apára bíznám.


A kórházban ne számíts senkire, falnak mennek ha odaérsz egy gyerekkel. Mikor én szültem, senki sem unatkozott, mindenki rohangált szobáról szobára.

2011. szept. 23. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

A mentős kihívja a rendőrséget.


(Nálunk legalábbis így volt. Mire kiért a rendőrség,addigra apósom is oda ért a 2 és 4 éves lányokhoz.. Bár a miénk speciális helyzet volt...)

2011. szept. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó! Nem Te szültél mentőautóban? :)
2011. szept. 23. 19:43
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
2.vagyok. Én miért lettem leszavazva? Semmi rosszat nem írtam. Csak ugyanazt amit a többiek.
2011. szept. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!