Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyire fájt szülés közben a...

Sz.mse kérdése:

Mennyire fájt szülés közben a gátmetszés, illetve utána a varrás, s utána hogy tisztálkodtatok, milyen szereket használtatok, hogy gyorsan gyógyuljon?

Figyelt kérdés
2011. okt. 10. 11:31
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Szerintem ez egyénfüggő. Nekem is mindenki azt mondta, hogy a vágást és a varrást már egyáltalán nem fogom érezni, mert annyira el leszek már zsibbadva a többi fájdalomtól. De sajnos ez nálam nem így volt. A vágást is és a varrást is éreztem, még az öltéseket is meg tudtam volna számolni varráskor, pedig kaptam lidocain injekciót a varrás előtt. A vágást is nagyon rossz volt érezni, mintha valami vastag anyagot vágtak volna ollóval.

Egészen 6. hétig csak tiszta langyos vízzel mosakodtam, még most sem használok mindig intim lemosót.

A kórházban a rendszeres zuhanyzás mellett, minden reggel és este eljártam gátkezelésre (jódos langyos vízzel mostak le).

Szerintem ha minden nap több alkalommal tiszta langyos vízzel lemosod és minden alkalommal betétet cserélsz az elég ahhoz, hogy ne gyulladjon be, és ha nem gyullad be akkor gyorsan gyógyul. Szóval törekedj arra, hogy mindig tiszta és száraz legyél ott lent. Én így csináltam és viszonylag hamar meggyógyultam, pedig nagy vágásom volt a nagy baba miatt (3950 g, 58 cm).

Egy 7 hetes kislány anyukája.

2011. okt. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 alaszka ***** válasza:
A gátmetszést nem érezni, akkor minden más sokkal jobban fáj, a varrást érezni, az elég rossz, de ha ott van a babád veled, akkor nem arra fogsz figyelni. Utána én csak tiszta langyos vízzel mosakodtam, majd másnap már óvatosan intim mosakodóval, utána pedig bekentem Betadin kenőccsel. Az fertőtlenít is és hamarabb gyógyul tőle a seb.
2011. okt. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Engem mindkét szülésnél vágtak, azt mondták azért, mert a vágást könnyebb varrni, mint a szakadást. Nem is volt vele semmi bajom. Se a vágás, se a varrás nem fájt, kaptam mindkettőnél érzéstelenítőt. A gyógyulás kellemetlen, de semmiképp sem fájdalmas. Tisztán kell tartani a sebet, fürdeni, tisztálkodni rendszeresen és akkor nem lesz probléma. És nem tudom, máshol hogy csinálják, de Cegléden felszívódó varratot adnak, úgyhogy varratszedés sincs.
2011. okt. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Hú, jó a kérdés!! én pont most vagyok túl ezeken a brutális időszakokon:( 4 hete szültem, simán, 2 és fél óra alatt meglett a babám, aki csaknem 4 kilóval született. A szülés gyors volt, lehet hogy tulságosan is, mivel nagy baba, gyorsan jött nehezebben tágultam ezért nagyot is vágott rajtam a doki. A szülés nekem leányálom volt az azt követő napokhoz-hetekhez képest. A gátmetszést nem éreztem, a varrást már igen, én is úgy éreztem hogy "ráncigál" a doki és kb mintha fél óráig varrt volna. fájt, igen. utána se ülni se menni nem tudtam de az sem volt mindegy hogy fekszem, alig birtam fordulni. Fájt a wc-zés, ordítani tudtam volna. kaptam a korházban fájdalom csillapítót, persze sz.art sem ért. A velem egyszerre szülő c.igány csajok meg úgy jöttek mentek, ültek terpeszben, meg mozogtak mint aki sosem szült. szidtam is őket magamban:) Mikor kiszedték a varratot azt hittem jobb lesz,de persze nem. Ithhon még 3 hétig kinlódtam, nem bírtam menni, húztam a lábam, ülni végkép nem tudtam. a gyereket se tudtam volna ellátni ha nincs segítségem. A nagywc-zés volt a legdurvább, azt hittem meghalok. Folyton zuhanyoztattam magam meleg vízzel mert az jól esett, meg fújkáltam aloe first-el. Aztán egyik napról a másikra mintha elvágták volna az egészet. Semmim nem fáj, jövök megyek, űlök, már csak egy rossz emlék. Szerintem így utólag míg a belső varrat nem szívódik fel addig fáj nagyon. nekem ez 4 hétbe telt. Végre vége. de nem vagyunk egyformák van aki meg sem érzi. Én viszont arra vagyok büszke, hogy szinte fájdalom nélkül gyorsan szültem, pedig én meg a szüléstől tartottam.
2011. okt. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Nekem ugyan nem volt gátmetszés meg varrás, mert császárom volt, viszont valahogy került egy varrat a vaginámba. Senki nem tudja hogy, én sem emlékszem rá, hogy varrtak volna. Úgyhogy az pl. nem fájt.
2011. okt. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
szülés előtt az orvos kérdezte kell e fájdalom csillapító a válaszom nem volt féltem hogy babára hat vagy valami. nem kértem a gátmetszést meg sem éreztem a többi fájdalom gondolom elnyomta. a varrásnál pedig szóltam a dokimnak hogy akkor most az összes fájdalomcsillapítót kérem kaptam is az első szuri fájt a többit nem éreztem utána is szerencsém volt nem fájt pedig másnak láttam hogy nagy kin még ülni is. hál istennek nem volt vele gondom.
2011. okt. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
A gátmetszést nem éreztem, engem is telenyomtak lidokainnal, valószínűleg ezért nem is fájt a varrás, de kellemetlen érzés, érzed, ahogy szurkálnak. Első pár napban nem volt gond a gátsebbel, de mikor elfogyott a Tena, párom Always-t hozott helyette, annak meg műanyag hálós a teteje, ezért befülledt, és be is gyulladt a sebem. Két hétig jártam vissza kezelésre a dokihoz, tisztítgatta, meg valami porral beszórta, ami húzta össze a sebet. Otthon meg párom segített tisztítani, vattával, fültisztítóval, Betadine-nal.
2011. okt. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Én észre sem vettem, hogy vágtak. Csak akkor volt gyanús a dolog, mikor a doki mondta hogy varrnak, mert kellet egy kis helyet csinálni a babónak. Kellemetlen volt, de inkább varrjanak, mint egy fájás :-)

Másnap még nem tudtam ülni, de utána már ugyan óvatosan, de ment. Hamar gyógyul a seb, ha tisztán tartod. Tiszta víz, más nem kell.

2 hete szültem, 1 hét után már teljesen rendben voltam. Mikor a kórházból kiengedtek, már a heg sem látszott.

2011. okt. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Szia!


Én 2 hete szültem. Egyáltalán nem fájt a gátmetszés. A varrás sem. Nem volt vészes, szerintem ki lehet bírni. Én varrás után 1 órával már pisiltem, fürödtem és törökülésben ültem az ágyon. Nagyon jó drnőm volt, szépen megcsinálta! Nem is úgy néztem ki, mint aki frissen szült. Mindenki azt mondta szerencsés vagyok :) Egyébként többször kell öblögetni, tisztálkodni, biztos hamar fog gyógyulni.

2011. okt. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!