Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 2újjnyira nyitva vagyok, mire...

2újjnyira nyitva vagyok, mire számitsak?

Figyelt kérdés
Tegnap voltam a nőgyógyászunknál és azt mondta h bő 2újjnyira nyitva vagyok és a napokba beindulhat a szülés,jövő péntekre van a terminem,de hétfőn bekell mennem a kórházba és azt mondta bent is fognak...mit fognak ott velem csinálni?volt valaki hasonló cipőbe?39 hetes KM
2011. okt. 15. 11:22
 1/6 anonim ***** válasza:

Én is ennyire vagyok nyitva (nekem okt. 26. a terminusom), és nekem is azt mondta a doki, hogy hétfő reggel menjek, és vsz. már nem enged el. Hogy mi történik ilyenkor? Felvesznek, megcsinálják a papírmunkát, csinálnak CTG-t, és minden bizonnyal megrepesztik a burkot, amitől beindulnak a fájások! (Nekem már volt 3 ilyen szülésem.)

Gyors, minél könnyebb szülést!

38+3 kismama

2011. okt. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Én nem hagynám hogy az orvosom termin előtt beindítsa!Valószínű ha már két ujjnyira nyitva vagy akkor a tested pontosan tudja adolgát!A kisbabád meg mégjobban tudja mikor akar kibújni!


Természetesen ha valami nincs rendbe akkor más!De úgy értelmeztem a kérdésed minden ok!


Mellesleg én a 31. héttől voltam két ujjynira nyitva és teljesen el volt vékonyodva a méhnyakam is!A dokim még hozzám nyúlni sem mert, nehogy miatta beinduljon a szülés!Ő a babára bízza!Csak uh-val nézte a méhszájamat is!

És a kisasszony 39+4-re született spontán!


Szóval én nem hagynám hogy beavatkozzon, ha a magzatvíz tiszta,és a baba jól van!

2011. okt. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom...vizem sok van és sok a kg-m de a vérnyomásom rendbe van,úgyh azt irta a beutalóra h okvetlenül szakitsák meg a terhességet,de bevagyok sza...va h mit csinálnak ott velem,császárt nem szeretnék...
2011. okt. 15. 14:42
 4/6 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok újra. Nekem magas a vérnyomásom (gyógyszer mellett is),ezért nem akarnak tovább várni. Gondolom, a kérdezőnek meg a vizesedés és a hízás miatt indítják. Általában nem ok nélkül kerül sor ilyesmire. Ne aggódj,kedves kérdező, csak akkor lesz császár, ha a te vagy a babád egészsége megkívánná!
2011. okt. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hátha még olvasod:


ha 2 ujjnyira nyitva vagy már, akkor szerintem kb 100%, hogy burkot fognak repeszteni. Ez nem fájdalmas beavatkozás, nem kell tőle tartani. utána elvileg maguktól be kéne hogy induljanak a fájások, és lezajlik a szülés. (ha nem, akkor esetleg adnak oxitocint, és azt hiszem 24 órát várhatnak, hogy megtörténjen a szülés, utána császároznak csak a fertőzés veszély miatt, vagy ha már vajúdás közben van gond, és elakad a folyamat )


Én azt tapasztaltam 2x is már, hogy miután elfolyik a víz felgyorsulnak a dolgok, erősödnek a fájások. És akkor pár órán belül kinn lesz a kicsikéd! Szép szülést!

2011. okt. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 haramia ***** válasza:

szia

én júliusban csak nst-re mentem (mondjuk 40+4 naposan)amikor dokim észrevette h éjszaka 2 ujjnyira kitágultam (előző nap is vizsgált és akkor még semmi) és már akkor haza sem engedett, hanem megindították a szülést (pedig nem volt vizesedés, 9 kiló plusszom volt összesen, normális vérnyomásom, tiszta magzatvíz stb...) Ez volt délelőtt 11kor. AZt nem tudom mennyit szoktak várni arra h magától beinduljanak a fájások, de én fél óra múlva már oxitocinra voltam kötve. Közben toltam befele a homeós bogyóimat, és 4 és fél óra alatt teljesen kitágultam :D Sajnos utána komplikáció lépett fel, ami miatt sürgősségi császár lett, de hanem lett volna akkor 5 óra alatt lezajlott volna. (első szülés). Nálunk így zajlott...

2011. okt. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!