Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Homeopátiás szerekkel kapcsola...

Homeopátiás szerekkel kapcsolatosan mit jelent a tabletta neve után a C/9, C/30 stb jelölés? Kaptam egy útmutatót, de nincsenek benne a bogyók számai, mennyit kell bevenni?

Figyelt kérdés
Érdemes pár héttel szülés előtt vagy tényleg elég csak a kórházban. És oda beengedik?
2009. máj. 3. 13:26
 1/6 anonim ***** válasza:
A higítása, minél nagyobb a szám, annál gyengébb a bogyó.
2009. máj. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem írtad miket kaptál,de végül is nem olyan fontos.Minél nagyon a potencia,annál erősebbnek számít a szer.

Én betöltött 37 vagyok,s a következőket szedem(persze sok utánajárással):

Napi 5 golyócska CAULOPHYLLUM 5CH:Méhnyakizom tágító hatása van,ezt a szülés alatt is lehet szedni a fájások ritmusa szerint.

Napi 5 golyócska ARNICA 9CH:Vérzésmegelőző,visszérjavító hatása miatt jó.Ezt szülés után érdemesebb nagyobb higitásban szedni a vérzés csillapítására,pl. 30 CH-t.

Szüléskor a CAULO-t a CIMICIFUGA 5 CH-val lehet felváltva szedni,nagyjából ugyanaz a hatásuk.

Állítólag lehet szedni a kórházban,csak kell szólni a szülést levezető dokinak.

Könnyű szülést!!!:-)

2009. máj. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A mennyiségről nem írtatok. Mindig 5 bogyót kell szedni naponta?
2009. máj. 4. 14:05
 4/6 Kazama válasza:
Most akkor minél nagyobb a szám, annál gyengébb a szer, vagy annál erősebb?
2010. szept. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Az 5 CH a leggyengébb,aztán 9,15,30...De sokszor nem lényeg az erősség,mert szeren belül is eltérő lehet a hatás a potenciáknál.Itt például arra gondolok,hogy egy Na Sulfur 9 CH terhességi vizesedésre jó,míg ugyanezen szer 15 CH-ja fejfájásra.Viszont az Arnica meg pont olyan,hogy szülés előtt rendszeres szedését javasolják vérzéscsillapításra (felkészíti a szervezetet),viszont szülés után már a 30 CH-t lehet szedni az akkut vérzésre,mert az erősebb.

Remélem érted,s segítettem.

További szép estét.

2010. szept. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Kazama válasza:

Én allergia ellen szedem jelenleg a Euphrasia officinalis, és majd veszek egyet a Pollensből is.

Ebből melyik lenne a legjobb?

Jeleg még csak ismerkedem ezekkel a szerekkel.

2010. szept. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!