Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császár után mennyi idővel...

Császár után mennyi idővel szültetek (akár császár, akár sima szülés és kérlek okot is írjatok- fájásgyengeség, nem tágultatok- baba nem ékelődött be- köldökzsinór)? (3 éven belüli válaszokra lennék kíváncsi)

Figyelt kérdés
Azért érdekelne, mert 1. babám simán született, kitágultam, minden ok volt. A 2.nál a köldökzsinór többször a nyakán és testén volt, mindig visszarántotta, 3 ujjnyinál tartottunk, mikor császár mellett döntött az orvos. Most orvost váltanék -etikai okokból- és szeretnék tájékozódni, ki mennyit várt a következő babával.
2011. okt. 27. 05:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%
A császárnál minimum az 1 év és utána. Mivel gond lehet a varratoknál. Nekem több év volt a kettő között és mégis az egyik ok, amiért császároztak másodjára is, az a fenyegető hegszétválás volt. Emellett a baba már nagyon rosszul érezte magát, ez jól látszódott az nst vizsgálaton, a szíve nagyon szaporán vert, valamint, a magzatvíz már igencsak koszos volt, amit persze csak Műtét közben vettek észre, mivel magzatvíz mintavételt csak túlhordás esetén csinálnak, én meg a 38.héten voltam. Na, meg még fenyegető méhlepényleválás is volt. Hát, kb ennyi. Elég nagy az esély, hogy ha az előző császár volt, a következő is az lezs. Nem azt mondom, hogy lehetetlen, de kockázatos.
2011. okt. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
75%
Kisfiam 42. hétre született császárral. Akár mit csináltak, nem voltak fájásaim, nem tágultam. Kislányom rá 2,5 évre szintén így született. Mivel a fiam után volt egy méhműtétem, amikor a hasamat ugyanott, a méhemet viszont keresztben vágták-varrták, mint szüléskor, így csak a császár jöhetett szóba. Az első császár után 1,5 évvel volt a műtét, majd rá 13 hónapra született a kislányom.
2011. okt. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
77%

Az első császár volt téraránytalanság miatt. Utána én is dokit váltottam, a lányom után 2,5 évvel született a fiam szintén császárral, nagyon vékony heg miatt a kiírt nap előtt 2 nappal. Itt a doki nem látta indokoltnak a téraránytalanságot, természetesre készültünk, de a heg közbe szólt. Végül úgy tűnik nagy szerencsénkre, mert a fiam hatalmas volt, azt mondta a doki, tuti császár lett volna így is-úgyis.


Nekem egyébként azt mondta mindkét doki, hogy a két szülés között teljen el legalább 2 év.

2011. okt. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
56%

faros baba miatt szültem császárral, de nem is tágultam. 23 hónap lesz a korkülönbség, a dokim kötelezően császározni fog ismét, nem akar term. szülést. Mit ne mondjak, én sem...

1 gyerekes, 31 hetes km

2011. okt. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

én ezt nem értem.. miért nem akar a dokid és te sem term.szülést?


és a többiek, akik fentebb írtak? ennyire "jó" volt a császár?

2011. okt. 27. 21:41
 6/15 anonim ***** válasza:
75%

utolsó vagyok. Nem volt annyira jó a császár, de:

- tudod, mi vár rád, fel tudsz rá készülni lelkileg, testileg

- ha már van a hasadon egy vágás, nem fognak alul is összekaszabolni meg összestoppolni, elég, ha 1 helyen vagy tönkretéve

- alapból nem vagyok egy mártírtípus, nekem a szülés nem életem legnagyobb élménye, csak egy köztes állomás a terhesség és a gyermek között. Minek siessek meglátni a babámat, utána egy életen át gyönyörködhetek benne

- sokkal több rosszat hallottam a term. szülésről, mint a császárról.


Eszemben sincs a császár mellett lobbizni, de nekem ezek az észérveim és ezekkel tökéletesen ki vagyok békülve.

1 gyerekes,31 heteskm

2011. okt. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
80%
Első vagyok. Nem jó, egyáltalán! Sőt, én szerettem volna természetesen. De a leírtak miatt nem lehetett. Tudod, a dokik is úgy vannak inkább, hogy nem kockáztatnak. Sokkal nagyobb a veszélye egy hegszétválásnak császár után természetesen. Nekem nagyon fájt. ugyan nem tudom még azt se, hogy milyen az igazi fájás, mert 60 fölé nem ment, de amit utána éltem/ élek át, az szörnyű. Most, alig 3 hete szültem császárral és bizony még mindig vannak problémáim miatta. Szétvált a hegem, így most újra kellett kötözni és újra csak ímmel-ámmal csinálok mindent. Nembeszélve a műtétet követő 1 hétről, az maga a pokol. A hüvelyi úton szültek ott "szaladgáltak" a szobában én meg felállni se tudtam rendesen.
2011. okt. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
75%
Az első császár után pontosan 2 évre születem megint császárral. Min 1 év után eshetsz teherbe az ajánlások szerint.
2011. okt. 31. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
100%
Én az első babámat császárral szültem, mert nem tágultam. Rá 2 évre és 1 hónapra szültem meg a második gyermekem - természetesen. Bár fel volt a doki készülve rá, hogy lehet császár lesz, hála az Úrnak sikerült megszülnöm... Életem legnagyobb élménye!!! Össze sem lehet hasonlítani a 2 szülést. Bár amikor a császárt csinálták, csak helyileg voltam érzéstelenítve, így rögtön láttam és hallottam a babám, mégis leírhatatlan a különbség. Viszont nagyon jó nővérkéket fogtam ki, mindent elmagyaráztak mi miért van, hogy mikor mit kell majd csinálni, nyugtatgattak, simogattak, pedig akkor láttam őket életemben először... Szóval szerintem ez is közrejátszott, hogy egy hatalmas élményként éljem meg a szülést. (Bár nagyon soká voltak fájásaim, mivel ugye ez első szülésnek számított).
2011. nov. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
75%
Ezeket olvasva egy picit megrémültem. Én pontosan 13 hónapja szültem császárral. Túl nagy volt a baba, és nem tágultam. Mi ettől a hónaptól már próbálkozunk a tesóval. Remélem nem lesz semmi baja a sebemnek. :(
2011. nov. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!