Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Pécsen az Édesanyák úton...

Pécsen az Édesanyák úton szülő kismamák leírnátok a tapasztalataitokat?

Figyelt kérdés

Főleg az érdekelne, hogy milyen volt a szülőszoba, sétálhattatok e, milyen "szülési lehetőségek" vannak?(lehet e pl, ülve szülni)

Fogadott orvosod volt? (ki?) Megköszönném, hogyha elmesélnétek, hogy hogyan indult meg a szülés, vajúdás, maga a szülés és a kórházi napok. "Kötelező-e" a beöntés, gátmetszés(vagy lehet gátvédelemmel szülni?), borotválás, oxitocin, esetleg érzéstelenítő? Apának mit kell vinni?


Akik Paksról mentek oda szülni, mikor indultak, miért pont Pécsen szültek? Miért nem Szekszárdon?

28hkm.

Kérlek mindent írjatok le, ami ezzel kapcsolatos! Köszönöm!!


2011. nov. 4. 10:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

az én történetem:

volt fogadott orvosom (dr Hánzli J.)

be kellett feküdnöm magas vérnyomás miatt a terhespatológiára a kiirt napon s 2napra rá inditottak.

elötte beöntés(nem nagy cucc nem kell tőle félni),borotválás otthon megvolt igy azt nem kellett. apa ott kapott ruhát-lehet venni uj beöltözös rucit 1000ft-ért, vagy kérni korházit ingyen. semmi más nem kell neki.:)

inditáskor totál zárt méhszáj majd a baba szivhangja többször leesett ezért sajnos a szülőszobárol inditás után 3,5orával már a műtőben voltam(még mindig zártan s fájásaim is alig voltak)a szülőszobák amugy nagyon szépek lettek!!!van ameliyk ben kád is van, abban is lehet vajudni-szülni(ha nem kérsz eda-t ugye)ill vagy egy alternativ szülőszoba is, ahol francia ágy van, nagy labda, szék, bordásfal,kád s ugy vajudsz ahogy neked jol esik.de abban a szobában nem lehet edát kérni meg semmi ilyesmi, mesélték h volt már aki nekiállt ott vajudni de nem birta s kérte h menjenek át inkább egy másik szülőszobába...egyéni dolog.

no visszatérve rám-az orvosom s egy szuper csapat végezte a császárt. a kicsit odatették a fejemhez mikor megszületett, igy láthattam őt.délelött 11kor született. majd engem befejeztek-a kicsit megtörölték-vizsgálatok ami ilyenkor kell.

aztán én az intenzivre kerültem 24h hosszát a spinális érzéstelenités miatt nem lehetett felkelni. a kicsit 3x hozták fel. másnap du miután feláltam s kihuzták a katétert mehettem le a gyermekágyra a kicsihez. velem lehetett egész nap és éjjel, persze ha pihenni szeretne az annyuka leadhatja a "bölcsiben" ahol a csecsemősnővérek vigyáznak rá. nagyon aranyosak voltak, nekem első babás anyukának nagyon sokat segitettek, bár én mentem is utánuk és kérdeztem 1000x. szoval én végülis csak pozitiv élményeket tudok elmesélni:)

(bár a császár után kb 3 hétig pokol a mozgás, de ott a baba aki kárpotol mindenért)

most ujra babát várok,24hetes vagyok, ugyanannál a dokinál s ugyanott fogok szülni. bizom benne h talán ezuttal természetes uton,de ez ugyis a körülményektől függ majd...

a szekszárdi korházat nem ismerem ugyan, de a pécsi szerintem teljesen rendben van, 3-4napot kell csak kihuzni ugyis:))

2011. nov. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Ennek nagyon örülök!:) Köszönöm a válaszod!:)
2011. nov. 4. 15:44
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Én 3 éves szültem ott.

Ügyeletesnél.

Mindennel meg voltam elégedve.

Apa bent volt,de csak akkor hívtam hogy jöjjön mikor már 5 perces fájásaim voltak.Mi is úgy "vettük" meg neki azt a csini kék rucit:) 1000ft .

Sokszor bejöttek nővérek,szülésznő,doki megnézni hogy minden rendben van-e.Kérdezték,hogy ha nagyon fáj kérek-e érzéstelenítőt.Hát nagyon fájt így kértem EDA-t.

Én nem kaptam sem beöntést,se nem borotváltak,mert nemigazán tágultam ,így kaptam oxytocint,viszont attól meg úgy beindultak a fájások,hogy alig 40 perc alatt kinyiltam teljesen.Így esélyük sem volt már a beöntésre meg borotválni.


Nekem elment a nyákdugóm reggel 6 kor,bementem a körzetis nődokihoz,ő mondta,hogy menjek haza,zuhanyozzak le,pakoljak össze és irány a kórház.Bent 3 kor elment a magzatvizem,de 6 ig igazából nem történt semmi.6 után kezdődtek a fájások,egyből 5 percessel,de nagyon gyengék,3/4 8 kor kaptam meg az oxytocint,nem sokra rá az EDA-t és 21:24kor megszületett a lányom.

Nekem mondták,hogy ha gondolom beleülhetek egy kád vízbe vajúdás közben,bent van a kád a szülőszobában.

5 napot voltam bent,mert EDA után nagyon erős migrénes fejfájásom volt,de lent a csecsemős osztályon is mindennel meg voltam elégedve..


Most 36 hetes vagyok és ismét ott fogok szülni,hát majd kiderül milyen élményeim lesznek...:)

2011. nov. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!:))

Könnyű és szép szülést neked!:)

2011. nov. 5. 13:36
 5/16 anonim ***** válasza:
2011. nov. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Jajj de jó, köszönöm!!:)
2011. nov. 6. 20:02
 7/16 anonim ***** válasza:

Szia.Én 6 napot túlhordtam a fiamat, oxival indítottak, nem tágultam semmit,így 3 óra után császároztak meg.Utána 12órát voltam az intenzív részlegen,6óra után hozták a kicsit oda. Onnantól már nálam maradt,de v olt,akitől visszavitték,ha kérte.Borotválás+beöntés volt. Orvosa is válogatja a gátmetszést, nem minden orvos ragaszkodik feltétlenül hozzá.Tudok olyat aki igen, de olyat is aki nem. A többi választ már leírták.A gyerekágyas nővérek és csecsemősök kedvesek,segítőkészek, a kaja szörnyű, a zuhanyzók lestrapáltak,a szobák szépek, rendezettek,tiszták. Én kétágyasba voltam. Van orvosod? Miért választottad Pécset?

3 hónapos KisHerceg anyukája

2011. nov. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Szia:) Köszönöm a válaszod!!

Több okból választottam Pécset és Dr. Várnagy Ákost:)

Egyrészt azért, mert nagyon jókat hallottam róla, viszont Szekszárdról nagyon rosszakat, sógornőm is Szekszárdon szült, ő meg volt elégedve, de én tuti, hogy nem örültem volna, hogyha azt csinálják velem, amit vele(nem hagyták vajúdni, inkább megcsászározták, mert a doki nem ért rá..)

Másrészt mindenképpen akartam dokit fogadni, mert nagyon fiatal kismama vagyok és olyan orvost szerettem volna, akiről jó dolgokat hallottam:)(17 éves vagyok)

Aki Dr. Várnagy Ákosnál szült megírná, hogy próbálkoztak e gátvédelemmel, vagy gátmetszést csináltak? Így őszintén egyáltalán nem félek a szüléstől, csak a gátmetszéstől de attól nagyon.

Persze tudom, hogy nem fogom érezni és nem fog fájni, csak utána, hetekig, hónapokig..:( Azt szeretném elkerülni, hogyha lehet...

2011. nov. 7. 09:43
 9/16 anonim ***** válasza:

Én hordtam túl 6 napot.

Ismerek olyat(mondjuk nem a Te dokidnál), aki az első babáját gátvédelemmel szülte. Szülésznőd lesz?

2011. nov. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Nem lesz, csak orvos:)
2011. nov. 7. 10:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!