Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tényleg akkora hatalmas nagy...

Tényleg akkora hatalmas nagy baj lenne, ha mostantól bármikor megszületne a babám (35. hetet már töltöttük)?

Figyelt kérdés

Mostanában nagyon felerősödtek a jelek, amikből nekem tapasztalatból az jön le, hogy nem fogom 40 hétig húzni.

Sőt, úgy tűnik, akár hamarosan meg is szülhetek.

Bárhol olvasom, azt írják, egy 34. hetet betöltött baba már 100% életképes, csak pici, és szinte minden egyes bent töltött nappal egyre jobban érett a külvilágra. Hízik, fejlődik a hőháztartása.


Ehez képest, akárkinek mesélem,hogy húúú, hát már nagyon úgy érzem,hogy nemsokára itt az idő, kétségbeesetten elkezd magyarázni, hogy te jó ég szegény gyerek nehogy kibújjon mondjuk 36 hetesen, mi lesz vele, atya ég.


Mi lenne?

Innentől már nem lehet nagy baja, ráadásul nagy baba.


Én látom rosszul? Vagy csak az emberek nem értenek hozzá és azért sopánkodnak?


2011. dec. 16. 11:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem csak az emberek nem értenek hozzá. Ne foglalkozz velük. Tényleg mindenhol azt olvasom, köztük szaklapokban is, hogy 34 hetes kortól 100százalék életképes. És én inkább hiszek ennek, mint a riogatásoknak. Amúgy sok embertől azt hallom, ami szerintem egy régi hülyeség, hogy ha már korábban jön világra, akkor jobb ha 7 hónaposan, mint 8 hónaposan. Azzal magyarázzák, hogy pont 8 hónaposan fejlődik még vmi, tán a tüdő, és rosszabb ha eközben születne meg. Na persze...Ha már itt járunk, minden egyes hét, nap növeli a baba túlélési esélyét. De ne aggódj, ha tényleg úgy döntene a babád, hogy most megszületne, akkor tuti nem lenne semmi gond, esetleg pár napra koraszülött osztályra tennék, csupán csak megfigyelésből. Sok korházban úgy van, ha betöltötted a 36 hetet és a baba is megvan 2,5 kg, akkor már nem is számít koraszülöttnek. Szóval neked már igazán nincs min aggódnod.
2011. dec. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Valahol olvastam, hogy a gyerek tüdeje 8 éves koráig fejlődik és a 34. héttől már csak hízik:)

Úgyhogy ha kibújik nem lesz baj, ne aggódj:) Amúgy meg ma már olyan fejlett az orvostudomány, hogy a 24. héttől képesek életben tartani egy babát és még egészséges is lehet a pici.

Könnyű szülést!:)

2011. dec. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
50%

Baja nem feltétlen lesz a babának, de lássuk be a természet nem véletlen tervezte 40 hétre a várandósságot. Nem mindegy, hogy az a pici inkubátorban kezdi meg az életét, vagy a te karjaid között. Nem mindegy, hogy elég erős lesz-e ahhoz, hogy szopizni tudjon, vagy tápszerezik.

A mai orvostudomány mellett lehet semmi baja nem lesz a picinek, de hogy koraszülöttnek fog számítani óvodáskoráig, az szinte biztos. Szerintem próbáld még meg marasztalni azt a bébit. Ha jönni akar úgysem tudsz tenni ellene, csak segíteni neki.

2011. dec. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
88%
Az idegrendszer viszont még fejlődik. Senki nem állítja, hogy lesz valami baja, de nagyobb az esélye, mintha a 39. héten születne. (pl. tipikusan a részképességzavarok, rövidlátás, stb.) Nem tudom, hol olvastad, hogy "kész" a baba, de hidd el, hogy még fejlődik. Vagy inkább kérdezd meg az orvosodat, vagy egy fejlődésneurológus szakembert.
2011. dec. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

En is ugyanigy ereztem. A 34. hettol ugy ereztem, hogy mar csak napok vannak hatra. Rendes szabalyos gorcseim voltak minden nap, de 8-10 fajas utan mindig abbamaradtak par orara, aztan kezdodtek ujra. Mindenki (foleg az en draga edesanyam) azzal ijesztgetett, hogy ha ilyen koran megszuletik a lanyom, akkor nem marad eletben, de ha megis, akkor fogyatekos lesz.

A 38. het 6. napjan ugy dontott a kisasszony, hogy megnezi mi ujsag pocakon kivul. Gyonyoru, egeszseges, 3390g-os babat szultem.

Magasrol tegyel arra, hogy ki mit mond, a babad tudni fogja, hogy mikor lesz erett a megszuletesre, de ha most megszuletne, akkor is gyonyoru es egeszseges lenne!

2011. dec. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

utolsó kettővel egyetértek.


Nem az a hatalmas baj, ha valaki 35 hetesen születik meg, hanem az, ha emiatt esetleg nem veheted a karodba, mert elrohannak vele, és utána is még napokig, hetekig inkubálva lesz, meg ha nehezen jön meg a tejed, és (most kapaszkodj) esetleg baba nélkül mész haza a kórházból szülés után, mert neki bent kell maradnia, neked meg menned kell! Az ám a nem mindegy!!!


Én nagyon szomorú voltam, hogy ezeket át kellett élnünk a fiaimmal. Nem baj, ha neked ismeretlenül is jobbat kívánok?


Tarts ki még picit, a jelek pedig hetekkel előbb is jöhetnek ám!

2011. dec. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
74%

Ha a 35. héten indul be a szülés és a magzatvíz nem folyt el, visszatartják a kórházban a babát. Nem véletlenül.

Az, hogy életképes, az egy dolog, meg életbenmarad az is egy dolog.

De nem mindegy, hogy teljesen egészséges -e vagy netalán gyógytornáztatni kell, inkubátorba kerül, stb.....

2011. dec. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Belinkelek neked adatokat a koraszülöttekről. érdemes belnézni.

[link]


Ha már a 35. hetet is betöltöttétek, hidd el, nem lesz baj, nagy valószínűséggel még pár napot bent marad, és akkor már 36 hetes leszel.

Amúgy döbbenten olvastam, h olyan választ is írtak neked, h óvodaskorig koraszülöttként lesz elkönyvelve. Miért? Oke, egy 26 hétre született biztosan igen, na de egy 35-36 hétre született?

Szerintem sok embernek fogalma sincs a koraszülésről, főleg aki sosem volt érintett. Na ezek szörnyülködnek el. Az viszont igaz, h lehet nem kapot meg egyből, és lehet pár nappal többet maradtok bent, de ez már akkor úgy sem számít, lényeg, h egészséges.

Én kislányom 35 hétre született, nem kaptam meg egyből, nehezen indult a szopi. De soha nem látszott rajta a koraszülöttség. Most 4,5 éves, külföldön élünk, már iskolás, es kezdi a rövidebb azavakat kiolvasni. Nagyon értelmes. Ezt csak azért írtam le, h miért is írják, h ebben a korban még koraszülöttként van nyilvántartva.

De a korházban voltak 34 hétre született babák, nem 1, több, senkivel semmi baj nem volt. Viszont voltak olyan 39-40 hétre született 2 kilós babák, akik sokkal éretlenebbek voltak, és többet is voltak bent a korházban.


Szóval nyugi! Hátha még kihuzzátok 36 hétig, és akkor még nyuogodtabb lehetsz. De lehet, h még akár 1-2 hetet is bent marad. : )


Ez még lemaradt: Mi nem kaptunk tüdőérlelőt, pedig amikor bementünk reggel a korházba, még nem volt biztos, h aznap szülök. Nos ha akkora kockázat lenne arra, h ebben a korban még lehet baj pl a légzéssel, akkor tuti adtak volna.

2011. dec. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok: visszatartani sem probálták. Így nem is kételkedtem abban, h baj lehetne.
2011. dec. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
80%
Utolsó előtti vagyok. Nekem visszatartották.2hétig sikerült így bent maradnia a babámnak.
2011. dec. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!