Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha be indul a szules hogyan...

Ha be indul a szules hogyan veszed eszre? Mik a jelek ha pl a magzatviz nem folyik el?

Figyelt kérdés
Es a beindulasa utan mennyi ideig tart atlagban esmikor kell el indulni a korhazba hogy bisztosan idobe oda erjek?
2012. jan. 10. 11:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha nem a magzatvíz folyik el, fájásokkal indul. Mensi szerű, csak annál erősebb.

Ilyenkor célszerű felhívni a dokit, vagy a kórházat hol szülsz.

Azt szokták mondani, h akkor kell kórházba menni amikor már 5 percenként jönnek a fájások, és kb 1 percig tartanak.

2012. jan. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

a beindulást tutira észre fogod venni, hidd el :))

fájni fog és rendszeres időközönként fognak jönni a fájások VAGY egybefüggően fog fájni (ez ritkább, de előfordulhat).

Fájhat bárhol: derekad, felül a méhed és onnan lefelé, de fájhat a méhed alja, a hólyagod körül is. az tuti, hogy észre fogod venni.

Én egyszer 1 napot vajúdtam otthon, a másodiknál kettőt, mire elindultunk befelé, de ezt úgy képzeld el, hogy elkezdett fájdogálni, kb. 40 percenként, aztán abba maradt, majd megint, 20 percenként, majd abba maradt. Aztán jött az este, aludtam egyet, majd felkeltem, megint fájt, majd megint vissza aludtam. enni ilyenkor már nem tudtam egy falatot sem és kedvem sem volt semmihez.aztán egyszer csak beállt 10 percesekre, kb. fél óra után szóltam a dokinak, ahogy kimondta, hogy akkor indulás, már 2 percesek lettek, alig bírtam ki az 5 perces utat (kegyetlen érzés ülni a kocsiban fájásokkal...). utána még 2 óra volt a kórházban, mire megszülettek a gyermekeim.

az első terhességemnél én is azon izgultam, hogy észre fogom-e venni, de nem lehet nem észre venni :)

nekem a doki amúgy 10 perceseket mondott, hogy akkor kell indulni (és tényleg, nálam pl. nem voltak 5 percesek)

2012. jan. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem ez első terhességemnél nem voltak rendszeresek a fájások .Hajnal háromkor arra ébredtem mensiszerű görcseim vannak.Kétszer volt húsz perces fájásom utána kétpercenként néha ötpercenként egy két másodpercig tartó.Nem volt sem nagyon erős sem gyenge nem tudtam eldönteni mennyek-e a kórházba vagy sem ,nem gondoltam hogy a szülési fájások ilyenek .Dél körül felhívtam a dokimat ő mondta inkább menjek be egy órára laktunk a kórháztól .Három ujjnyira voltam nyitva mire felérünk két óra alatt meg lett a lányom.A második szülésemnél is ugyanez ott is az oxitocintól lettek rendszeresek a fájások.Inkább menj be feleslegesen ha úgy érzed eljött a nagy nap mint hogy késő legyen
2012. jan. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Mindenkinek koszonom szepen!!!Nagyon kedvesek vagytok!!!Akkor bisztosan eszre veszem majd!!!
2012. jan. 10. 19:18
 5/5 anonim ***** válasza:
az fontos pont :)), hogy nem a fájás erőssége számít, inkább az, hogy rendszeres időközönként jön-e vagy akár hosszan, egybefüggően fáj-e.
2012. jan. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!