Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Bábakoktél/ricinusolaj. Itta...

Bábakoktél/ricinusolaj. Itta valaki szülés előtt?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy valakinek használt-e a szülés megindításban? Nekem még van pár napom, csak gondoltam információkat gyűjtök már előre, ha esetleg úgy alakulna. Valakinek van negatív tapasztalata? Vagy pozitiv? Hol lehet venni? Kb mennyibe kerűl? És egy fajta ricinus olaj van? Mert olvastam már neten, hogy hajra/körömre, stb-re jó. Ez ugyanaz amit a bábakoktélhoz ajánlanak? Vagy ahhoz van külön valami??
2012. febr. 6. 15:58
 1/10 anonim ***** válasza:
Bocsi lehet hogy hülyeséget írok de a ricinusolaj nem hashajtó?Mert én a kórházba szülés után kaptam hogy tudjak wc-zni.
2012. febr. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

én ittam bábakoktélt, mert elfolyt a magzatvíz, de még semmi fájás nem indult el.

nekem kellet kikeverni (titokban, mert a kórház vezetés nem nézi jó szemmel. a szülésznő mondta mit, hogyan). ha jól emlékszem ricinusolajhoz kevetünk baracklevet meg pálinkát.


este ittam, egész éjjel f.stam, hánytam. éjjel jöttek fájások (tehát valamenniyt használt), de reggelre el is múltak. úgyhogy éjjeli nem alvással, kimerültségtől remegve mentem neki a szülésnek, ami délután történt, oxytocin indította be.

így elég rosszul hangzik leírva, de összességében gyönyörű élmény volt, és nem volt nagyon durva. de azért 2.gyerekkel nem iszom bábakoktélt.

2012. febr. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Atroposz ***** válasza:
Én inkább a homeopátiás bogyókat próbálnám ki,ez a bábakoktél olyan boszorkányosan hangzik:)
2012. febr. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Igen, nekem is olyan érdekesen hangzik. Lehet aztán nem is lesz ilyenre szükségem, csak érdekel a téma. Am,ugy az megnyugtató ezzel kapcsolatban, hogy néztem már sok helyen mit írnak róla, és negativat még nem találtam. Persze, azt levéve, hogy van akinek semmit nem csinált, vagy csak hasmenése lett tőle. De, hogy a babának, vagy neki lett volna gondja, olyat nem olvastam sehol.

Na mindegy, még azért várom a hozzászolásokat. És reménykedek benne, hogy megindul majd magátol..

2012. febr. 7. 12:10
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a ricinusolaj tul brutalis. Es egyebkent mergezö is. Nekem 5 nappal a kiirt idöpont utan kerdezte a szülesznöm, hogy van-e meg türelmem, es mivel azt mondtam, nem sok, ezt a receptet ajanlotta: 1 liter vizbe 1 evökanal vasfü, 2 rud fahej, 10 szem szegfüszeg, egy hüvelykujjnyi gyömber, ezt 10 percig fözni es 1 nap alatt tejjel es mezzel 8különben borzaszto füszeres) megiszogatni. Delutan kezdtem inni, masnap egesz nap folyt a nyakdugo (azt hittem, az csak kijön es kesz), következö hajnalban mar fajasaim voltak, reggel 9-re mar 1 ujjnyira nyitva volt a mehszaj. Hogy ettöl-e vagy sem nem lehet tudni...
2012. febr. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem a dokim írta fel. Azt mondta, minden rendben, ilyen méhszáj alapján kiírt napon akár szülhetek is. Mondta, hogy előző délelőttt REGGELI UTÁN igyam meg a következőt:

3 dl kajszibaracklé (50%-os, vagy minél több)

1 ek ricinusolaj (gyógyszertárban kell kérni ricinusolajat)

1 gyűszűnyi pálinka

Semmi hasmenésem nem lett tőle, pedig azt mondták, ez gyilkos lesz. Viszont este elfolyt egy kis magzatvíz, hajnalban jöttek a fájások (amikre először azt hittem, hasmenés lesz), olyan hascsikarás szerűen, aztán rendeződtek, reggel 7-re bementünk a kórházba, és 9-kor megvolt a kis pici lányom.

Szóval nálunk bejött.

De lehet, hogy több tényezőnek kell együtt állnia. Mint méhszáj stb.

2012. febr. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Atroposz ***** válasza:
Lényeg ,hogy az ember higgyen benne mert az fél siker.
2012. febr. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Én nagyon szeretnék hinni benne, hogy nemsokára megindul, már csak azért is mert azt mondták ma, hogy jó nagy baba lesz.. K?icsit félek tőle..

Ezt a koktélt lehet megprobálom ma vagy holnap (amiben nincs ricinus, csak a fűszerek).

zorítsatok..

2012. febr. 9. 13:56
 9/10 A kérdező kommentje:
Mi az a vasfű??
2012. febr. 9. 14:12
 10/10 anonim ***** válasza:
füszeres koktelt iro vagyok. A vasfü egy gyogynöveny tea, patikaban vagy bioboltban kaphato. Latinul verbena officinalis, lehet, hogy igy könnyebb megtalalni. Sok sikert, majd ird meg, milyen eredmennyel jartal! Hajra a szüleshez, mindent bele, faj, de mindennel jobban megeri az eredmeny :) Szoval irj, ha lesz egy kis idöd babazas mellett ;)
2012. febr. 10. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!