Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés megindítására nem...

Szülés megindítására nem lehet elkezdeni fejni a mellemet? Úgy hallottam attól is beindul a szülés, ha stimuláljuk a mellbimbót.

Figyelt kérdés
Még csak a 38. hét végén vagyok, de a vérnyomásom miatt lehet előbb kell a szülés indítani, de mivel császáros voltam előtte, ezért nem nagyon van lehetőség az indításra, vagyis oxitocint nem kaphatok. Max marad a ballonos indítás. Ezért gondoltam, hogy természetesebb módszert kellene kipróbálni.
2012. febr. 23. 16:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Én szoptatok a várandósság alatt is,és se a szülésznőm(szopitanácsadóm) se az orvosom nem mondta,hogy ettől beindulhat!


Szerinteminkább sexeljetek!Ha éretta babád,akkor szépen beindul majd!


Drukkolok,hogy sikerüljön a sima szülés,és ne okozzon gondot a vérnyomásod! :)

2012. febr. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
42%
Amit esetleg tudok ajánlani, hogy szeretkezzetek és (ha nincs nyitva a méhszáj), akkor a férjed hímivarsejtjei fájásokat indíthatnak a szeretkezés után. Ezek erősítésére használhatsz természetes oxitocint. Caulophyllum C30 homeos bogyót kell szedni a fájások elindulásától fél óránként. Kérdezd meg a dokid, de szerintem azt szedheted, hiszen csak gyógynövény.
2012. febr. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Sajnos az első gyerekemnél se hozott sikert a szex, de azért majd megpróbálom:)) Homeós bogyókat már 1 hete szedem. Még semmi... de azt hiszem a baba majd eldönti mit szeretne:)
2012. febr. 23. 21:26
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is hallottam,hogy a fejés bendíthatja a szülést!
2012. febr. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen, a mellbimbo stimulalasa elvileg hirtelen oxytocin termelodest okozhat, ami mehosszehuzodasokat okozhat. Elileg ezert van az is, hogy szules utan az elso idoszakban szoptatas kozben mensis gorcsok lehetnek, a babat is jo ezert egybol cicire tenni es ott tartani a leheto legtobbet az elso napokban. Nem csak a tej kezd beindulni gyorsabban, hanem a meh is hamarabb huzodik ossze.

A baratnom szuleszno, O is mondta ezt a mellbimbo ingerleses modszert, illetve tobb oldalon is olvastam, hogy terhesseg alatt (amikor meg nem kellene szulni) pont emiatt nem szabad erosebben es hosszabban ingerelni a mellbimbot.

A szoptatas abbahagyasat csak akkor kerik, ha gond van, tehat mar nyilik pl a mehszaj, de meg nem kellene. Normal esetben ha az anya szervezete es melle is hozza van mar szokva a szoptatashoz (mert ugye x honapnyi, vagy epp egy evnyi szoptatas utan mar nem annyira erzekeny ra a mellbimbo) es a terhesseggel sincs gond, akkor nem is csinalhat bajt.

2012. febr. 25. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
persze meg lehet próbálni,de szerintem többet árt mint használ. Ugyanis az első pár csepp előtej a babád legfontosabb tápláléka lesz addig míg nem indul be a tejtermelés rendesen. Ha ezt kifejed szülés előtt csak rosszat teszel. Sőt nem is biztos, hogy célra vezet.
2012. febr. 25. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!