Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » II. számú női klinikán (Üllői...

II. számú női klinikán (Üllői út) a babának mit kell vinni a bent töltött napokra? Mit adnak és mit nem? Mik a tapasztalatok a szülészetről és a csecsemő osztályról?

Figyelt kérdés
2012. febr. 23. 17:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Ruhát, köldökápolót, popsikrémet adnak, mást nem. Ők fürdetik, ezért ilyen felszerelés nem kell, de popsitörlő, pelenka igen, azt kérnek is fürdés előtt egyet, a többi peluscserét Te intézed.

Textilpelus kell még, hogy legyen min büfiztetni, másra most nem emlékszem, rég volt már az a 2 évvel ezelőtt.:)

2012. febr. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Bár én március elején fogok ott szülni, de a szülésznő nekem ezeket mondta!

Babának: Eldobható pelenka, törlőkendő, textilpelenka, vékony sapka, kis kesztyű, szerintem nem hagytam ki semmit! De ha ott fogsz szülni kérdezd meg a szülésznőt vagy a nőgyógyászod, ő biztos pontosan el tudja neked mondani!!!! Te mikor szülsz ott?

2012. febr. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

1. vagyok.

Kis kesztyűt is adnak a karmolós babáknak ha kérnek, de van akire automatikusan rárakják. A szobatársam 2 pár kesztyűt is elvesztett, mert a fiát fürdetés után nem abban hozták vissza, gondolom azt hitték, hogy az is kincstári és kidobták a szennyesbe minden este. Nem lett meg egyik pár sem, anyuka elég szomorú volt, mert nem volt nekik több. Van ott kórházi is, jó az.

A sapkát is adtak a kisebb, fázósabb babákra, de vigyél ha gondolok, csak vigyázz, ha leadod a babát, lehet, hogy a saját cuccok már nem jönnek vissza vele.

2012. febr. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a hasznos tanácsokat,és válaszokat. április 5 re vagyok kiírva de úgy érzem és remélem hogy már március végén fog jönni.És hogy van a látogatás, úgy tudom szobába nem jöhet be senki.??
2012. febr. 24. 13:10
 5/7 anonim ***** válasza:

Sem a szobába, sem a folyosóra, de még az előcsarnokba sem jöhetnek be a látogatók. Ez jó és rossz is, mert nem kell az idegeneket kerülgetni és nem hoznak be bacilust és koszt, de így neked kell kimenned, ha találkozni akarsz a rokonokkal. Van egy lépcsőház, ennek üvegajtaja van és ablakai, innen nyílik az előcsarnok ahonnan pedig a folyosó, majd innen a kórtermek. A lépcsőházban kell maradni a látogatóknak, oda az előcsarnokba az üvegablakhoz tolhatod a babát, de ha személyesen is beszélni akarsz beszélni velük, akkor neked is ki kell menni a lépcsőházba ahol tömeg, és hideg van, ráadásul egy rövidke fém pad van ülőhelynek. Legalább is 2 éve így volt.Még az apuka sem jöhet be.

Én császáros voltam, még 5 percet is alig tudtam állni, persze a rokonok meg elvárták volna, hogy ott álldogáljak velük és beszélgessünk.:(

Szerintem nem a legjobb hely, bár fogalmam sincs, hogy milyen a többi. Nem foglalkoznak a csecsemősök senkivel és semmivel. Esténként elviszik a babákat fürdetni és kész, amúgy trécselnek és tévéznek.

A szülészeti nővérek olyanok mint általában máshol, ha kérdezik, hogy húzzanak ágyneműt, megteszik, de maguktól semmit.

Ebédelni ki kell menni egy társalgó szerűbe, odatolhatod magaddal a babát is.

A szoba egész normális volt, azt hiszem 6 ágyasban feküdtem. Saját fürdőszobája volt a szobának, az felújított, nagyon szép állapotú volt. Az ablakok huzatosak, és egész éjjel kajabálnak kint a kisebbségiek, folyamatos a szirénázás:)

Én az orvos miatt választottam a kórházat, magánhoz jártam és ő ott vezeti a szüléseket. De ha csak a kórház miatt mentem volna, biztos, hogy nagyjából utolsó a rangsorban.

Azért ne ijedj, simán ki lehet bírni, nekem hamar eltelt az a pár nap, és szerencsére jók voltak a szobatársaim is.

Boldog, könnyű szülést kívánok!

2012. febr. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, nem valami kecsegtető, Első Lányomat a Kútvölgyibe szültem 2 éve ott sem lehetett bemenni a kórtermekbe de csak egy üvegajtó választott el a látogatóktól, az jobb lenne itt is. Na majd kíváncsi leszek a csecsemősökre, van tapasztalatom a kútvölgyibe nagyon aranyosak és segítőkészek voltak. A dokim miatt megyek ide amúgy magánba járok hozzá, és itt dolgozik Dr. Tóth Ferenc imádom kiváló orvos és az első szülésem császár volt abszolút mindent megtett hogy ne essek kétségbe és nyugodt precíz műtéten essek át. Remélem most is minden rendben lesz, vagy sima vagy császár lesz , ott fog majd elválni:)
2012. febr. 24. 18:46
 7/7 anonim ***** válasza:
Én a legjobb véleménnyel vagyok a szülészetről és a csecsemőosztályról is.
2012. febr. 25. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!