Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szörnyű érzések szülés után?...

Szörnyű érzések szülés után? Fog javulni?

Figyelt kérdés

Egy hete szültem természetes úton. Több, mint 17 órát vajúdtam, kaptam EDA-t meg kéjgázt, nagy semmit ért, a kitolási szak egy rémálom volt, de úgy összességében az egész szülés borzalmasan rossz élményt hagyott bennem. A kórházi 4 napos benntartózkodás is kész gyötrelem volt, a végére annyira kimerültem, hogy folytonos pánikrohamaim voltak (egyébként is pánikos-depressziós vagyok) és meg voltam győződve róla, hogy meghalok. A gyerekem tündéri, de nem tudok érezni iránta semmi komolyabbat, félek, ha megnyikkan, hogy vajon mi lesz a baja, hogy fogom ellátni és mikor tudok aludni egy órácskát. Furdal a lelkiismeret is, hiszen ő nem tehet semmiről.

Folyton rágom magam a párom miatt is, aki teljesen kimerült velem együtt, mert ráerőltettem a gyerek témát és fixa ideám, hogy ő nem is akarta az egészet és előbb-utóbb meglép. Segítségnek csak mi vagyunk egymásnak, anyukám nagyon beteges az ő anyja pedig 200 km-re van tőlünk.

Aludni alig tudok, 1-2 órát éjszakánként, sokszor felriadok arra, hogy hatalmas levegőt kell vegyek és elkap ismét a pánikközeliség, ráadásul minden porcikám reszket ilyenkor és a szívem ezerrel ver.

Tudom, hogy változhat a helyzet és a terhességem előtt letett antidepresszánsokat sem szeretném kifejezetten vissza, de félek, hogy ebbe beledilizek és nem tudom ellátni a kicsit vagy kárt teszek magamban. Nagyon mélyen vagyok, változhat ez gyógyszerek nélkül?


2012. márc. 5. 16:15
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Valtozhat, de akkor azonnal, ugy ertem, meg ma hivj fel egy pszichologust, terapeutat es majd o segit. A panik, depresszio, szorongas csak erosodik kialvatlansag hatasara, magatol egyik sem gyogyul meg. Kerj segitseget szakembertol.
2012. márc. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
ebbe saját erőből csak még mélyebbre fogsz süllyedni. Gyógyszerre és pszichológusra/pszichiáterre van szükséged mielőbb. Ezt az időszakot élvezned kéne, még a kétségek ellenére is, hogy jól csinálod-e, nem így megélni. Hidd el, sokunknak át kellett esni az első pár nap kétségein, gyötrelmein, de egy egészséges psziché ezeken felül tud kerekedni és élvezi a nap minden percét, amit az újonnan kialakult családjával tölthet. A magad és a családod érdekében mielőbb menj orvoshoz!
2012. márc. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is kérd egy orvos segítségét,viszont valószínű azért is ilyen erős most ez a rossz közérzet, mert a szülés, kezdeti nehézségei megviselik a legtöbb anyát, na és persze a kialvatlanság ezt csak tetézi. A baba iránti szeretet meg kialakul, észre sem veszed majd és az életedet adnád érte. Habár én nem küzdöttem depresszióval meg semmi ilyennel, de nekem is nehéz volt az legeleje..óriási felelősség stb..

barátok, barátnők segítség??

2012. márc. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem csak egy kiadós alvásra van szükséged. Első gyereknél hasonlóan voltam, a fulladós ébredés rettenetes. Aztán a férjem kivett egy hét szabit, ő gondozta a gyereket (tápszeres volt), én pedig 2 napot majdnem, hogy teljesen, egy az egyben átaludtam. Aztán 100%os anya lettem, a maradék pár napban apa is ki tudta pihenni magát. Néha a megoldás az orrunk előtt hever, csak nem ismerjük fel....
2012. márc. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim válasza:
100%

Szerintem az utolso válaszadonak fogalma sincsen, hogy milyen a panikbetegseg, neurozis. Kérlek ne irj felelotlenul olyanokat, amirol nem tudsz és még esetleg büntudatot kelt a kérdezöben.


Kérdezö, kérlek minél hamarabb kérjél orvosi segitséget, mert magátol ez nem fog javulni, es kesöbb talan majd le tudod tenni a gyogyszert, de a szüles utáni idöszak még egészséges embereknek is nagyon nagyon nehéz lehet, szerintem nem most kellene ezzel kiserletzni.

A csecsemö életében az elsö honapok nagyon nagyon fontosak, meghatarozoak, az ö érdekében is kérlek kérjél segitséget, hogy a te betegsegednek ne maradjanak nyomai az ö kis életében!


Imádkozhatok érted?

:)Mariann

2012. márc. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, már írtam az orvosomnak egy időpontkérő sms-t, remélem holnap vagy azután kapok tőle egyet és minden rendeződik lassanként.

Mariann, az imádságot megköszönöm, mindenhonnan szívesen veszem a pozitív energiát.

Barátokra szerintem nem lehet számítani egy ilyen helyzetben - sajnos.

Mégegyszer köszönöm.

2012. márc. 5. 19:21
 7/21 anonim ***** válasza:
Kedves 5-ös. Elhiheted, hogy ha valaki, akkor én nagyon jól tudom, mi az a pánikbetegség. DE 17 órás vajúdás, kimerítő 4 napos baba-mama szoba után, valamint az után, hogy le is írja a kérdező, hogy nem alszik, nem tudja kipihenni magát, nem tudom, miért akkora bűn azt javasolni, hogy aludja ki magát? Az alvás igenis hatalmas segítséget jelent egy kifáradt, kimerült szervezet számára. Sokkal hasznosabb dolognak tartom, mint ülni, beszélni a semmihez, és ölbe tett kézzel várni a csodát egy olyan valakitől, aki kézzel foghatóan nem létezik. Én nem vagyok ateista, de nekem furcsa módon még sohasem nyúlt le a kéz az égből, és oldotta meg egy legyintéssel a problémáimat. 3 gyermeket nevelek, pánikbeteg vagyok, szülés utáni depresszióban szenvedtem a második babám után. Mindezt át tudtam vészelni gyógyszerek nélkül. Pusztán azzal, hogy feltöltöttem a szervezetem kellő mennyiségű folyadékkal, és kialudtam magam. Amit írtam, az nem a Szentírás, csak tanácsot adtam, mert az ember elkeseredésében nem látja a fától az erdőt, én már jártam ebben a cipőben, nem a levegőbe beszélek, hanem olyan dolgot javasoltam, ami nekem már bizonyítottan bevált. Ettől függetlenül a kérdező eldöntheti, megpróbálja-e, vagy sem.
2012. márc. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Ismerek egy nagyon jó kineziológust, jártam hozzá, ha kell a száma, dobj egy privit, én nem akarlak zavarni.


Szorítok, sejtem, milyen lehet.

2012. márc. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Szia! Sajnálom amin keresztül kellett, kell menned, szörnyű lehet. Mivel soha nem volt pánikrohamom és depresszióm sem, érdemben nem tudok segíteni, de hátha egy kis erőt ad az, hogy a hormonok kiürülése szülés után pár napra-hétre mindenkit kiborít. Én is kb egy héttel szülés után teljesen ki voltam, sírógörcsök jöttek rám, és..ezt még magamnak is szörnyű bevallani..úgy éreztem, ha lehetne visszacsinálnám az egészet. Szörnyű tudom :(. Ez kb 3-5 nap alatt, ahogy rendeződtek a hormonok, szépen el is múlt. Szerintem is hallgass a többiekre és keresd orvos segítségét, hiszen érdemben biztos csak ő tud segíteni, de szerettem volna, hogy tudd, hogy ez talán magától is rendeződik egy kicsit :)! Drukkolok nektek nagyon!!
2012. márc. 6. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Hasonlóban szenvedtem én is. Az alvás valóban jó, de nem oldja meg a problémát, főleg nem annak, aki már a terhesség előtt is kezelés alatt állt. El kell menni az orvosodhoz, jól átbeszélni a helyzetet, és a következő lépéseket. Ki lehet belőle jönni, de segítség kell hozzá!!
2012. márc. 6. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!