Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ti nem gondolkodtok azon,...

Ti nem gondolkodtok azon, hogy ha éjjel/hajnalban indul be a szülés akkor hogy szóltok a dokitoknak?

Figyelt kérdés
Elég gáz ha éjjel felköltöm...?

2012. márc. 13. 12:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azt mondta a dokim annó, hogy ha éjjel indul meg a szülés, akkor be kell menni a kórházba, ott megvizsgálnak, és ha szükséges felhívják és jön.
2012. márc. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem éjjel fél2 kor folyt el a vizem.Nem hívtam fel,bementem a kórházba és a szülésznők szóltak neki,amikor úgy látták aktuális-szükség van rá..
2012. márc. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Mint ahogy a többiek írták: be kellett mennem a kórházba, és a szülésznők hívták be őt, amikor kellett.

De amúgy, ha van dokid, és megadja a telefonszámát direkt, akkor itt nincs olyan kategória, hogy ciki. Ha elvállalja a szülésed, akkor éjjel is fel fog miattad kelni.

2012. márc. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy meg kéne ezt beszélnem vele...de így gondolom én is, ahogy ti csináltátok!Köszönöm a válaszaitokat:))
2012. márc. 13. 13:00
 5/16 anonim ***** válasza:

Elvileg úgy kell, hogy bemész a kórházba, és a kórház hívja, ha mennie kell be. Addig az ügyeletes doki megnéz, hogy valóban beindult-e a szülés, és valóban indokolt-e bemennie a saját dokidnak. Ha van szülésznőd, akkor max. őt "kell" felhívni. De őt sem fontos,az is elég, ha őt is a kollégák hívják a kórházból.

De ezt beszéld meg konkrétan a dokiddal, nála hogy van.

2012. márc. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Nalunk is a szülésznő hívta. Így legalább rá volt pipa, mert túl korán behívtak, pedig meg nyugodtan pihenhetett volna. :)
2012. márc. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Éjjel 11-kor indult be nálam a szülés. A kórházból hívták. Kérdezték ki az orvosom és hívták.

Nekem a védőnőm mondta is, hogy kérdezzem meg a doktor urat, hogy ha itt az idő, ki hívja fel. De én odáig nem jutottam. Babonából nem beszélt velem a szülésről a 37. hét előtt (36. héten) a 38. héten kellett volna találkoznunk ultrahangon, de pont a betöltött 38 héten éjszaka indult be a szülés.:)

2012. márc. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Nálam éjjel egykor folyt el a magzatvíz.

Felhívtam a mobilján, megkérdezett pár dolgot (van-e fájás, milyen a víz színe, stb.), és mondta hogy menjünk be a kórházba, majd 6-ra jön ő is, ha előbb lesz rá szükség akkor a kórház értesíteni fogja.

Én úgy gondolom, a magándokik egyik "előnye" az, hogy a sok sok pénzért akár hajnali szülés indulása esetén is lehet őket hívni. Ez is az egyik különbség a fogadott doki és az ügyeletes doki között, hogy megnyugtat a tudat, hogy bármikor elérheted.

2012. márc. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Nekem a szülésznőm is választott, én vele konzultálok folyamatosan, ha kérdésem van a szülés(ek) előtt, őt szerencsére BÁRMIKOR hívhatom. Volt is, hogy hívtam hajnali 4-kor, hogy ez és ez van, nem tudom, menni kéne-e vagy sem. Ő mindig ellát tanácsokkal.

A kórházban engem mindkétszer ő várt, ő vizsgált meg, és hívta is a dokit, mert kellett...

2012. márc. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Ja bocsánat, ha félreérthető voltam: tehát átfogalmazom. A magándokiknak mivel úgyis fizetünk, ezért ebben a pénzben azét benne van egy-két "extra" is, mint pl. az éjjeli kelés ha szülni kell. Természetesen nem úgy értettem, hogy ezért pluszban adni vagy ilyesmi.


Tehát ha valaki saját dokit fogad, akkor az orvos a pénzéért vállalhat efféle "extra" dolgot is. De azért tényleg jó rákérdezni előtte. Én is megkérdeztem, és ő mondta, hogy hívhatom nyugodtan napi 24 órában.

2012. márc. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!