Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ti hogyan szültetek? Császárra...

Ujsagiro 2012 kérdése:

Ti hogyan szültetek? Császárral, komplikációkkal, kiabálva, otthon, kórházban? Hogyan birkóztatok meg vele?

Figyelt kérdés
Ha van egy érdekes szüléstörténeted, kérlek meséld el nekem -egyrészt érdekel, másrészt csatlakozhatsz a szüléstörténeteket bemutató riportsorozathoz!
2012. márc. 22. 08:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Èn túlhordtam a lányomat 10 nappal. Majd idöpontra mentünk a korházba indításra. Amíg a ctg-n feküdtem magától beindult 3 percesekkel. Majd 2 óra vajúdás volt csak 2 percesekkel, de másfél óra kitolás. A gyerek ki-be csuszkált mire nagynehezen megszültem.
2012. márc. 22. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Hát nekem elég megterhelő volt a szülésem. Este fél tizenegykor keltem 5 perces fájásokkal, lezuhanyoztam és csak erősödött, szóval bementünk a kórházba. Megvizsgáltak rám tették az nst-t és azt mondták, hogy erős jósló. ott feküdtem reggel 8-ig már 70-es fájásokkal, de csak szűk 1 ujjnyira voltam nyílva. Beküldtek a kórterembe, hogy pihenjek. Délután 3 kor már nagyon kivoltam, nagyon fájt, akkor ismét vizsgálat, de még mindig csak 1 ujjnyi volt. 5-ször lesétáltam a harmadikról és fel is, aztán bementünk a vajúdóba. ez volt fél 4-kor. beöntés, zuhany aztán sétáltam. alig tágultam. 2 óra intenzív vajúdás után voltam bő 1 ujjnyira kitágulva. infúzió, oxitocin. de semmi. a fájások erősödtek, és sűrűsödtek. Nagyon feltekerték az oxis infúziót, már az orvos is szólt, hogy vegyék visszább. az utolsó 3 óra katasztrófa volt. végig sírtam a fájdalomtól. Sajnos nem jött be a fogadott orvosom, baleset miatt, így gondolhatod, hogy bánt velem az ügyeletes. Könyörögtem valami fájdalomcsillapítóért, semmi nem adtak. Végül 19:55-kor 51 centivel és 2980 grammal megszületett a kislányom Zselyke Hajna. Most 4 hónapos, de majd mindennap megálmodom a szülést. Félek, hogy nem merek mégegyszer szülni. összegezve 21 és félóra kemény fájdalom. lehet én nem bírom a fájdalmat. Nem kiabáltam, erőm sem lett volna.
2012. márc. 22. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Mikor megindultak a fájások még gyorsan elszaladtunk a férjemmel bébihordozót venni, mert az még hiányzott és valamiben haza kellett hozni a babánkat. Nagyon ráérős voltam, mert a 39. hétben jártam, de nem foglalkoztam azzal, hogy szülhetek, meg voltam róla győződve, hogy túl fogom hordani. Na szóval befejeztük az ebédet egy étteremben és indultunk a bababoltba. Ott már kérnem kellett egy széket, fájdalmaim voltak. Utána hazamentünk, lezuhanyoztam, borotváltam és bepakoltuk még azt ami hiányzott. Beértünk a kórházba, elviselhető fájásaim voltak. Anyu is bejött és azt mondta, hogy ha 2 fájás között még tudok beszélni akkor az még semmi. Igaza volt. A dolog oroszlánrésze 1 órán keresztül tartott ( szerencsésnek mondanak). Közben nem nagyon emlékszem mik történtek, de a férjem állítja, hogy nagyon megütöttem. (:

Mikor kibújt a fiam a férjem vágta el a köldökzsinórt és utána majdnem elájult. Bár ő állítja, hogy a melegtől lett rosszul...na persze. Ezek a pillanatok kristálytiszták, itt már semmi fájdalmam nem volt.


A fiam most 1,5 éves és közel s távol, talán soha többet nem kívánok szülni bármilyen szép is visszagondolva.Akkor azt hittem meghalok.

2012. márc. 22. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok.

Nem minden ügyeletes orvos popsiarcú egyébként.

Nekem nem volt se fogadott orvosom se szülésznőm még is mindenki annyira rendes volt. Minden tiszteletem az övék.

Ne általánosítsunk, nem mindenki színleli ( pénz ellenében ugye) az emberséget.

2012. márc. 22. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Jajj az egyik poént nem is írtam.

Ugye 39. hetesen mentem be, hogy fájásaim vannak és az ügyeletes orvos kiröhögött, mert a hasam méretéből ítélve 30 hetesnek mondott. (: Igen kicsi hasam volt, de a fiam 3600g-al és 52 centivel született.

2012. márc. 22. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én 2011.09.27-én szültem. Túlhordással be kellett feküdnöm szept.21-én. 2 nappal később volt egy uh. ahol közölte a doki, hogy faros a kicsi (azt hittem leesek az ágyról..), tehát császár lesz valószínűleg. Vacilláltak, hogy mikor is kéne megcsinálni a műtétet, majd úgy döntött a doki, hogy 28-án reggel lesz a Nagy nap. 26-án csinált még egy uh-t, még mindig faros volt, ő pedig nem vállal első szüléskor farosat. Kockázat, stb, stb. Sőt, a kórházban senki... 27-én felébredtem 5:20-kor, hogy pisilni kell, de nagyon. Feltápászkodtam, és éreztem, hogy valami meleg folyik... Kissé szégyelltem magam, mert hát valakinek szólni kell majd, hogy cseréljen lepedőt. Kisétáltam a wc-re, és zöld volt ami folyt. Akkor már tudtam, hogy itt bizony baba lesz, méghozzá nagyon hamar! Szóltam a szülésznőnek, bekísért az előkészítőbe, addig a doki összehívta a műtős csapatot. Én gyorsan telefonáltam a férjemnek, hogy mi is van, bejött a kórházba. Mivel nem lehet bent a műtőben, ő ott várt, ahol a babákat megmosdatják, felöltöztetik. A műtét elkezdődött, majd 6:37-kor megszületett a mi gyönyörű kislányunk 3590 gr-mal, 47cm-rel. Műtét közben mondta a doki, hogy szerencsés vagyok, mert természetes úton valószínűleg nem bírtam volna megszülni, vagy ha mégis, akkor sok órán keresztül varrhattak volna, ill a baba nyakán volt a köldökzsinór, a víz is meconiumos volt. Szóval szerencsém is volt,meg nem is. :) A lényeg, hogy épen, egészségesen született.
2012. márc. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
71%

Pontosan 41. hétre indult be a szülés.Másnap kellett volna befeküdnöm reggel és másnap megindították volna.

A kiscsj ezt nem akarta.Semmi előjelem nem volt se nyákdugó se jósló se semmi.

Hajnalban 3 körül arra kelek,hogy valaki nyomja a pocakomat.Azt hittem apa az de nem .És még mindíg éreztem a nyomást azt hittem akiscsajszi fekszik furán.Ha már fenn voltam elmentempisilni és akkor már ez a nyomás fájdogált.Nemigazán törődtemvele visszafeküdtem.Majd érzem,hogy folyik valami.Ismét irány a mosdó és valami rózsaszínes geműze volt.Ebben a pillanatban már jött is az első fályásom majd 10 perc múlva még1 ez vol 4:11-kor.Ekkor felkeltettem apát,hogy szerintem szülni fogok.Telefon szülésznőnek,ő azonnal berendelt akkorra már 3 újjnyira voltam nyitva.1 óra leforgása után már egybefüggő fájásaim voltak még elviselhető és ekkor repesztettek burkot,ami utána jött az valami iszonyatos fájdalom volt.A csajszim meg toltavissza magát amikor már toltamvolna kifelé meg a szülésznő is.Csak nem akart jönni.A vége sajnos császár lett mert a szív frekije leeset.8:31-kor sírt felazén gyönyörű lányom Boglárka 4200g és 58 cm.A doki (ügyeletes) csak annyit mondott,hogy a természet tudja a dolgát és nem véletlen,hogy császár lett.Ha megszülöm valószínű,hogy 1 hétig vart volna össze.

Most várom a másodikat 30hetes vagyok.És progis császárom lesz.Ez nagyon megnyugtató bár nem lesz ilyen kalandos.

2012. márc. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 krisztivan ***** válasza:
100%
Szia. A kiírt napon az ügyeletes doki megpiszkálta a méhszájamat és kiadta parancsba a szexet mint szülésindítást:-))"Szülni kellene mert 4 kilón fölül van!"Ezután még 10 napig hordoztam a fiamat bő két ujjnyira nyitott méhszájjal de nem akart kijönni ezért hétfőn reggel inditották.Kb.11-kor burokrepesztés volt aztán 12-kor oxit kaptam mert nem volt fájásom.Hát ezzel negyed 1-re 1 perceseim lettek.Nagy babát vártunk így aki "arra járt"megvizsgált.Kiderült nem jó szögben van a fiam feje és be kell forgatnom.2 órán keresztül minden egyes fájásra rá kellett nyomjak (jobb és bal oldalon is)hogy beforogjon.Aki megvizsgált mindenki "vigasztalt"-ez a baba itt nem fog kiférni,-jézusom maga még mindig itt,nem császár lesz?-meddig akarják szenvedtetni?.Érdekes volt:-))Aztán jött a doki és mondta hogy gyönyörűen kinyiltam és megszüljük.Odahozta a sámliját,felkönyökölt a hasamra és vártuk hogy jöjjön a fájás.20.15-re kinyomtuk a fiamat.Kicsusszant és a szülésznő reakciója(sose felejtem)-úristen,mekkora!!.Sajnos a méhlepényeim(2 volt)nem akartak leválni ezért kaparás lett a vége,aztán toldozás-foldozás.Amikor a doki végzett mondtam hogy nagyon remegek és most akkor mi van?Kiderült,hogy rengeteg vért vesztettem(2 óra infúzió jött)és két napig nem tudtam még felülni sem az ágyban.Apa addig dajkálta a fiunkat de már fájt neki a háta a sok sétától és a nehéz gyerekétől:-))Szerintem a neheze nem is a szülés hanem az utána következő időszak amíg a család összeszokik.1-2 év és jöhet a tesó:-)Ja,és 4430gr és 61cm lett a fiam.
2012. márc. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nekem 22 hetesen indult be a szülésem, ami mivel 24 hét előtt történt vetélésnek számít. Kórházban voltam már 4 napja, mikor az ötödik nap hajnalán megszületett. Nem kiabáltam, de nagyon fájt. Halottam mikor koppant, azt hittem azért nem sír fel. Nem mondták meg, hogy több mint 2 napja halott lehetett, mert annyira bomlott, nem is engedték, hogy megnézzem. Azt hittem, hogy én voltam a hibás, mert nem tudtam visszatartani, ahogy ők állították. Mikor beindult megnézték ultrahangon, azt mondták, hogy halk a szívhangja, de rendben van. Ha megszületik az én hibám, mert nem szóltam, hogy szülési fájdalmaim vannak. Pedig Kedden jeleztem, hogy fáj a gerincem, mire azt mondták mozogjak többet, én nem tudtam, hogy a szülés előjele, első baba lett volna. Azt mondták én vagyok az oka, mert együtt voltam a párommal ezért indult be, miközben onnantól kezdve nem mert még hozzámérni se a párom mikor össszehoztuk. 5 héten volt egy kicsi vérzésem, ezért rohantunk nőgyógyászhoz. Ketten megvizsgáltak, nagyon összenyomkodtak (kicsit bekékült a hasam), és azt mondták nincs gyerek, honnan veszem, hogy terhes vagyok. Mondtam, hogy a 3 pozítív teszt alapján. Azt mondták rosszul csináltam. Két napra rá nagyon véreztem, így sürgösségire kerültem, ahol kiderült, hogy igen is nekem volt igazam és van baba. 5-20 hétig véreztem. 22hét-en bekerültem és azon a héten megszületett, persze pehhemre az a két doki volt bent, akik az elején azt mondták, hogy nincs gyerek. Bezzeg mikor megtudta a férfi doki, hogy mégis van, ahányszor csak találkoztunk megkérdezte, hogy nem fogadom-e meg a magánorvosomnak. Hát még mit nem??? Ráadásul a páromat se értesítették, hogy mi történt. Utána is bunkó volt a nő nőgyógyász mikor mentünk a szövettan eredményéért és még akkor is engem okolt. Most van fogadottam az előzőekből kiindulva, akiben megbízom. Remélem a mostani szülésem így rendben lesz.

(25 hetes kismama)

2012. márc. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

2011.03.31-én született meg a kislányom.

Április 17re voltam "kiirva".

A terhességem könnyű volt élettanilag,jól viseltem .

Csak az nehezitette,hogy 39 éves voltam és előtte elveszitettem egy babát:(

Rengeteg vizsgálatra ,uh-ra jártam.

A magzatvizvételt nem vállaltam,mert minden más eredményem tökéletesen jó volt..nagyon nagy dilemme volt ez akkor!De jól tettem,hogy nem csináltattam meg...mert egészséges a babám...de nagyon féltem a vetélés kockázatától!!

Ettől eltekinteve a 34.-ik hétig "minta" terhes voltam:)

Akkor kezdett dagadni a bokám,kezem...majd az arcomon is éreztem!

Amikor az első NST vizsgálaton megmérték a vérnyomásomat már 155/90 volt..itt már mondták,hogy másnap jelentkezzek a védőnőknél vérnyomás mérésre:(. és vizeletvizsgálatra,hogy van e fehérje benne.

El is mentem a tanácsadóba,ahol még a fehérja nem mutatkozott,viszont a vérnyomásom,magas volt...nekem ,akinek olyan alacsony a vérnyomásom,hogy épp ,hogy élek 2 kávéig!:)

Ezen a ponton kezdtem ideges lenni,hogy most akkor mi is van???

Másnap már a körzeti orvoshoz mentem,hogy megnézzék a vérnyomásomat,160/100 :((,azonnal hívnom kellett a az orvosomat..aki beparancsolt a kórházba,párnapi ruhával,hogy kapok valami kis lájtos gyógyszert és hazajöhetek utána ,élvezni tovább a terhességemet:).

Annak rendje és módja szerint jelenkeztem,fel is vettek az osztályra...folyt köv...-A-

2012. márc. 23. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!