Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen ez a szülési módszer,...

Milyen ez a szülési módszer, egyáltalán van rá lehetőség?

Figyelt kérdés
Sziasztok. én még igen csak messze vagyok a terhességtől hisz 21éves vagyok. Viszont hallottam a tv-ben egy olyat, hogy van olyan szülési módszer hogy pl ha valaki ki van írva 27-re pl kérheti hogy szülesszék meg 25én... az ilyen hogy megy? Nem nagyon értek ehez a témához épp ezért kérdezem így az osztó kommentek nem érdekelnek

2012. ápr. 20. 23:18
 1/9 anonim ***** válasza:
61%
Ha császármetszésed lesz, akkor esetleg arra a napra tesznek. Igazából csak egy nagyon megkenhető orvos kell hozzá.
2012. ápr. 20. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
61%

Ezt főleg előre tervezett császárnál szokták csinálni.

Gyógyszerrel meg tudják indítani a természetes szülést is, bár ezt inkább akkor szokták alkalmazni, ha késik a baba, nem előre. Persze előfordulhat olyan indok, ami miatt erre szükség van.

2012. ápr. 20. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
71%

Hallottam olyat, hogy valaki karácsony után szült volna, de ő mindenféleképpen karácsony előtt vagy karácsonykor akart szülni.Mondanom sem kell, hogy nem kevés pénze volt a csajnak, és így megindították neki!

Én ezt nagyon undorítónak tartom..A babával ha nincs semmi gond, akkor szerintem menjen minden a maga módján.Egyébként az indított szülés sokkal fájdalmasabb, mint ha simán magától indulna be!(mesélték).Nekem indított volt, mert nem volt jó a babám szívhangja...meg akartam halni a fájdalomtól.

A tervezett császárosokról is meg van a véleményem..(persze azokról akiknek nem indokolt!!!).

Én azt ajánlom neked, ha egyszer terhes leszel, akkor legyél türelmes, és ne akard a babádat előbb!!!Ő úgy is tudja mikor akar ki jönni! :)

2012. ápr. 21. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem indították a mindkét szülésem különböző okok miatt. Infúzóban oxytocint kapsz, ami beindítja a fájásokat, és jó esetben elkezdessz tágulni tőlük. Először csak pici adagot kapsz, majd egyre többet. Közben nézik a baba szívhangját, hogy viselkedik az oxytocinra. Van aki egyáltalán nem kezd el tágulni. Azt mondják az oxitocinnal kiváltott fájások sokkal rosszabbak mintha magától megindulna a szülés, tehát hanem kapsz oxytocint.
2012. ápr. 21. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nyugaton akinek Oxitocinnal indított szülése van, annak adnak hozzá automatikusan gerinc érzéstelenítést, mert olyan fájásokat okoz.Itt kérni kell...
2012. ápr. 21. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
78%
Igen, van. Ha problémamentes a terhesség, jól van a mama és a baba is, akkor pár nappal előtte vagy utánna működik a dolog. Programozott szülésnek hívják. Jó, mert ki tudod aludni magad (ha nem izgulsz nagyon), mindent elrendezel otthon, reggel 7-re bementek, megkapod amit kapsz (passz), és ha minden simán megy, akkor délutánra vagy estére megvan a baba. Sem ő, sem te nem fáradsz el annyira, és a dokid sem mindegy hogy épp ügyel és 3-man szültök egyszerre, vagy csak veletek foglalkozik. + nem ügyelte át ébren az előző éjszakát... Természetesen akár korábban is megszülethet, és természetes úton. Nem feltétlenül pénz kell hozzá, hanem egy normális orvos. Nyugaton már látják az előnyeit, és nem csak azt kiabálják hogy csak a sznobok csinálják.
2012. ápr. 21. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nyugaton látják az előnyeit, ahogyan itt keleten is, a különbség mindössze annyi, hogy míg nyugaton magánfinanszírozású az egészségügy, itt keleten nem - így egy adott réteg dönt arról, hogy mi az, amit lehet.


(A normális orvos részéhez annyit, hogy az én férjem orvos, normális is - bár én elfogult vagyok - és rengeteg hátulütőjéről mesélt nekem ennek a módszernek, én ezek után nem vállalnám.)

2012. ápr. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
(A mi klinikánkon is jár pl. az oxitocin mellé EDA (Magyarország), sőt, szinte rutinszerűen szúrják oxi nélkül is, ha csak nem mondod, hogy ne. És ami megdöbbentő, hogy a legtöbben kifejezetten megtiltják.)
2012. ápr. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :)
2012. ápr. 21. 14:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!