Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ez mennyire normális? Rettegek...

Ez mennyire normális? Rettegek a szüléstől.

Figyelt kérdés

Nem annyira,hogy félek egy kicsit,hanem ha elkezdek rajta filózni,akkor addig gondolkozok rajta,amíg bele nem fájdul a fejem.


Ezért a programozott császárt választottuk.De annál pedig attól félek,hogy félre megy az érzéstelenítő és érezni fogom,ahogy felvágják a hasam.Tudom,hogy ennek borzasztóan kevés esélye van.


Még csak 13 hetes terhes vagyok,de ha erre gondolok,már rosszul vagyok.Nem ezen rágódok egész nap,de néha ( hetente egyszer) valahogy rágondolok és akkor még ezzel is álmodom.



2012. ápr. 21. 20:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem fogod érezni, legalábbis fájdalmat biztosan nem érzel. Addig nem kezdik el a műtétet, amíg érzed a hasad, nem bízzák a véletlenre, hidd el. Próbálj megnyugodni!
2012. ápr. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Hát, ha nemsokára szülni fogsz - mert nagyon hamar elszáll az a maradék 27hét :) - akkor kezd el legyűrni a félelmedet! Ez ugyanis hogy ennyire félsz abszolút megnehezíti majd a szülésedet, még ha a programozott császárt választod akkor is.

Ajánlom ezt a cikket a figyelmedbe:

[link]


Remélem segít!

Találd meg a módját annak, hogy hogy tudod magadból elhessegetni a félelmeket. Én pl kismamajógára jártam, ahol nagyon sokat beszélgettünk kimamák és a jógaoktató egymással. minden óra fél órás beszélgetéssel kezdődött, ahol megosztottuk egymással a gondolatinkat, érzéseinket. Én szó szerint alig vártam már, hogy mehessünk szülni, és annyira de annyira szuper volt. Nagyon nagyon gyors volt az egész és alig fájt. Se infúzió, se gátmetszés és nem tartott egy óráig sem, már meg is érkezett a kisbabám!!

Biztos vagyok benne, hogy már annyir felkészültem lelkileg-testileg az egészre, hogy emiatt volt ilyen könnyű és gyors a szülés.


:)

Ne félj- ez természetes folyamat és a tested is tudni fogja mi a dolga!

:) Csak pozitívan!!!

2012. ápr. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
56%
Én lebeszélnélek a császárról, ráadásul, hogy programozott is. a kisbabák jobban tudják, hogy mikor kell megszületniük. hidd el nem olyan nagy tragédia. A nők évszázadok óta szülnek, ettől válnak nővé, anyává. ne igy fogd fel, hogy fájni fog. várd nagyon a babádat, és amikor meglesz, minden fájdalmad egyszerre szűnik meg. a fájások másodpercnyi pontossággal jönnek, jó légzéstechnikával szépen fel tudsz rá készülni. Én a fiam természetes uton szültem, és meglett a gyönyörű babám. a kislányomnál inditani kellett, mert felment a vérnyomásom, és zsibbadt a karom. Nála beadták az epidurált, és amig a fiamat aznap már boldogan szoptattam, a kislánynál olyan fejfájásom volt, hogy majdnem belepusztultam, nem tudtam rendesen ellátni a babámat. hidd el a természet nagyon jól megteremtette a női testet, és alkalmasság tette arra, hogy természetes uton gyermeket hozzon a világra.
2012. ápr. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem meg fogod bánni, hogy bár lehetőséged lett volna természetes úton szülni, mégis a császárt választottad. Egyébként nem akarlak megbántani, de erre egy pszichológus azt mondaná, hogy valamiféle konfliktus zajlik benned a szüléssel, anyává válással kapcsolatban. Mindenkiben van egy adag szorongás, kétség, ez természetes, de az ilyen fokú félelem nem normális. Én inkább szakemberhez fordulnék a helyedben programozott császár helyett.
2012. ápr. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

ki tudja lehet h 30 perc alatt meglesz a baba mint a barátnőmnek:-)))


ö is rettegett a szüléstől


nekem 2 császárom volt és egy sima szülésem

hát inkább szülnék még 10 gyereket de ne kelljen még egyszer kés alá feküdnöm gondold át nem jó dolog ha vágni kell

2012. ápr. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Nekem progis császárom volt egy másik hasi műtét miatt nem szülhettem természetes úton, és egyáltalán nem volt vészes. A második császár pedig még annyira sem, ha hiszed ha nem, fájdalmat szinte alig éreztem, még az első felkelés sem volt kibírhatatlan, egyáltalán nem. Szóval nyugi, nem feltétlen kell a legrosszabbra számítani! Anyává pedig ugyanúgy váltam, mint a természetesen szülő anyukák, semmivel sem máshogy, a fejem sem fájt a műtét után, és szoptatni is tudom a kicsimet. A lányomat 2 évig, a kicsit egyelőre 4. hónapja szoptatom. Szóval NYUGI!
2012. ápr. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
55%

Nekem csaszarom volt (nem programozott) es mindig is ezt szerettem volna,mert iszonyat feltem a sima szulestol en is sokszor mar tul agyaltam rajta magam!

Odafent valaki meghallgatott ezek szerint!:-)


En egyaltalan nem bantam meg,en ugy vagyok vele inkabb vagjanak fel mint hogy feszuljek netan repedjek szet alul. En jobban viselem az eles fajdalmat mint a tompa,gorcsoset, igy maga a mutet es a felepules egyaltalan nem viselt meg,hamar meg is volt,nem ugy mint utana a mehosszehuzo infuzio!


Szoval szerintem embere valogatja,ne hallgass ebben senkire csak magadra es az orvosodra!


En ha lesz kovetkezo baba,akkor is csaszart szeretnek es ettol nem erzem magam kevesebbnek mint az,aki termeszetesen szulte meg a gyereket!

En nem attol szeretem jobban a fiamat es o sem engem,mert vajudtam vele x orat vagy hogy kipreseltem magambol. Szerintem a kotodes nem itt kezdodik...


Szo mi szo...gyerek meg nem maradt bent es nem lesz fajdalom mentes,de megeri es utolag nem is fogod erteni hogy ilyenen agyaltal!

2012. ápr. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
keress egy jó dúlát,aztán eldöntöd utána,hogy kell vagy nem a császár.
2012. ápr. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!


Biztos,hogy a császárt választjuk,engem ember nem tud róla lebeszélni.Nem hiszem,hogy valaki attól lesz nő és anya,hogy természetesen születik-e meg a babája vagy nem.

Nem bírom sokáig elviselni a fájdalmat.

2012. ápr. 22. 15:24
 10/11 anonim ***** válasza:
Epidurális érzéstelenítésre nem gondoltál? Csak ajánlani tudom, vigyorogva vajúdtam ;)
2012. ápr. 23. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!